Diskusné fórum

Subaru Impreza Diesel

Autor Správy
MKo
avatar

Re: Subaru Impreza Diesel

je jedno na akej znamej znacke tankujes, dolezite je aby tam bol dostatocny obrat nafty. Ja som skusal Shell, Agip, ... teraz OMV a zatial nepocitujem ziadny problem. Je ale pravda, ze ja tankujem temer vylucne premiovu naftu.

10.04.2013 21:35

Re: Subaru Impreza Diesel

Aj dodávate nejaké aditívum?

10.04.2013 21:38

Re: Subaru Impreza Diesel

Truman: jediný problém jsem měl popraskané reflektory (vyměněné zdarma). Dřív jsem tankoval na ÖMV, teď tankuji u Teska a dolévám si MillersOils Aditiva. U nás na SFC mám druhou přezdívku "ten, který místo spolujezdce vozí lavor vody" smile - mám počítanou spotřebu na nádrž 6,74 l/100 km. Vozím psy, takže mám pozvolné rozjezdy a brždění, abych je neumlátil (jeden má 60 kg, druhý 27 kg). Služebně jezdím delší cesty, ldyž jezdím kratší (do HK nebo Pardubic), tak minimálně 15 km. Předtím jsem jezdil oktávku 1.9TDI (najeto cca 190 tkm) a nedá se to vůbec porovnat. Protože je to služební auto a potřebuji, aby jezdilo, tak chodím jen do autorizovaného servisu. Jako druhé auto mám šestihrnka lego v sedanu a chodím do stejného servisu.

10.04.2013 22:15
555
avatar

Re: Subaru Impreza Diesel

VIF je dobre aditivum, pouzivam ho na druhe auto, ktore je aj cierne ako kachle smile

10.04.2013 23:03

Re: Subaru Impreza Diesel

minuly rok ked boli u tie silne mrazy bolo par dni -33. urobil som si maly test nafty roznych znaciek a kazda stuhla. jedina ktora ostala ok bola nafta ktoru som nemal z benzinky ale od chlapa co robi na ratraku. neviem aku naftu pouzivaju ale leju do nej VIF. neviem v akom mnozstve ale urcite to ma nieco do seba. samozrejme myslim ze aj nafta bola kvalitnejsia ako bezne na benzinkach.

10.04.2013 23:10
555
avatar

Re: Subaru Impreza Diesel

Vif zvysuje cetanove cislo o 5, zabranuje penivosti nafty a korozii cerpadla, zimny aj usadzaniu parafinovych zloziek. Nalejes do kachli a stichnu.

10.04.2013 23:32

Re: Subaru Impreza Diesel

Reakcia na príspevok od používateľa quickly:

10.04.2013 22:15

Truman: jediný problém jsem měl popraskané reflektory (vyměněné zdarma). Dřív jsem tankoval na ÖMV, teď tankuji u Teska a dolévám si MillersOils Aditiva. U nás na SFC mám druhou přezdívku "ten, který místo spolujezdce vozí lavor vody" smile - mám počítanou spotřebu na nádrž 6,74 l/100 km. Vozím psy, takže mám pozvolné rozjezdy a brždění, abych je neumlátil (jeden má 60 kg, druhý 27 kg). Služebně jezdím delší cesty, ldyž jezdím kratší (do HK nebo Pardubic), tak minimálně 15 km. Předtím jsem jezdil oktávku 1.9TDI (najeto cca 190 tkm) a nedá se to vůbec porovnat. Protože je to služební auto a potřebuji, aby jezdilo, tak chodím jen do autorizovaného servisu. Jako druhé auto mám šestihrnka lego v sedanu a chodím do stejného servisu.

A klima ti funguje celu dobu tak ako nastavis? Ja idem v pondelok uz treti krat do servisu, prvy krat udajne vymenili cidlo vnutornej teploty, druhy krat udajne celu ovladaciu jednotlu klimy a stale je to nanic. Automatika si robi co chce, striedaju sa studene vlny s teplymi, ked nastavim manual a vzdy mam natavene aby teplota bola na oboch strana h rovnaka, tak mne fuka horuci vzduch a manzelke studeny a naopak. Pripadne fuka na nohy aj na sklo teplo a bocnym pri dverach prefukuje studeny. Toto ja z oktavky ani z fordu a ani z trabantu nepoznam. Musim mat dlhy rukav a mikinu, inak ma boli lave rameno ako keby som mal reumu. Som zvedavy, ci a na co pridu. Ako nech sa na mna nikto nehneva, ale aby mi v aute za tie prachy bolo chladno...? Tebe to udrziava teplotu vporiadku? Predtym som to mal dva krat v Subaru Opava, teraz to dam do Toyota-Subaru novy Jicin, snad to vyriesia, maju na to este 1,5roka zakladnej zarucnej doby... smile

10.04.2013 23:56

Re: Subaru Impreza Diesel

hrubatko: nastavení teploty mi sedí. Je ale pravda, že mám rád na řízení chladněji většinou jezdím v zimě na 19, v létě se snažím držet do 7 stupňů oproti venku. A/C používám jen při expedici v teplých krajinách nebo na odmlžení předních oken.

11.04.2013 00:11

Re: Subaru Impreza Diesel

Reakcia na príspevok od používateľa quickly:

10.04.2013 22:15

Truman: jediný problém jsem měl popraskané reflektory (vyměněné zdarma). Dřív jsem tankoval na ÖMV, teď tankuji u Teska a dolévám si MillersOils Aditiva. U nás na SFC mám druhou přezdívku "ten, který místo spolujezdce vozí lavor vody" smile - mám počítanou spotřebu na nádrž 6,74 l/100 km. Vozím psy, takže mám pozvolné rozjezdy a brždění, abych je neumlátil (jeden má 60 kg, druhý 27 kg). Služebně jezdím delší cesty, ldyž jezdím kratší (do HK nebo Pardubic), tak minimálně 15 km. Předtím jsem jezdil oktávku 1.9TDI (najeto cca 190 tkm) a nedá se to vůbec porovnat. Protože je to služební auto a potřebuji, aby jezdilo, tak chodím jen do autorizovaného servisu. Jako druhé auto mám šestihrnka lego v sedanu a chodím do stejného servisu.

Koľko máš na tom najazdené? Je to cítiť aj na priebehu výkonu rozdiel od TDIčka?

11.04.2013 08:58

Re: Subaru Impreza Diesel

Reakcia na príspevok od používateľa 555:

10.04.2013 23:32

Vif zvysuje cetanove cislo o 5, zabranuje penivosti nafty a korozii cerpadla, zimny aj usadzaniu parafinovych zloziek. Nalejes do kachli a stichnu.

Oplatí sa dávať VIFa aj v lete? Stále je to to zimné aditívum, či existuje aj letná verzia? Má to taký silný vplyv?

11.04.2013 09:01
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101