Diskusné fórum

otázky o cvt prevodovke

Autor Správy

Re: otázky o cvt prevodovke

Hej, najskor sla asi 10km dolu kopcom bez plynu, ale potom sa snazila to zohriad jazdenim sem a tam. A keby len netahalo, ale este to aj skakalo, vraj ako keby stupala na brzdu. Jasne, do sevisu s tym pojdem.

08.01.2017 13:46

Re: otázky o cvt prevodovke

Tak som sa vratil s autom zo servisu (Eurotip TN) a podľa ich zistení z testera, diagnostiky a kristalovej gule autu nic nie je. Este chapem, ze cukanie pri minus 20 mohlo byt tak ako tvrdia spojene s mrazom zhustnutou naftou, lebo bola len do -20 a v noci bolo cca -25, ale strata vykonu - len tak z nicoho nic - pri ceste po dialnici pri zohriatom motore im nejde pod nos a vyzera to tak, ze mi neveria. Konzultoval som s JRT, maju tam jedneho Outbacka s tymto problemom a pokusaju sa to riesit, zatial to vyzera na SW problem. Dokonca maju toto nestandardne spravanie aj na videu, takze vymysel to fakt nie je. Spolieham sa na nich ako najlepsich fachmanov na Suba na SK, ze sa im s tym nieco podari urobit a budem sa tam moct zastavit.

13.01.2017 13:27

Re: otázky o cvt prevodovke

Caute, mate aj vy tu skusenost, ze CVT pri tychto mrazoch okolo -10, kym nie je po cca 8 km zohriaty motor a prevodovka, netaha? Resp. motor huci, otacky vysoke, vykon ziadny 😕 Alebo to len ja mam blby kus? Viem, uz som sa na tu temu pytal pred rokom a dostal len jednu odpoved, preto volam o pomoc aj teraz.

27.02.2018 22:51

Re: otázky o cvt prevodovke

Nepomôžem ti so svojou skúsenosťou, ale práve dnes ráno som nad tým rozmýšľaľ pri radení s 6MT, ktoré mi pri -11°C ide hóhohódne ťažko. Trochu som googlil, a našiel som diskusiu kde riešili práve OB 2015. Ten má vraj vlastný výmeník s termostatom, ktorý sa začína otvárať pri 48°C a plne otvorený je pri 60°C tuším. Okrem toho je hydromenič "odomknutý", pretože vtedy od neho vychádza značné teplo, ktoré pomáha zohriať prevodovku. Vyššie otáčky motora a prevod na začiatku sú jasné.

O koľko dlhšie sa ti auto zohrieva teraz?

28.02.2018 07:05

Re: otázky o cvt prevodovke

po minulorocnych skusenostiach pri -25 (vtedy cosi zaskripalo ked som dupol na plyn) narabam s autom opatrnejsie, snazim sa ho nezatazovat kym sa nezohreje, plyn pridavam z lahka a otacky drzim pod 2500 (vacsinou pod 2000)

inak povedane je citit rozdiel v nalade auta ked su tuhsie mrazy :)

28.02.2018 10:20

Re: otázky o cvt prevodovke

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

28.02.2018 07:05

Nepomôžem ti so svojou skúsenosťou, ale práve dnes ráno som nad tým rozmýšľaľ pri radení s 6MT, ktoré mi pri -11°C ide hóhohódne ťažko. Trochu som googlil, a našiel som diskusiu kde riešili práve OB 2015. Ten má vraj vlastný výmeník s termostatom, ktorý sa začína otvárať pri 48°C a plne otvorený je pri 60°C tuším. Okrem toho je hydromenič "odomknutý", pretože vtedy od neho vychádza značné teplo, ktoré pomáha zohriať prevodovku. Vyššie otáčky motora a prevod na začiatku sú jasné.

O koľko dlhšie sa ti auto zohrieva teraz?

Ahoj, dakujem za info. Aspon mi to trochu pomohlo sa zorientovat, aj ked v konstrukcii auta a motora / prevodovky sa nevyznam. Musim sa priznat, ze ma ro dost serie, lebo Ochcavka s AT tento problem vobec nema a OB, ktory je o triedu vyssie, je takyto debilny. Prave vzhladom k tomuto a k nedostatocnemu vykonu 2.0 D moje nove auto buduci rok velmi pravdepodobne nebude dalsie, uz tretie Subaru ☹️

Co sa doby zahrievania tyka, je to tak 10 min! jazdy max rychlostou 40 km/h - bez moznosti pridat, obiehat ci inak reagovat na krizovu situaciu. Trageeeedia! ☹️

28.02.2018 10:31

Re: otázky o cvt prevodovke

Počkaj. Ak by sa všetky Subaru autá s Lineartronicom správali tak ako tvoje, že ti až 10minút dovolí ísť max 40kmh, tak by Subaru malo celkom iný problém, pretože v takej Severnej Amerika, ktorá je pre Subaru najdôležitejší trh, mávajú podstatne tuhšie a dlhšie zimy, nie také mrazíky ako my tu teraz a to by sa Amíci do Subaru inak pustili. To si buď istý. Koktávia má klasický automat, nie CVT, preto sa zohrieva rýchlejšie.

V akom stave máš ten Lineartronic? Koľko KM najazdilo auto? Kedy naposledy si menil olej v hydromeniči a prevodovke? Na dízel sa vykašli.

28.02.2018 12:11

Re: otázky o cvt prevodovke

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

28.02.2018 12:11

Počkaj. Ak by sa všetky Subaru autá s Lineartronicom správali tak ako tvoje, že ti až 10minút dovolí ísť max 40kmh, tak by Subaru malo celkom iný problém, pretože v takej Severnej Amerika, ktorá je pre Subaru najdôležitejší trh, mávajú podstatne tuhšie a dlhšie zimy, nie také mrazíky ako my tu teraz a to by sa Amíci do Subaru inak pustili. To si buď istý. Koktávia má klasický automat, nie CVT, preto sa zohrieva rýchlejšie.

V akom stave máš ten Lineartronic? Koľko KM najazdilo auto? Kedy naposledy si menil olej v hydromeniči a prevodovke? Na dízel sa vykašli.

Tiez si myslim, ze to nie je OK a ak by to mal byt standard, je to pruser. Preto som potreboval vediet, ci tento problem ma aj niekto iny. Prevodovka by mala byt v dobrej kondicii, mam nabehanych nejakych 65 tisic, olej v prevodovke meneny niekedy pri 45 tisic(nie som si isty presne kedy, nemam so sebou servisku)

28.02.2018 12:34

Re: otázky o cvt prevodovke

Tu je zaujímavé video o CVT prevodovke vo WRX, ktoré som si síce nevypočul, ale podľa komentárov pod ním tipujem, že skúmaný kus obsahoval veľa kovových častíc v oleji. To je možno hlavný dôvod, prečo treba pravidelne meniť olej v CVT prevodovke. A v súvislosti s mrazivým počasím práve kovové častice v oleji môžu byť hlavná príčina, prečo ti to tak blbne, lebo do seba kumulujú teplo, ktoré by inak skôr zohrialo olej.

28.02.2018 13:39

Re: otázky o cvt prevodovke

servus, ja mam sice benzin cvt (otas 2010) ale tento problem tak ako ho ty opisujes nepoznam. mam nalietane cez 200k a tiez menim olej v CVT kazdych 45k. Pri mrazoch prevodovka ide ochotne aj do vyssich otacok a teda musim jemne na plyn.. Ale zamrznuty nemam problem vybehnut na dialnicu pomaly zrychlit na 100km/h a pockat kym sa vsetko zohreje..

02.03.2018 17:09
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101