Diskusné fórum

Bi xenon šošovky-montáž

Autor Správy

Re: Bi xenon šošovky-montáž

Pridám sem návod ako prerobiť normálne svetlá na bixenon s použitím originál šošoviek ako používa VAG a iný výrobcovia. Polemiky o legálnosti prestavby nechám bokom.Je to na každom či sa do takého niečoho pustí.

Potrebné sú dve šošovky, najlepšie D2S a dve predné svetlá.Ja som zvolil UK verziu.To preto aby som neprišiel o LHD legalne svetlá v prípade problémov smile

Vo finále by to mohlo vyzerat asi takto

05.01.2013 20:02

Re: Bi xenon šošovky-montáž

Svetlá treba rozobrať.Najlepšie je dať ich do trúby na 100 stupňov a po pár minutah sa dajú pekne rozlepiť,ale ide to aj teplovzdušnou pištoľou.

05.01.2013 20:07

Re: Bi xenon šošovky-montáž

tak ako nejaké pokroky už je to na wrx?

05.01.2013 20:12

Re: Bi xenon šošovky-montáž

Svetlá treba rozobrať.Najlepšie je dať ich do trúby na 100 stupňov a po pár minutah sa dajú pekne rozlepiť,ale ide to aj teplovzdušnou pištoľou.

Ďalej som si vyrobil stojan na parabolu aby som vedel označiť svetelný lúč.

Na zadnej strane paraboly je treba označiť pomocný kríž,ktorý nám pomôže v na stavení šošovky a potom vyrezať otvor tak aby sa šošovka dala zapustiť.

05.01.2013 20:13

Re: Bi xenon šošovky-montáž

Po približnom nastavení šošovky si označíme otvory pre skrutky na ktorých bude šošovka uchytená.Najlepšie je navŕtať dve a po zalepení skrutiek zalšie dve.Trafiť 4 naraz je dosť problém smile.

Potom uchytíme parabolu na stojan a nastavíme svetelný lúč čo najbližsie k lúču žiarovky,ktorý sme si označili na stene.Zadné matice zaistíme lepidlom aby sme nemuseli znova nastavovať šošovku po nastiekaní paraboly.

Parabolu zdrsníme jemným šmirglom a nastriekame základ na plasty,potom matnú čiernu.Ja som použil farbu na výfuky kvôli lepšej odolnosti teplu.Parabolu smeroviek olepíme páskou a zvyšok tak isto nastriekame do matnej čiernej.Toto je už ale na každom aký si zvolí dizajn.

Telesá šošoviek som tak isto striekol do matnej čiernej aby pri pohľade do svetla nesvietili.

06.01.2013 15:53

Re: Bi xenon šošovky-montáž

Šošovky namontované v parabole by mali vyzerať nejako takto.

07.01.2013 19:18

Re: Bi xenon šošovky-montáž

Tak sa konečne ľady pohli a pomaly dokončujem svetla.Kvôli veľkosti krytky na predchádzajúcom obrázku som musel zmeniť dizajn a vyrobyť si vákuový stôl na ktorom som si z kusa plaxi vyrobil novú krytku ktorá pekne zakryje celú prerábku,čiže bude vidno len sklo šošovky ako pri všetkých šošovkových svetlách.

hotové krytky

hotové krytky

05.02.2013 17:46

Re: Bi xenon šošovky-montáž

Osobne proti vynalezcom a tuzingerom nic nemam: sto ludi - sto chuti, no neda mi sa v tejto teme vyjadrit a kedze nechcem nikoho konretneho urazit, zhrniem to asi takto: Dakujem vsetkym, ktori tento navod nevyuziju a ak ano, tak im vopred dakujem, ze sa snad nikdy na ceste potme nestretneme Na cestach je hromada samo-domo xenonov a moja sietnica ich ma vdaka dokonalemu nastaveniu a urcite len nahodou nefungujucej samonivelacie velmi rada...

05.02.2013 21:34

Re: Bi xenon šošovky-montáž

V porvom poste som písal o tom že polemiku o legalnosti vynechajme... smile Robím to pre seba s tým že nemám problém dorobiť aj samoniveláciu. Asi by som si nenarobil toľko roboty,ak by mi šlo len o to mať vo svetle xenon tak si tam pľasnem bixenon sadu s zaťahovacou výbojkou a neriešim takúto prerábku. PEACEsmile

06.02.2013 11:46

Re: Bi xenon šošovky-montáž

Ja neriesim legalnost, ale poukazujem na moralku a ohladuplnost voci ostatnym ucastnikom cestnej premavky...

Nehodnotim kvalitu ani vysledok tvojej prace, len som sa vyjadril k takemuto typu nehomologovanych a dorabanych xenonovych svetlometov...

Opakujem, v ziadnom pripade som nemal umysel urazit ta, skor mozem obdivovat, ze sa do niecoho takeho niekto pustil. Pokial by to ale malo splnat vsetky kriteria ako i vysledok verny originalu, nebolo by jednoduchsie a mozno aj cenovo vyhodnejsie zadovazit si origo?

06.02.2013 12:16
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101