Diskusné fórum

Navi - TOMTOM GO 730

Autor Správy

Re: Navi - TOMTOM GO 730

zdravim,

vedel by mi prosim niekto poradit cloveka alebo firmu (nie cez web!), kto vie aktualizovat mapy na TomTom Go 730 ??? skusal som to cez web, postupoval som podla pokynov na webe, stiahol som aj aplikaciu TomTom HOME, vsetko mi to pekne prebehlo, aktualizovalo (bezplatnu aktualizaciu, nie platenu) vratane automatickeho restartu... ked som Navi odpojil od computeru za chvilu sa zjavila hlaska

"Tuto mapu nelze pouzivat na tomto zarizeni_West & Central Europe_2GB_26"

pritom som niekolko krat zadaval ze sa jedna o typ. oznacenie 730... takze sa neviem dostat ani do povodnej mapy (ta ako keby ta uz nebola lebo som ju nezalohoval a dava mi na vyber iba jednu) a tuto novu aktualizovanu mi automaticky odmieta tou hlaskou... takze som v riti smile a mam nepouzitelnu Navi...

fasa web sluzby... smile

25.05.2013 16:55

Re: Navi - TOMTOM GO 730

Pri TomTom je patália s mapami, asi si použil nevhodné mapy, robil som asi 2x TomTom a vždy to šlo na prvú šupu, postup si ale nepamätám

25.05.2013 17:35

Re: Navi - TOMTOM GO 730

no ja mam obavy ze mi to stiahlo nejaku novsiu mapu, ale firmware v navigacii je povodny a zrejme to nejak nekomunikuje... a teraz neviem co s tym robit, lebo na vyber mi dava iba jednu mapu a ked na to kliknem tak mi vyhadzuje hlasku ze "tuto mapu nelze pouzivat na tomto zarizeni..." a pri tom som postupoval presne podla pokynov na webe, zadal som presne ze sa jedna o typ.oznacenie GO 730... preto to vobec nechapem... neviem co s tym teraz, lebo este aj nejake ich call centrum je v cechach, na slovensku ako keby neexistovali... ide ma porazit... popitchi support... smile

25.05.2013 17:45

Re: Navi - TOMTOM GO 730

Ty si použil akože systém že si mapy stiahlo samo online od výrobcu ? Lebo ja som to vždy riešil tak že mapy som si stiahol ja a pomocou softu som to "nainštaloval" do navigačky

25.05.2013 21:34

Re: Navi - TOMTOM GO 730

@ Ivanko:

ano, presne tak, mna ten TomTom HOME navigival ze mam pripojit navigaciu ku computeru, takze predpokladam ze to stahovalo / aktualizovalo priamo do navi... riadil som sa presne podla pokynov a odklikaval... smile

27.05.2013 13:53

Re: Navi - TOMTOM GO 730

Reakcia na príspevok od používateľa Acapulco1:

25.05.2013 17:45

no ja mam obavy ze mi to stiahlo nejaku novsiu mapu, ale firmware v navigacii je povodny a zrejme to nejak nekomunikuje... a teraz neviem co s tym robit, lebo na vyber mi dava iba jednu mapu a ked na to kliknem tak mi vyhadzuje hlasku ze "tuto mapu nelze pouzivat na tomto zarizeni..." a pri tom som postupoval presne podla pokynov na webe, zadal som presne ze sa jedna o typ.oznacenie GO 730... preto to vobec nechapem... neviem co s tym teraz, lebo este aj nejake ich call centrum je v cechach, na slovensku ako keby neexistovali... ide ma porazit... popitchi support... smile

skús nainštalovať novší firmware.

29.05.2013 19:39

Re: Navi - TOMTOM GO 730

pozrite co mi tie kurvy z TomTom klient.centra v Prahe odpisali... este aj "s pratelskym pozdravem" to je neskutocne... akoze kup si mapu este raz, nevadi ze si nam uz raz za nu zaplatil ked si si kupoval navi... smile

__Program HOME před provedením jakékoliv aktualizací nabízí provedení zálohy. Pokud zálohu nemáte, znamená to, že jste tento krok před aktualizací přeskočil nebo zálohování v nastavení programu vypnul. Bohužel v této situaci je jediným řešením nákup a instalace nové mapy.

V případě jakýchkoliv dalších dotazů nebo připomínek neváhejte a obraťte prosím se na naši podporu. Můžete nás kontaktovat emailem nebo telefonicky na čísle +420 23 90 00 491. Jsme Vám k dispozici od pondělí do pátku od 9:00 do 16:00. Děkujeme Vám za výběr našich výrobků. Jsme přesvědčení o tom, že TomTom Vám ukáže tu nejlepší cestu.

S přátelským pozdravem Dariusz Wloczka Tým zákaznické podpory TomTom__ smile

04.06.2013 11:21

Re: Navi - TOMTOM GO 730

No čo na to povedať, mna by takáto cesta ani nenapadla, myslel som automaticky že riešiš tú "warezovskú"...

A po skúsenostiach s terajšou Rally Tribeč, kedy miesto po akože normálnych cestách som sa mal brodiť blatom, jazdiť lesnými cestami a lúkami som z navigačiek trochu sklamaný, funkcia nepoužívať nespevnené cesty tam je na dve veci, na druhú stranu, ked cesta z dierami jak svet ako trebárs TN-BN-PD je prvá trieda, tak lesná nespevnená cesta sa dá brať ako 3 trieda

Vyzerá to tak že update máp sa koná len podla satelitných snímkov, kde nie je možnosť rozoznať či ide o polnú cestu alebo úzku asfaltku 3 triedy

04.06.2013 11:50

Re: Navi - TOMTOM GO 730

Reakcia na príspevok od používateľa Acapulco1:

25.05.2013 16:55

zdravim,

vedel by mi prosim niekto poradit cloveka alebo firmu (nie cez web!), kto vie aktualizovat mapy na TomTom Go 730 ??? skusal som to cez web, postupoval som podla pokynov na webe, stiahol som aj aplikaciu TomTom HOME, vsetko mi to pekne prebehlo, aktualizovalo (bezplatnu aktualizaciu, nie platenu) vratane automatickeho restartu... ked som Navi odpojil od computeru za chvilu sa zjavila hlaska

"Tuto mapu nelze pouzivat na tomto zarizeni_West & Central Europe_2GB_26"

pritom som niekolko krat zadaval ze sa jedna o typ. oznacenie 730... takze sa neviem dostat ani do povodnej mapy (ta ako keby ta uz nebola lebo som ju nezalohoval a dava mi na vyber iba jednu) a tuto novu aktualizovanu mi automaticky odmieta tou hlaskou... takze som v riti smile a mam nepouzitelnu Navi...

fasa web sluzby... smile

Napísal som Vám správu

16.08.2013 00:20

Re: Navi - TOMTOM GO 730

medzicasom som to uz vyriesil... na webe som nasiel firmicku kt. sa tomu venuje → www.digitall.sk

stalo ma to sice 20€ + 5€ SDkarta(bola nutna) ale navi znovu funguje a je teda pouzitelna :)

chlapci mi tam nahrali presne to co tam bolo pri kupe - teda celu europu a udajne mali k disp. update ku decembru 2012, takze by to malo byt relativne aktualne... uvidime na cestach :) v HR to fungovalo a navigovalo presne :)

16.08.2013 09:30
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100