Diskusné fórum

Dvojhmotovy zortvacnik

Autor Správy

Re: Dvojhmotovy zortvacnik

Zdravim, v niektorych nasich vozidlach su blbiny ako dvojhmotak. Zaujimalo by ma ako sa prejavuje jeho labutia piesen, ako zistit ze uz je po smrti. Dovod je prosty, ci okrem pazvukov sa moze pokazit aj nieco ine, dalsie v ceste.

11.02.2013 12:41

Re: Dvojhmotovy zortvacnik

V mojom forestri D začala po 115tis km šmýkať spojka. NAkoľko moji mechanici nevedeli zohnať diely musel som sa obrátiť na značkový servis. Vymenili spojku - lasmelu (148 EUR)mekano(212EUR)ložisko(50EUR)a DUAL MASS zotrvačník (858EUR)+olej a filter do motora celkom 1616EVRY. O tom či je zotrvačník zomretý alebo nie nebola reč, akosi automaticky sa to mení so spojkou. Kdesi som čítal o firme čo dvojhmoťáky repasuje. No vyvalil som kopu peňazí a dúfam, že to vydrží tentoraz viac ako 115 tis. Už si nebudem myslieť, že mám buldozer a nebudem uajzdievať synovi pred domom sneh a podobné blbiny. Budem si si ho miláčika viac šetriť a opatrovať. A ešte čosi. v minulosti keď som mal problém so 7cm dierou v turbohadici do motora, sa čosi udialo s filtrom pevných častíc, ktorý mi občas signalizoval na palubovke(kontrolka svietila) že sa čosi deje. Myslím si, že diera v hadici a zmenené pomery vzduch-palivo dali filtru do tela. Raz keď som dorazil do práce, motor začal dymiť ako dedko lesoň, z výfukov vybehli asi 3metrové pásy žltých snehových vločiek. Smrdeli po síre. Teraz pri výmene spojky som sa o tomto zmienil. pozreli mu do vnútroností a našli vo filtri dieru. Mám ale pocit, že to nejako zakomponovali do centr.jednotky, odkedy som prišiel zo servisu, auto žere menej, menej dymí a ťahá ako čert. Zas sa z neho teším..

11.12.2013 13:00
555
avatar

Re: Dvojhmotovy zortvacnik

Po sire by to nemalo srdiet, vsetky nove motory si citlive na podiel siry v palive a olejoch. Asi by som zmenil pumpu.

11.12.2013 16:48

Re: Dvojhmotovy zortvacnik

Zjavne to tu trapi viacerych, ja mam auto rok a pol a ten zotrvak obcas o sebe da vediet, hlavne po dlhsej jazde ked je motor a cele prevodove ustrojenstvo zohriate.

Dava o sebe vediet asi tak ze sa neviem plynule pohnut, auto sice neposkakuje ako koza, no rozvibruje sa cela kabina, ako keby som az prilis vypustil spojku a zaroven dal malo plynu, no nechysta sa skapat. Musim sa velmi sustredit aby som sa pohol nejak civilne (trochu nizsie nechat spojku pri pohynani), snazim sa pohynat pri co najnizsich otackach (rozumej tak 1200, neviem to na isto, nesledujem moc otackomer pri pohynani), ale je jedno ci mam 1000 alebo 1600 otacok, robi to aj tak. Zaujimave je ze to robi hlavne na redukovanej aj velkej jednotke, na spiatocke vobec.

Jazdim tak uz rok a pol a zatial som to neriesil, neviem ci budem, predsalen platit dvojhmotu v hodnote pol ceny 15 rocneho auta. Pokial ma niekto nejake rozumne riesenie, tak prijimam navrhy. smile

12.12.2013 13:25

Re: Dvojhmotovy zortvacnik

Reakcia na príspevok od používateľa 555:

11.12.2013 16:48

Po sire by to nemalo srdiet, vsetky nove motory si citlive na podiel siry v palive a olejoch. Asi by som zmenil pumpu.

Tankujem rôzne, dá sa povedať vždy inde, avšak snažím sa na tzv.lepších ako OMV,Slovnaft. Ja som z mojich 115 tkm odjazdil 68 a akú naftu kupoval môj predchodca, netuším.. Každopádne to vyletelo z výfukov ako strela, len som sa snažil to nedýchať.

12.12.2013 14:39

Re: Dvojhmotovy zortvacnik

Marcel, myslim ze vsetky tvoje otazky su zodpovedane http://dfens-cz.com/dvouhmotovy-setrvacnik/

27.12.2013 09:49
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101