Diskusné fórum

Sportovni podvozek na Forestera

Autor Správy

Re: Sportovni podvozek na Forestera

Zdravim bratia ;)

Mam Forester 2.5XT a premyslim o sportovnim podvozku na leto. Mam uz silnejsi stabilizatory (22mm vpredu, 20 vzadu), ale porad me hodne limituje velka svetla vyska.

Mate nekdo neco vyzkousene? Zatim koukam na Tein Base Street, pripadne BC racing. Moje predstava je s tim normalne jezdit a na okruhu nastavit vyssi tuhost a snizit.

Nehci koupit neco, co mi vyrazi zuby :) Chtel bych mit moznost takoveho nastaveni, aby se komfort blizil seriovym tlumicum.

Diky, Vojta

27.10.2012 17:01
555
avatar

Re: Sportovni podvozek na Forestera

Tein Super street, co si dal link je pre mna nahrada serioveho podvozku s moznostou ho nepatrne pritvrdit a trosku zlepsit jazdne vlastnosti + mozna zmena svetlej vysky. Asi to, co hladas. Ak beries verziu s EDFC, neprestavuj to pocas jazdy, ale ked je auto v pokoji, inak sa vyrazne skrati zivotnost tlmicov.

Tein Basic damper je vytahovac penazi. Maximalne na urovni serioveho tlmica + stelovatelna vyska, absolutne ziadny prinos, ak to porovnam s novymi seriovymi tlmicmi.

Vyhoda Tein je, ze su repasovatelne, nevyhoda, ze sa to robi v UK a Chris tam stale pracuje a ma to na starosti a je to ... smile

27.10.2012 21:08

Re: Sportovni podvozek na Forestera

No Teiny nepoznán nemam snimi skusenost no ak maju duralove uloženie a tuchsie pružiny bude to na mile vzdialené od serioveho podvoyku..ovladanei vozidla sa zmení k lepsiemu na ceste riadenie posobí presnejsie , lepsie prenasa výkona na asfalt lepsie brzdí tým ze sa auto nehojda ako kaciaca no je to dost tuhé..BCracing detto.. zaleží čo človek od toho očakáva, zakrutách budeš velmy rýchly, ovela rýchlejssí a .. mne osobne ten komfort až tak neprekáža a to mám 18" nieje to hrozne ale auto do ternu už moc nieje ...

28.10.2012 09:23

Re: Sportovni podvozek na Forestera

No, ak mam byt uprimny, co sa kludnej jazdy mestom tyka, neodporucam Cusco Coms S coilovers :D Uplna morda, clovek ich oceni od 130km/h ++, dovtedy ciste utrpenie...

29.10.2012 19:00

Re: Sportovni podvozek na Forestera

Takze byste doporucili Tein Base Street? Je to vzdycky dilema, clovek to vyzkousi az na aute, a to uz je pozde :)

30.10.2012 18:32
555
avatar

Re: Sportovni podvozek na Forestera

Tein Base Street mi nenasiel ani google. Ktory tym myslis z ich ponuky?

30.10.2012 19:40

Re: Sportovni podvozek na Forestera

A tomu BC racing niečo zásadné chýba ? Tein je podla mna iba drahšia značkovejšia varianta

30.10.2012 21:43

Re: Sportovni podvozek na Forestera

555: Na JPN webu tomu rikaj "Street Basis". http://www.tein.co.jp/srch/pricelist_e_fromtekigo.php?maker=SUBARU&carmodel=FORESTER&chassis=SG9&skg=S50&gno=2

Jestli je BC racing srovnatelnej, tak jdu do nej :) Ma s tim nekdo zkusenosti na foresteru?

30.10.2012 23:35
555
avatar

Re: Sportovni podvozek na Forestera

Nejak uzasny rozdiel v tych zakladnych nevidim. Tein pouziva jednoznacne kvalitnejsie horne ulozenie, ako BC, ak sa berie verzia s unibalmi.

Vyhodnejsie su tie drahsie, Tein HG vs BC ER je BC asi o polovicu lacnejsi, tam by som sa nebal zariskovat, pripadne ani pri mono MH. KOnecne oficialne ponukaju maksie pruziny. Toto som s jednym chalanom riesil pred asi 3rokmi, urcite pri BC ber tie maksie pruziny, budu tvrde aj tak viac, nez dost.

30.10.2012 23:40

Re: Sportovni podvozek na Forestera

Koukam na tyto: http://www.bc-racing.cz/podvozek/product.php?id_product=119

Nevim teda, jaky typ pruzin tam davaji, na to se zeptam.

31.10.2012 01:51
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101