Diskusné fórum

Forester ´11 výmena audia

Autor Správy

Re: Forester ´11 výmena audia

Auto malo už vo výbave rádio "Limited" (Clarion) s displejom na kameru, čo ma však prekvapovalo, iné video nebolo schopné prehrávať. A ja som na techniku asi trochu náročnejší, aj keď dalo by sa vyberať ešte oveľa vyššie, no prispôsobujem sa tomu, aby za primeranú investíciu bol kvalitatívny skok, a ten bol. Ešte sa len zoznamujem so systémom, a ladím. Ešte sa to musí aj rozohrať. Rámik neviem či bol Toyota a Ford, vraj by stačilo trošku to obrúsiť, ale našiel som na tme.sk rámik, tak skúsim, či to sadne. Kamera sa ťahá buď káblová, alebo existujú aj bezdrôtové cúvacie kamery, a záruka by snáď nemala padnúť, bavil som sa na túto tému, a to by museli dokázať, že k závade došlo "zásahom do elektroinštalácie".

06.12.2012 08:26

Re: Forester ´11 výmena audia

Tiez podstupil podobnu vymenu. Do forestra12 som daval navi od clarionu nx502e. Vsetko prebehlo v pohode, za co dakujem vela informaciam od hrocha. No doplni ma aj ja nieco. Problem nastal pri ovladani z volantu. Fungovala len hlasitost a sipky. No po vymene interface ide uz aj mode a aj zdvihnut a zlozit hovor. Jediny asi pouzitelny interface je http://www.aunika.com/Prislusenstvi-pro-autohifi-1/Adaptery-ovl-na-volantu/Adapter-pro-ovladani-na-volantu-Subaru-Impreza-XV Samozrejme podstatna je verzia sw 4 vyssie.

07.03.2013 23:13

Re: Forester ´11 výmena audia

Este jedene asi problem. Ked sadnem do auta, vlozim kluc, radio zacne bootovat. Dam kluc do 1-ky, prebehnu budiky a zacnem startovat. Problem je ze ked toto urobim, radio sa restartne a bootuje znova. Nepamatam ako to bolo na fabrickom radiu, ale podla mna to v poridku nieje. Co si myslite? Pripadne ako to odstranit?

08.03.2013 08:35

Re: Forester ´11 výmena audia

Pri fabrickom si to nezaregistroval, lebo tam nebolo tak dlhé načítanie všetkého, je to spôsobené krátkym odpojením zvyšku elektriky pre štartovanie, vidíš to aj na svetlách, že ich stiahne.

08.03.2013 10:22

Re: Forester ´11 výmena audia

Takze to robi asi aj tebe. smile Nevymyslel si ako to oklamat. Lebo radio za kazdym dostane neprijemnu supu. Praveze som mal pocit, ze na svetlach to nerobi...

08.03.2013 11:25

Re: Forester ´11 výmena audia

Ja som to nejako neriešil, ale vyskúšal som si to napr. pri zrkadlách, boli sklopené, dal som ich odklápať, a v polovici pri štartovaní zastali, a hneď potom pokračovali. Asi by pomohlo len premostenie, aby sa rádio nevypínalo a nezapínalo cez spínačku.

10.03.2013 08:31

Re: Forester ´11 výmena audia

Asi sa opytam blbost, ale skusim to smile Ja mam MY2012 a mam tam origo radio bez NAVI. Navi som nechcel, bol za to priplatok neskutocnych 90tis Kc. Takze mam najvyssiu vybavu executive ale bez Navi. Ak by som chcel Navi, musel by som teda vymenit radio za radio so vstavanou Navi, interface kvoli ovladaniu na volante a este aj antenu na streche, kvoli prijimaniu signalu GPS? To by bola asi vsetko slusna palka, aj keby mi to zrovna niekto urobil zadarmo, vsak? smile Diky za odpovede...

10.03.2013 11:26

Re: Forester ´11 výmena audia

Reakcia na príspevok od používateľa lubino:

08.03.2013 08:35

Este jedene asi problem. Ked sadnem do auta, vlozim kluc, radio zacne bootovat. Dam kluc do 1-ky, prebehnu budiky a zacnem startovat. Problem je ze ked toto urobim, radio sa restartne a bootuje znova. Nepamatam ako to bolo na fabrickom radiu, ale podla mna to v poridku nieje. Co si myslite? Pripadne ako to odstranit?

to lubino: Ja som riesil obdobny problem opakovaneho bootovania ciernej skrinky. Vtedy mi jeden kamarat poradil, aby som to riesil cez oneskorene zapnutie. Nie som odbornik, ale mal to byt nejaky timer, ktory sa da nastavit podla toho, aky cas potrebujes. Na nete som nasiel časovace zapnutia s nastavenim oneskorenia az 12 s. Myslim si, ze ktorykolvej elektrikar by Ti s tym vedel pomoct. Ak nie, daj vediet, zistim Ti podrobnosti. smile

Pozri napriklad: Oneskorenie pri zapnutí

10.03.2013 17:50

Re: Forester ´11 výmena audia

@hrubatko: Podla toho co od toho cakas. Ja som daval clarion NX502e. 6,2 palca obrazovka navigacia igo primo2. Chodi to pekne a spolahlivo. Repro som nemenil, ale hra to lepsie ako origo radio. GPS antene je len pod celnym sklom a je v cene radia. Cely cirkus ma stal menej ako 1000evri. Aj original cuvacka a konektor usb a aux idu v poho. @diesel: my sme to vymysleli aj s autoelektrikarom trochu inak, ale este to nieje zrealizovane. Auto ma cez vraj 2 okruhy acc. Acc1 je vraj na napajanie riadacky a acc2 2na ostatne. Tak uvidim ked to skusi prehodit.

10.03.2013 22:15

Re: Forester ´11 výmena audia

Poraďte, mám subaru r.v.2017, a zatieklo mi pod sedačkou šoféra plošák na reproduktory na rádio Starlink, je tam jedna dioda zatečená , ktorá sa nedá identifikovať, ak by sa vymenila, všetko by išlo. Rádio funguje , ale bez zvuku.Nemá niekto schematko k tomuto typu alebo poradiť, kde ho zohnať alebo podľa foto premerať u odborníka? Bol som v Subaru servise a pýtajú 1.400e. To je trochu dosť.

audio Forester 2018

audio Forester 2018

audio Forester

audio Forester

29.09.2020 20:43
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100