Diskusné fórum

doplnky - nosič na lyže

Autor Správy

Re: doplnky - nosič na lyže

Ja som pred časom zvolil verziu box. Keďže som kúpil box Thule s jednoduchým uchytením FastGrip, ktorý sadne aj na aero tyče, tak nahodenie boxu je záležitosť cca 1 minúty aj menej, demontáž detto. A mám vyriešené zimné športy, aj jednodňové vychádzky, dlhšie dovolenky, a keď treba tak aj dodatočný úložný priestor, keď sa nabalím na ryby :) A šetrím aj športové vybavenie, lebo len nosič znamená všetok bordel z cesty aj na lyžiach/snowboardoch atď...

07.01.2013 17:52

Re: doplnky - nosič na lyže

peto, urcite do leta chcem aj truhlu, ale tie nosice chcem tiez z toho praktickeho dovodu ako som pisal, ze nebudem celu zimu zakladat a skladat truhlu x razy

este som si spomenul, ze svojho casu som priecniky na otasa, kde ich nemam, riesil s borisom (bcjr) a on ma tieto prorack a mne sa hlavne pacilo, ze ich ma uzavrete (ma tie S2) ... pre mna to vyzera o dost lepsie ako s tymy koncami pretrcajucimi ... kazdopadne ako by sa tam montovali tie thule napr Xtender na Tdrazku? ma niekto predstavu?

cenovo uz su asi na urovni thule tu su vlastne vsetky tri typy

07.01.2013 17:56

Re: doplnky - nosič na lyže

nad tymi prorack som rozmyslal aj ja. Kedze mam thule tak som kupil ten nosic v strede od thule. Hlavne koli tomu ze sa da pouzit aj na ine auto. Da sa presuvat sirka strechy podla potreby. Na ine auto kupis len rozdielny gumeny medzikus za par eur. Na poslednom obrazku je to vidiet kde nasadzas T drziak <web z cenami prorack>. Len je treba tak ako pri thule narezat tie tesniace gumy. Thule a prorack to ma cca rovnake. Dodaju dlhsie gumy ktore si podla potreby skratis.

07.01.2013 18:05

Re: doplnky - nosič na lyže

Ten Prorack uzavrety system vyzera tak, ze sa tym plsatovym krytom uzamyka koniec tyce. Mal by sa dat odklopit/odstranit a tym spristupnit koniec hlinikovej tyce. Do drazky sa potom zasunie T skrutka. Na prvy pohlad vyzera, ze Thula nosic na lyze by mal pasovat na Prorack tyc. Keby nepasoval, tak staci vymenit T skrutku, skombinovat s podlozkou a bude to ok. Nosic-priecna tyc by mal byt kompatibilny v akejkolvek kombinacii. Hlavne, aby patky priecnych tyci pasovali na pozdlzne kolajnice...

07.01.2013 18:10

Re: doplnky - nosič na lyže

osobne by som kupil nosic aj drziak lyzi 1 znacky koli klucom a kompatibilite

07.01.2013 18:18

Re: doplnky - nosič na lyže

Síce stará komunikácia ale čosi mi dala pri výbere nosiča pred kúpou. Tak prikladám moju skúsenosť. Ja som váhal nad kúpou nosiča na lyže. Rozmýšľal som či investovať a kúpiť Thule alebo stačia lacáky. Viac menej som bol viac naklonený k variante lacných nosičov. Až keď som prišiel do predajne a odprezentovali mi aj aj. Takže zhrniem to: nevýhody lacných je celkom dosť. Či sú to nekvalitné zámky do ktorých stačí silnejšie udrieť a sú von alebo sú to nekvalitné gumy, ktoré zamrzajú a tým pádom si nosič nezavriete. alebo je to nie moc kvalitné upnutie na strešný nosič. Ja som bol v firme Autocar (konkrétne v Prešove ale majú prevádzku aj v RK a SC). Majú tam varianty aj aj. Čiže aj lacné aj drahé. Ja som nakoniec kúpil myslim sí že celkom dobrú variantu pomer cena kvalita. https://www.taznezariadenia.sk/sk/na-stresny-nosic/9756-thule-snowpack-7324.html?id_category=726

23.01.2019 13:18

Re: doplnky - nosič na lyže

Reakcia na príspevok od používateľa adamšep:

23.01.2019 13:18

Síce stará komunikácia ale čosi mi dala pri výbere nosiča pred kúpou. Tak prikladám moju skúsenosť. Ja som váhal nad kúpou nosiča na lyže. Rozmýšľal som či investovať a kúpiť Thule alebo stačia lacáky. Viac menej som bol viac naklonený k variante lacných nosičov. Až keď som prišiel do predajne a odprezentovali mi aj aj. Takže zhrniem to: nevýhody lacných je celkom dosť. Či sú to nekvalitné zámky do ktorých stačí silnejšie udrieť a sú von alebo sú to nekvalitné gumy, ktoré zamrzajú a tým pádom si nosič nezavriete. alebo je to nie moc kvalitné upnutie na strešný nosič. Ja som bol v firme Autocar (konkrétne v Prešove ale majú prevádzku aj v RK a SC). Majú tam varianty aj aj. Čiže aj lacné aj drahé. Ja som nakoniec kúpil myslim sí že celkom dobrú variantu pomer cena kvalita. https://www.taznezariadenia.sk/sk/na-stresny-nosic/9756-thule-snowpack-7324.html?id_category=726

Len poznamka: Mam ca. 25-rocneho predchodcu tohoto modelu a ešte som nenašie dôvod ho za niečo meniť ..., gumy, zamky, všetko funguje tip-top

23.01.2019 14:02
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101