Diskusné fórum

Subaru Impreza WRX 2003 a kovane piesty

Autor Správy

Re: Subaru Impreza WRX 2003 a kovane piesty?

Zdravim.Mam Imprezu WRX 2003 a chcel by som dať spraviť výbrus a osadiť kovane piesty.Máte s tým niekto skusenosti?Na koho sa s tym obratit a koľko by ma to stalo? Vopred dakujem za rady

15.10.2012 18:29
555
avatar

Re: Subaru Impreza WRX 2003 a kovane piesty

Kovanych piestov je ako maku, aky material, aka znacka, aky vybrus, ake ojnice, ake tesnenie pod hlavy, aka riadiaca jednotka resp, kto to bude upravovat .... to je moc komplexna vec. Minimalne dvaja ludia na fore ti o tom napisu vlastne skusenosti a recenziu na mna, ako som im zmenil zivot smile

15.10.2012 20:09
WRX
avatar

Re: Subaru Impreza WRX 2003 a kovane piesty

ahoj kenzo a preco vlastne ides do vybrusu a kovanych veci? mas motor KO, alebo chces zvysovat vykon auta? od toho mozno bude zalezat co vsetko a za kolko by si mal urobit? smile

15.10.2012 20:43

Re: Subaru Impreza WRX 2003 a kovane piesty

Tak to by som už nechal na teba 555 ake by si tam dal smile To vobec netušim aka značka a aky material. Výbrus by sa ani nemusel robiť. Započul som klepanie od motora tak neviem čo s tym a ked sa už bude rozoberat tak by som ho chcel trocha posilniť smile Taky vyberik zo strednej cenovej relacie čo sa tyka piestov, ojnic, tesnenia a upravy RJ by ma zaujimal.

Nazdar WRX smile .No ako som už vyžšie spomenul tak už bude trošku KO a určite planujem aj pribrat nieake tie koniky do stada smile

16.10.2012 18:08

Re: Subaru Impreza WRX 2003 a kovane piesty

Najprv je treba dať do 100%stavu motor..čo tam klepe ....ja osobne by som sa výbrusom kluky a podobnám finesám vyhol, motor sa uvidí ked to bude "vonku"... samozrejme najlepsie je ak sa nemusi nič riešit... čo sa týka týchto vecí...ja som nechal aj seriové ložiská aj tesnenie..skratka niekedy je menej viac... piestov ojníc je neurekom aj slušný matroš za dobrý peniaz ....

16.10.2012 18:31
555
avatar

Re: Subaru Impreza WRX 2003 a kovane piesty

Ci treba/netreba vybrus je otazka pozretia vnutra spalovacieho priestoru. Ak su tam skrabance, je potrebne ich odstranit. Ak nie su, tak nie je dovod to vybrusovat. U Uhnaka napriklad nedoslo k takemu poskodeniu motora, ze by bol vybrus nutny. Dokonca tie piesty su v stave, ze by sa dali predat a pouzivat dalej.

Dolezite je to klepanie. Ked /a spravidla to tak je/, ze to je lozisko, ktore je v kontakte s klukou, tak razom ideme do vacsej sumy. Preto ak ti akykolvek zodpovedny motorar povie, ze to je chytene lozisko, nejazdi na tom. Su to pomesiacikove pliesky z vrstvami makkych materialov a ocelovym jadrom. Tie makke kovy maju za ulohu prezit, kym olejova pumpa pri starte nenabehne a nezabezpeci mazanie, ktore funguje tak, ze medzi loziskom a klukou vytvori olejovy film. Ak sa film pretrhne, tlak posobiaci na piest tie loziska poskodi a ked sa to prederie az po ocel, zacne odierat bud ojnicu, alebo kluku a je to na vymenu. Aj ked sa kluka vraj da vybrusit, nie som zastanca tohto riesenia.

Dalsia vec je ocakavany vykon. So seriovym turbom sa moc daleko nedostanes. Tam by som kovane veci daval iba z dovodu, ze raz mozes ist dalej a ze su cenove podobne ako origo diely a vdaka vyssej pevnosti a nizsej vahe vedia napr. bezat na vyssich otackach. V tom pripade uz nemusis rozoberat motor a upravovat ho. Ak ide o vysoke navysenie vykonu, tam je to uz o planovani, ake turbo pouzit, ake vacky dat, cielovy rozsah otacok, ci to ma byt na drag, na vrchy, ci normalne jazdenie. Podla toho sa potom zvolia komponenty. Napriklad je nanic dat mensie turbo a vacky posunute do vyssich otacok alebo obrovske turbo a chciet ho na ine ako drag. V prvom pripade bude ako TDi s kopancom a astmou hore a v druhom bude lietat po ceste pri hornych otackach, ale kym ich dosiahne, tak zaspis.

16.10.2012 19:10

Re: Subaru Impreza WRX 2003 a kovane piesty

Mal som problemy s olejovou mierkou čiže asi nedostatok oleja,tak si myslim že by to aj mohlo biť to ložisko.a este som pocitil pokles výkonu pred tym ako som započul to klepanie. Tak odporučaš račej nejazdit?Presun do servisu by som asi nemal velmi riskovať. Chcel by som niečo medzi kopcom a bežnym jazdenim, proste aby to malo šťávu. tym nechcem povedať že to šťavu nema ale niečo tomu chyba.

16.10.2012 19:52
555
avatar

Re: Subaru Impreza WRX 2003 a kovane piesty

Lozisko na zaciatku zvykne buchnut, ked tuknes do plynu a uberies. Ked je to naozaj v prdeli, tak chrasti, ako keby tam boli male gulicky. Zvycajne to doprevadza aj dym. Kontrolka tlaku oleja nesvieti? Cez net to neodhadnem, preto hovorim, ze by to mal pocut niekto, kto sa vyzna.

Auto je okrem toho v seriovom stave, alebo uz bolo premapovane?

16.10.2012 20:02
WRX
avatar

Re: Subaru Impreza WRX 2003 a kovane piesty

presun do servisu by som urcite neriskoval, ja som ho na odporucanie mechanika riskol a oprava sa predrazila 10x ... no inak turbo pre teba mam v super cene ked budes mat kovany motor. tak je 555? smile

16.10.2012 20:23

Re: Subaru Impreza WRX 2003 a kovane piesty

Skôr to chrapšťanie by som povedal, ked som len tak brnkol na 2000 rpm a pustil tak to bolo počuť.a kontrolka tlaku sa mi par krat rozsvietila ked som mu daval bomby.mam ho asi 3 mesiace takže neviem a predchadzajuci majitel sa o tom nezmienil.A inač je to USA verzia ale to asi nič nemeni na veci.

16.10.2012 20:33
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101