Diskusné fórum

Justy - 63 kW a rally

Autor Správy

Re: Justy - 63 kW a rally

Vazeni priatelia,

napadla ma takato hriesna myslienka, kedze ceny tychto aut su v nemecku velmi dobre..jedna sa o roky vyroby od 98-03.. Myslite si, ze by bola Justy vhodna na podniky typu rally sprint, ci rally, pripadne autoslalom a kopce? samozrejme sa mi jedna o to, ze je to stvorkolka, aj ked by som mozno potreboval presnejsie vysvetlit, co tento podvozok zvladne..zimne rally asi v pohode, len neviem co s tym urobi asfalt a sotolina.. je to permanentna stvorkolka, ci je to len zapinatelny zadny nahon? cital som viacero clankov a recenzii, len teda vsade to je pisane inak..cize by som potreboval vyjadrenia, ako je to so zapinanim 4x4, alebo teda ci je moze ze by sla stale ako stvorkolka bez ohladu na povrch..

Vdaka za info..

08.01.2013 16:12
555
avatar

Re: Justy - 63 kW a rally

Na pohon sa popytaj ludi od Libera. Je to ten isty system. Mam pocit, ze to nema medzinapravak a tak si limitovany povrchom, kde mozes zahrabat, alebo max rychlstou na asfalte. V proncipe je to Swift s dorobenym 4x4 a era Swiftov na zavodoch je uz davno prec. Nahradili ich Saxo VTS, takze nemusis sa snazit, staci dat inzerat napra na rallybazar, ze kupis za par stoviek upraveny Swift a prinajhorsom tam das ten pohon. Ale dieru do sveta neurobis, skor presliapnes skorodovanu podlahu.

08.01.2013 18:44

Re: Justy - 63 kW a rally

No, zatial jazdim na honde civic, a som spokojny...len ma napadla myslienka, ze co by robilo auto v pohone 4x4...ale je mozne, ze by to nefungovalo ako si predstavujem..

Viem, spekulujem, ale v podstate sa len pytam na nazory..chcel som aj imprezu riesit na preteky, ale na to treba tiez par veci a skor ma zaujima dovoz japonca, ako kupovat tu, ale samozrejme vsetko je o peniazoch, cize zatial si len zistujem moznosti a nechavam si to prejst hlavou. sice na zavodak kupca mam, ale nechcem sa dostat do situacie, kedy budem mat doma nedokoncene auto a nebudu dukaty...takto na com jazdit mam, tak len spekulujem a vyhodnocujem..smile

09.01.2013 15:11

Re: Justy - 63 kW a rally

Staršie Justy mali tlačítko na fofrklacku ako Liberko, tým sa pripájal zadok, nebol tam žiadny medzinápravák. Samozrejme nezapínať na asfalte, v zátačkách to robilo zlobu. Na snehu, blate, štrku paráda...

Novšie mali medzinápravák tak ako ostatné subárka. Ako je to u automatov neviem, mali variátor, ale ako bolo riešené pripojenie hnacej sily zadnej nápravy neviem.

10.01.2013 11:05

Re: Justy - 63 kW a rally

ja pokial viem tak tie rocniky maju permanentne 4x4 ako tu uz bolo povedane sneh a podobne povrchy to miluje len by to chcelo turbo na ozivenie a asi sirsie kolesa Justyny zviknu dost hrabat smile a ak prevedies tieto tvoje uvahy do reality tak by som ich velmi rad videl smile

10.01.2013 19:33

Re: Justy - 63 kW a rally

chlapci problem je, ze vela rally sa jazdi na asfaltovych povrchoch striedanych obcas sotolinou...v zime su tri zavody, nie viac..cize kvoli trom zavodom je nezmysel kupovat take auticko..na slalom to bude tazke tym, ze to je stvorkolka..ako uz bolo pisane, asi by to bola bezodna studna na prachy, a to nemam chut absolvovat.. uz som take studne mal, ked som jazdil na hitlervagenoch...

ak by to malo naozaj permanentnu 4x4, to by bolo nieco ine..to by sa mohlo vysporiadat aj s asfaltom bez problemov..len potrebujem vediet relevantnu odpoved, niecim podlozenu...smile

11.01.2013 08:38

Re: Justy - 63 kW a rally

http://www.klubsubaru.sk/profil/188/ on ako pozeram ma nake tie Justyny z tychto rokov vystriedal skus mu napisat a popytat ako to jazdi

11.01.2013 21:07

Re: Justy - 63 kW a rally

Na mrc jazdí zopár jazcov aj justy, motor by to mal byť ten istý ako swift. 1.3 16v, ten na swifta úplne stačí aj v sérii, ale na awd je to ževraj slabšie. awd ti predsa len uberie asi 20% z výkonu. Ja tiež uvažujem o justy. a pohrať sa trochu s motorom. ale turbo rozhodne nie, lebo ta dajú do vyššej kategórie. Kamarát má swifta, sériový motor len odľahčená kasňa a tvrdší podvozok a vždy skončí na bedni. teraz v nedelu som bol s tým swišťom jazdiť HRC a je to fakt pecka. Ja zas nemám ambície vyhrávať a mám rád pohon 4x4 tak preto chcem budúci rok Justy.

18.06.2013 11:05
555
avatar

Re: Justy - 63 kW a rally

Mam pocit, ze Justy nemalo medzinapravak a 4x4 je pouzitelny iba do urcitej rychlosti.

18.06.2013 11:15

Re: Justy - 63 kW a rally

o tom či malo alebo nie medzinápravák neviem, ja len viem že na štartovnej listine som videl aj justy, ale ako to mali spravené??? Skúsim zistiť kto ho jazdí a ako to má vyriešené

18.06.2013 16:10
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101