Diskusné fórum

otázky o cvt prevodovke

Autor Správy

Re: otázky o cvt prevodovke

Tiež si myslím že to je DPF, akurát vyššia aktuálna spotreba by mala byť vtedy aj pri jazde

04.03.2016 23:03

Re: otázky o cvt prevodovke

Reakcia na príspevok od používateľa peter:

04.03.2016 12:21

ahoj Wolf nie je to sposobene regeneráciou dpf? Vtedy sa snazi motor drzat v zatazi koli teplote

no neviem ale preco zacne trhat celym autom a ani ma neupozorni nejakou kontrolkou a ked vypnem motor a znova nastartujem to prestane takze neviem ci je to ono. v knizke pisu ze ked regeneruje tak sa zvysia otacky motora ale mne sa nezvysia takze zasa sme na zaciatku. dnes rano mi to spravilo zase asi po 5km jazdy to zacalo. uz som si zvykol ze ked to roby tak zaradim N a dobieham na neutral.

05.03.2016 10:41

Re: otázky o cvt prevodovke

Éééééj nerob blbosti, lebo ak ti zrovna regeneruje tak by bolo ideálne keby sa ten regeneračný cyklus ukončil korektne. Ak sa neukončí, tak ECU sa snaží ten cyklus čo najskôr opätovne spustiť ak budú dosiahnuté požadované podmienky ako napríklad určitá prevádzková teplota.

Ohhladne CVT - automat je na to aby sa ním nešachovalo, zaradíš D a hotovo žiadne vyradovanie do N a potom zasa D

Za tretie - regeneračný cyklus DPF prebieha podla toho ako vozidlo využívaš, ak budeš jazdiť dlhé trasy tak regeneračný cyklus možeš zaznamenať každých napr. 800km, ak vozidlo nevhodne využívaš = jazdíš mestom, jazdíš krátke trasy, tak rwegeneračný cyklus sa skráti kludne na 150km qa tým že ho prerušuješ sa ti vlastne môže spúšťať každú jazdu. Ak takto využívaš vozidlo tak to je akurát tak na problém a bud to auto predaj dokedy ten problém nie je niekomu kto to vozidlo bude využívať rozumnejším spôsobom, alebo si kúp dalšie auto s benzínom pod kapotou, ktorému taký režim vadí menej. Aj ked u moderného benzínového priamovstreku sa takýmto štýlom zaserie celé sanie od karbonu a kludne pri 100tkm ten motor treba rozobrať a kompletne vyčistiť

05.03.2016 10:59

Re: otázky o cvt prevodovke

Tažko poradiť mám manuál. Ako sa sprava automat pri regenerácii neviem. Ale aj pri manuálne je to cítiť pri práci z plynom. Motor sa snaží udržať čo najlepšie podmienky pre vypaľovanie a nie pre jazdu. Určite treba v servise poriešiť diagnostiku. Pozri si koľko máš regenerácii a nariadenie oleja naftou. V klude to ale môže byt niečo iné. To PDF má napadlo kvôli tomu že to nerobí po znovunastartovani

06.03.2016 21:30

Re: otázky o cvt prevodovke

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

05.03.2016 10:59

Éééééj nerob blbosti, lebo ak ti zrovna regeneruje tak by bolo ideálne keby sa ten regeneračný cyklus ukončil korektne. Ak sa neukončí, tak ECU sa snaží ten cyklus čo najskôr opätovne spustiť ak budú dosiahnuté požadované podmienky ako napríklad určitá prevádzková teplota.

Ohhladne CVT - automat je na to aby sa ním nešachovalo, zaradíš D a hotovo žiadne vyradovanie do N a potom zasa D

Za tretie - regeneračný cyklus DPF prebieha podla toho ako vozidlo využívaš, ak budeš jazdiť dlhé trasy tak regeneračný cyklus možeš zaznamenať každých napr. 800km, ak vozidlo nevhodne využívaš = jazdíš mestom, jazdíš krátke trasy, tak rwegeneračný cyklus sa skráti kludne na 150km qa tým že ho prerušuješ sa ti vlastne môže spúšťať každú jazdu. Ak takto využívaš vozidlo tak to je akurát tak na problém a bud to auto predaj dokedy ten problém nie je niekomu kto to vozidlo bude využívať rozumnejším spôsobom, alebo si kúp dalšie auto s benzínom pod kapotou, ktorému taký režim vadí menej. Aj ked u moderného benzínového priamovstreku sa takýmto štýlom zaserie celé sanie od karbonu a kludne pri 100tkm ten motor treba rozobrať a kompletne vyčistiť

a ako mam poznat ze regeneruje cyklus DPF ? v knizke pisu ze sa zvysia otacky ale mne sa nic nezvysuje nic mi hehlasi len auto zacne cukat pri dobehu pri jazde nepozorujem absolutne nic. a kedy poznam ze ukoncilo cyklus to mam stale ist a testovat dobrzdovanie motorom dokedy prestane cukat? mam vysledovane ze to roby stale do najblizsieho vypnutia motora po znovunastartovani je to zasa v poriadku. to len na vysvetlenie ze to asi nebude ono. predpokladam ze nebudem sam s takymto problemom a dufam ze sa mi ozve niekto s rovnakym motorom nech sa podelime o skusenosti. inak dakujem a som vdacny za kazdy prispevok k tomuto problemu.

07.03.2016 10:19

Re: otázky o cvt prevodovke

Napíš viac o tom ako vozidlo využívaš, či jazdíš mesto, alebo prevažne dlhé trasy, pretože z toho sa dá vydedukovať či to môže byť častá regenerácia DPF, alebo iná závada

Auto ako také teoreticky ani nemá dôvod hlásiť že vypaluje DPF, pretože to je naprogramovaný automatický proces do ktorého ty nevieš nijako zasahovať, iba vypnutím motora

07.03.2016 11:53

Re: otázky o cvt prevodovke

Tak ja neviem, mne sa to akosi nezdá. Alebo aspoň to, čo sa stalo mne, má síce rovanký prejav (cukanie pri zaradenom D a brzdení motorom), ale určite nesúvisí s vypaľovaním DPF . Stalo sa mi to totiž ešte vtedy, keď motor určite nebol zahriaty tak, ako je potrebné pre iniciáciu vypaľovania. Takisto som necítil žiadny zápach.

15.03.2016 17:29

Re: otázky o cvt prevodovke

Takže to cukanie mam asi odstránené schválne som čakal pár dní na preverenie úspešnosti ale viem že už by sa to určite prejvilo.Ako som bol na serviske po 30tkm tak som to nahlásil spolu s tým rádiom ako poruchu. Chlapci to skúšali a našťastie sa to aj im prejavilo. Povedali mi že prehrali novy sw v motore a nastavili časovanie alebo predstih už si nepamätám ale už keď som išiel naspäť domov sa mi auto zdalo ako vymenené hneď bolo cítiť zmenu chodu k lepšiemu. Dal som si nastaviť aj logiku otvárania dverí podla toho ktorej klučky sa dotknem a aj odomikanie auta PINom bez použitia ovladača tiež dobrá funkcia. Dúfam že od teraz mi auto bude robiť už len radosť.

22.03.2016 20:58

Re: otázky o cvt prevodovke

Caute, tak dnes sa mi cukanie s CVT na Outbacku 2015 vyextremovalo - ale je mozne, ze to najak suviselo s velkym mrazom. Nebol som pri tom osobne, ale tu su fakty: - manzelka je s autom v Tatrach, vonku -25 C -auto netaha, len skacka a nedosiahne rychlost vacsiu ako 50kmh - motor sa da vytacat do otacok, ale vykon nejde na kolesa - prestalo to az po cca 45 min (!) pomaleho jazdenia!!!

Moze to byt sposobene stuhnutym prevodovkovym olejom? T.j. ak je olej stuhnuty, vnutorne trenie je privysoke a CVT sa brani poskodeniu tym, ze neprenasa vykon od motora na kolesa? Ak je to tak, preco kruci je to tak pri este stale pomerne normalnych zimnych teplotach? Ved to nie je model pre tropicke krajiny! Pomohla by vymena prevodoveho oleja? Mam najazdene cca 30tis. km, hlavne SK, bez tahania privesu, 80% trasy do 30km. Mate niekto podobny problem alebo poznate riesenie?

08.01.2017 11:35

Re: otázky o cvt prevodovke

Riesenim je podla mna kontaktovanie servisu a popisanie problemu tam, kedze auto je v zaruke. Akekolvek vymyslanie je zbytocne. CVT sa sice sprava dost "gumene", kym je motor a olej v CVT studeny, ale to trva iba kym sa teplota motora nedvihne na cca 60-70 stupnov. Cize ked auto zacne naplno kurit, prevodovka sa zacne vracat do "normalu" a auto zacne naplno tahat. Nebol som sice este s autom v -25, ale nizsia teplota znamena iba to, ze ten proces zohrievania potrva dlhsie, to je vsetko... ale tych 45 minut je naozaj dlha doba na ohriatie motora a prevodovky, to by si musel ist celu dobu dole kopcom bez plynu, aby to tak dlho trvalo.

08.01.2017 12:26
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101