Diskusné fórum

Letne alebo celorocaky??

Autor Správy

Re: Letne alebo celorocaky??

AHOJTE, chceL by.som sa spýtať ci máte skúseností s celorocnimy pneu?? Nemám skúseností s nimy tak vy som sa chcel spýtať vas... chcel by.som kúpiť nové pneu na môjho Forestrika, mal som objednané Hankook kinergy Eco K425 205/70 R15 lenže asi v piatych alebo v šiestych predajniach ich nemajú tak som pozeral po iných... Našiel som napr. Pirelli scorpion STR, len je to celoročná pneu, preto som sa chcel spýtať na vaše skúseností s celorockamy? Keď tak poraďte mu nejaké pneu.... Jazdím prevažne asfalt, ale aj sem tam terén. Ďakujem za radu

11.06.2013 13:50

Re: Letne alebo celorocaky??

Moja rada: zabudni na celorocaky! Ani ryba, ani rak. Nebudem ti rozpisovat dovody, jednoducho neodporucam...

11.06.2013 15:00

Re: Letne alebo celorocaky??

Jajko752: jel jsem v březnu letošního roku na celoročních pneu s novým forestíkem MY13 dehet i XT, když bylo cca 5 cm nového sněhu a bylo to vyloženo o hubu. A to jsem do zatáčky jel maximálně 30. Celoroční maximálně na dojetí na léto.

11.06.2013 15:23

Re: Letne alebo celorocaky??

Pokial zijes v tatrach, a 50% jazdis na hline, chod do celorocakov, alebo rovno stale zimne. Ak mas vacsinu na asfalte, nevymyslaj.

Celorocaky su usetrenie pri DRUHOM aute v rodine ak jazdis <30km od Bratislavy. Priklad: popri Outbacku mas 15rocny ford focus, ktorym jazdis zo Zlatych pieskov do Malinova a maximalnu rychlost mas aj tak 90km/h (mimo zapchy) lebo inak sa rozpadne.

PS. Bavime sa o celorocakoch na LETO, spravne?

11.06.2013 15:28

Re: Letne alebo celorocaky??

Ano, bola zmienka o celorocakoch na leto....

11.06.2013 15:46

Re: Letne alebo celorocaky??

Mám tie Pirelli STR obuté na Outbacku. Na leto po ceste a mimo nej sú super. Na zimu nedoporucujem,aj keď je to lepšie ako letné.

11.06.2013 17:39

Re: Letne alebo celorocaky??

Ja mam na outbacku na leto Michelin 4x4 Synchrone, hlavne z dovodu obcasneho terenu a raz som nejakym nedopatrenim nanich siel do italie (asi preto ze tu bolo 25'C) a miestami v alpach sa museli subarakovi smiat aj zadohrabky typu bmw5, no nieco strasne. Nikdy viac to nechcem zazit. Normalne som mal chut to oznacenie M+S zbrusit :) Ale na leto nemam pocit ze by boli nejake zle, ale druha vec je ze jazdim podla predpisov...

11.06.2013 18:47

Re: Letne alebo celorocaky??

Ja som mal obute zname celorocne pneu Yokohama Geolandar smile. Spociatku sa mi zdalo, ze su celkom v pohode, ale uz druhe leto som zmenil na ne nazor(hlavne ked som zistil, ze na kvalitnych zimnych pneu sa citim vo vacsom bezpeci, ako v lete na celorocnych smile smile ). Chcel som ich vymenit uz skor, ale ZIAL k tomu doslo az tento rok. Menil som sice len pneu, na Pirelli P Zero Nero GT smile, ale mam pocit, akoby som vymenil cele auto. Nieco absolutne neporovnatelne - prejazd zakrutou, brzdna draha, jazda v dazdi cez mlaky, hluk, atd., atd... Do dnes som z nich, ako aj z brutalneho rozdielu v jazdnych vlastnostiach toho isteho vozidla, mimo smile smile. Je pravda, ze tieto su skor na asfalt, ale mne to nevadi. Myslim si ale, ze nemusi byt az taky problem najst kvalitne letne pneu pre 4x4, ktore su vyhovujuce aj pre obcasne jazdenie v terene. Urcite budu lepsie, ako "celorocne". smile

11.06.2013 21:32

Re: Letne alebo celorocaky??

Na celorocne zabudni. Dojazdievam leto na Yokohama Geolandar. Boli totiz na aute ked som ho kupil.. Tvrda zmes aj na leto. Zaprsi a uz je to v zakrutach obrovsky rozdiel. Neodporucam ani na leto.

12.06.2013 09:52

Re: Letne alebo celorocaky??

Suhlasim s "emcom". Teraz jazdim v lete na Pirelli P7 a je to uplne ine cafesmile

12.06.2013 13:53
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101