Diskusné fórum

typ AWD

Autor Správy

Re: typ AWD

Ahojte

Mohol by som niekoho poprosit, ci by mi nezrejmil rozdiel medzi viskosnou spojkou a aktivnym riadenim elektronickeho rozdelovania krutiaceho momentu(system MPT) vid: http://mikona.eu/_sub/subaru/wp-content/pdf/prislusenstvo_cenniky_brozury/forester_brozura.pdf Zvazujem kupu forestru diesel. dik

07.12.2012 22:24

Re: typ AWD

Nezvazuj, ale kupuj, mozem jedine doporucit, osobne som velmi spokojny a dufam, ze mi toto auto vydrzi navzdy a ja si uz nikdy nebudem musiet kupovat ine smile

08.12.2012 08:11

Re: typ AWD

Subaru je stála štvorkolka, je jedno či ideš 20km/h, alebo 200km/h. Sú aj iné autá kde to platí tiež, ale aj kopec takých, kde sa auto ako 4x4 chová len do určitej rýchlosti napr 40km/h, alebo ako 4x4 sa chová iba pri preklze hnanej nápravy čo môže byť znovu obmedzené rýchlosťou.

Tak že ak takým autom ideš po bežnej ceste, ktorá je zasnežená (šmyklavá) a chceš obehnúť pomalé vozidlá, tak pri prudšej akcelerácii, ti aj tak hrabe iba jedna náprava a akcelerácia sa rovmá nule.

Ten rozdiel ktorý v tom katalogu je je len rozdiel pohonu pri rozdielnych prevodovkách, ak uvažuješ nad dieslom, tak zatial máš v ponuke iba variantu s MT, nový Forester by mal byť v diesly aj vo variante s AT

08.12.2012 08:33

Re: typ AWD

dik za reakcie, ale ja viem ako sa auto 4x4 chova, momentalne jazdim na pathfindri, predtym to bola a6-ka quatro. Skor ma zaujima ten rozdiel pohonu medzi dieslom a benzinom s automatom. co je to prave orechove. Uz dlhsiu dobu mam vynucne iba diesle, ale s odstupom casu si uvedomujem, ze jazdim vacsinou trasy do 10km, skoro az 50% a to znamena ze asi by som mohol riesit aj benzin smile teda velmi ma oslovilo, to nove XT. Len ci bude aj u nas a kedy...

08.12.2012 08:42

Re: typ AWD

Pri častých jazdách do 10km sa ti v zime neohreje poriadne ani benzín, pri diesly by to znamenalo zanášanie DPF a dosť častú regeneráciu a asi aj bezcielne vozenie pre korektné ukončenie regenerácie

08.12.2012 09:07

Re: typ AWD

Uz sa tu rozdiel v AWD medzi AT a MT preberalo, niekto ti to tu iste presne vysvetli. Pointa je, ze u AT je AWD elektronicke, nieco ako Haldex, kdezto u MT je to poctiva permanentna mechanika... Neviem ake su ceny na Slovensku, ale kedze ma prist na EU trh niekedy v polovici buduceho roka novy model, vypredavaju sa skladove zasoby v CR s 20% zlavou hned bez dalsich jednani s predajcom... smile

08.12.2012 09:51

Re: typ AWD

Reakcia na príspevok od používateľa hrubatko:

08.12.2012 09:51

Uz sa tu rozdiel v AWD medzi AT a MT preberalo, niekto ti to tu iste presne vysvetli. Pointa je, ze u AT je AWD elektronicke, nieco ako Haldex, kdezto u MT je to poctiva permanentna mechanika... Neviem ake su ceny na Slovensku, ale kedze ma prist na EU trh niekedy v polovici buduceho roka novy model, vypredavaju sa skladove zasoby v CR s 20% zlavou hned bez dalsich jednani s predajcom... smile

Ceny na slovensku su dost na nic. Ale c nemecku sa da kupit funglovka za 23 000 eur. Myslim 2.0 D comfort. Co by bola masi moja varianta. Ten benzin bez turba sa mi moc nepozdava navyse je momentalne iba 5 stupen. Ale ak sa mi nepodari skor predat mojho patfindra a bude to mozne, zvazujem pockat aj na to nove XT. smile To sa mi veeelmo silno paci. Samozrejme otazne je, ci bude vlastne pre europu, cena a asi aj spotreba v normalnom rezime... Uz tyzden pokukavam foto a videa... smile

08.12.2012 11:23
js
avatar

Re: typ AWD

caf lubilo. ja jazdim na 2,5xt 2005, mozem odporucit je to super auto. az pokial nepridem na benzinku. co ta može soknut pokial si jazdil na naftu. na kratkych trasach to urcite nebude "zrat " menej ako 12-13 l. ak budes jazdit slusne ak pritlacis je spotreba uplne inde- dan za koniky pod kapotou

15.02.2013 08:58

Re: typ AWD

No ja myslim že ten nový Forester XT bude už len mainstreamový tien tých našich na dnešnu dobu šialených XT

15.02.2013 09:22

Re: typ AWD

Ten nový Forester má kW viac ako dosť, 177kW je pre bežného smrtelnika až až, úplne s prehľadom by mu stačilo 200PS (147kW), skôr mali popracovať viac na nafte lebo tá fičí v európe, aby mohol Forester konkurovať aj vykonnejším SUV, aspoň 2.5D 140kW a hneď by ho mohli fúknuť aj do Legacy / Outback, lebo s tým terajším dieslom to voči konkurencii pôsobí ako "social edition" prémiovka

15.02.2013 11:05
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3391
Členovia OZ: 27
Autá: 1243
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101