Diskusné fórum

Zimné pneu na Imprezu

Autor Správy

Re: Zimné pneu na Imprezu

Ahojte všetci. Ako ste si iste všimli (tí, čo boli na zraze), moje GoodYear UG performance... sa už odporúčali a tak riešim, čo za "papučky" obujem mojej "babičke" zelenej na budúcu zimu. Zvažujem nasledovné možnosti: Continental WinterContact TS850, Dunlop SP Winter Sport 3D, Pirelli Winter 210 Sottozero II a Bridgestone Blizzak LM30. Tak ak máte s nimi skúsenosti, dajte mi, prosím, vedieť, čo by ste zvolili vy. (Impreza GT 1996 kombi)Skúsenosti "Outbackistov a Forestristov"smile sú vzácne, akurát že používajú vyšší profil, ktorý ja na GT nedám (už 55 je mimo TP). Ďakujem krásne všetkým vopred. P.S.: nezaradil som sa do témy o zimných pneumatikách práve pre vyššie uvedené riadky. P.S.S.: Babo raď! Kupovať teraz v prípadných akciových cenách, alebo čakať do jesene, keď sa cenu môžu pohnúť nie práve správnym smerom? Kupovali ste niekto takto pneu až na ďalšiu zimu?

10.02.2013 15:45

Re: Zimné pneu na Imprezu

No zopar chalanov ma tie Pirelli a aj ja si ich budem urcite kupovat na buducu zimu. smile

10.02.2013 17:25
555
avatar

Re: Zimné pneu na Imprezu

Conti zabudni, ak nie su runflat, tak bocnica je ako papier a budes mat pocit, ze sa ti vybilo riadenie. LM30 dobra volba, po 2 r zacnu byt horsie na lade a na snehu su taky slusny priemer. Inak super, roky som jazdil predchodcov. Pirelli su asi naj volba. Ak ta to zaujima, koli absencii abs mam Nokian RSi, no mimo snehu a ladu su to driftovacie gumy smile

10.02.2013 17:43
MKo
avatar

Re: Zimné pneu na Imprezu

Ja po tohoročnej zime a po nie najpríjemenjších skúsenostiach zavrhujem GoodYear UG 8 smile. Ich zaoblené hrany určite nepomôžu, keď potrebujem bočné vedenie (napr. snehové koľaje). A to boli do neba vychválené ADAC-om ...

10.02.2013 18:05

Re: Zimné pneu na Imprezu

Zásada neveriť testom, to je asi ako anketa auto roka... Porovnáš si dva testy , povedzme prvé dve miesta sú tie isté (asi poskytli na test aj rôzne darčekové predmety) a zvyšok býva niekedy značne prehádzaný... Kedysi som mal Goodyear Ultra Grip 6 a úplná tragedia , Kléber-ky boli 2x lepšie

10.02.2013 18:29

Re: Zimné pneu na Imprezu

Veľmi pekne ďakujem za doterajšie odozvy na moju otázku ohľadom pneu na moju Imprezu. To 555: ani ja nemám ABS, presnejšie je nefunkčné, takže s tými Nokianmi by to snáď mohlo byť zaujímavé, no asi sa už obmedzím len na Pirelli a Bridgestone a asi si hodím euromsmilesmilesmileVieš, manželka by jazdu dverami napred neznášala veľmi dobre a auto používam denne aj s ňou na sedadle co-pilota. P.S.: privítam aj názory ďalších, nech mám čo najširší "informačný obzor".smilesmilesmile

10.02.2013 18:50
MKo
avatar

Re: Zimné pneu na Imprezu

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

10.02.2013 18:29

Zásada neveriť testom, to je asi ako anketa auto roka... Porovnáš si dva testy , povedzme prvé dve miesta sú tie isté (asi poskytli na test aj rôzne darčekové predmety) a zvyšok býva niekedy značne prehádzaný... Kedysi som mal Goodyear Ultra Grip 6 a úplná tragedia , Kléber-ky boli 2x lepšie

Áno, máš pravdu (platní tu ohnuté: "žiadnemu testu do ktorého si výsledky nenaklamem sám neverím"), ale problém je kde sa k relevantným info dostať. Čítaním príspevkov na rôznych fórach to tiež nie je pravé orechové. Každý z nás ma iné nároky, každý preferuje tú svoju obľúbenú značku. Žiaľ, ja som dal na ADAC ...

10.02.2013 19:39

Re: Zimné pneu na Imprezu

Kludne si stačí niekedy prečítať skúsenosti na všeobecných forach, ono to často je tak že k drahému autu sú drahé pneumatiky samozrejmosť, ale či platí aj že dostane človek aj výrazne lepšiu kvalitu už potvrdené nemá... Matador MP59 si mnoho ludí chváli a pritom v žiadnom teste ani neboli a snád preto ich neoznačím za nevyhovujúce. Ja som mal kedysi dávno MP42 ELITE a tie boli teda statočné hlučné, ale neskôr som mal fungláče MP42 ELITE 2 a na nich som natočil 50tkm bez nejakých problémov či náznaku hlučnosti... Matador je dávno inde ako bol v dobe minulej, len nie je v žiadnom teste.

Pritom na v testoch vychvalované Goodyear Ultra grip, človek nájde často nadávať, skrátka sa skúsenosťami netreba obmedzovať len na Subaru club, kto hladá informácie , nájde ich smile

Ja už sa nejak držím zásady že šípove pneu v živote nechcem, jedine asymetrický dezen, keby bol ten šípový vyhovujúci vyrábal by sa vo velkom, dnes je väčšina práve asymetrických - to bol skrátka len taký chvilkový BOOM že šípove sú naj

Ked chceš nájdeš úplne iné výsledky

Ked chceš nájdeš úplne iné výsledky

10.02.2013 19:52

Re: Zimné pneu na Imprezu

Ďakujem všetkým za zatiaľ prejavené názory ohľadom obutia na zimu pre moju "babičku" a tá dostane na budúcu zimu talianske "čižmičky" Pirelli W210 Sottozero smilesmilesmile.

13.02.2013 21:47

Re: Zimné pneu na Imprezu

A tak som sa rozhodol zmeniť názor na obutie mojej "babičky" zelenej a čižmičky budú nie z Talianska, ale z Fínska, konkrétne NOKIAN WR A3. Presvedčili ma skúsenosti niektorých ľudí s touto značkou a ich zimákmi, jeden zaujímavý test http://www.autoforum.cz/prvni-dojmy/test-nokian-wr-a3-stvorena-pro-ceskou-zimu/ a tak trochu aj ich cena smile). Tak hádam budem spokojný, potom sa podelím o dojmy.

P.S.: Ja viem, viem, test bol na BMW robený, nie na našej hviezdičkovej nádhere so super pohonom, ale ja z dolniakov práve to, čo tie gumy dokážu mimo extrémov zimy ( veľké teplo vs. veľa veľa snehu a krutý mráz) potrebujem.

Jozzy

17.09.2013 18:36
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100