Diskusné fórum

Ukazovatel spotreby.

Autor Správy

Re: Ukazovatel spotreby.

Zdravim.

Chcel by som sa spytat ostatnych majitelov aku maju skusenost s ukazovatelom spotreby. Mne napr. palubny pocitac ukazoval vcera 8,6L na 100 km no ponatankovani a prepocitani mi vyslo 10,1L co je dost velky rozdiel. Na inych autach takto velky rozdiel som nevidel dokonca koncernove maju spotrebu presnu na desatinku. Druha vec je ze spotreba je realna 10,1L tak by ma zaujimalo aku mate teraz v zimnom obdobi spotrebu Vy. Ja mam Forester 2.0D. Dakujem

02.02.2010 10:48

Re: Ukazovatel spotreby.

Co sa ukazovatela spotreby tyka, tiez ma obcas vie riadne prekvapit. Jednu vec o nom mozem povedat urcite... nie je vobec presny. Neviem ako je technicky vyriesene meranie spotrebovanej nafty, ale urcite tam nie je presny prietokomer, ako by clovek mozno predpokladal smile

Najmensiu odchylku som mal zatial 0.2L, najvacsiu tusim okolo 1.5L - palubny pocitac vzdy ukazuje menej ako je realita... v lete je to v priemere okolo 0.5L, teraz v zime je to okolo 1L.

Obcas, ked si to vsimam, tak sa mi zda, akoby meral priemernu spotrebu podla stylu jazdy... ked prvu polovicu nadrze prejdem napr. nejaku dlhsiu trasu kludnym tempom a potom idem napr. blbnut do snehu (kde zakonite stupa spotreba), tak na ukazovateli priemernej spotreby sa to neodrazi v takej miere, ako by zodpovedalo realite... fakt neviem preco, ale akoby sa ten palubny pocitac naucil moj styl jazdy a ked z neho vybocim, tak sa nevie prisposobit... znie to ako hlupost, ale tak mi to pripada smilesmile

Este aby som nezabudol... tiez mam Forester 2.0D

02.02.2010 11:59

Re: Ukazovatel spotreby.

velmi zaujmava debata pani smile

ja nastastie na festerovi palubny pocitat nemam smilesmile ale na legacy (H6) ano. juro,ak to co pises ohladne odchylky tak...matematicky povedane: pri 7 litrovej spotrebe je odchylka 0,5 litra cca 7% (co je uplne super) , 0,2l je cca 3% (co je tazko uveritelne,ale mozno ano)...no a 1l je cca 14% ,co uz je dost. teraz sa bavime o presnosti meracej techniky. mam taky pocit,ze to je tak ci onak len informacny udaj. tak isto aj ukazovatel rychlosti pracuje s cca 10% meracou odchylkou (ukazuje viac ako v skutocnosti),takze by som povedal,ze to je len a len presnostou meracich pristrojov.

ja netusim,akym sposobom meraju spotrebu PH (ci je nejaky prietokomer pred CR,alebo to sucho kalkuluje RJ) ,ale 7-10% meracia odchylka je podla mna v norme - vzhladom na to,ze ide o informativnu uroven meradla.

02.02.2010 12:54

Re: Ukazovatel spotreby.

Nazdar Brano.

Dovolim si trochu nesuhlasit. V dnesnej dobe a hlavne s filozofiou Subaru tam ma byt presne cislo a basta. Uz to ze zobrazuje len priemernu a nie aktualnu by malo byt kompenzovane presnostou. Technicky co sa tyka prietokomeru je to jednoducha a presna zalezitost v dnesnej dobe. Povodne som si myslel ze to moze mat nieco spolocne s odchylkou presnosti rychlomera ale to by ta odchylka musela byt konstatna. Navyse meral som na vzdialenosti cca 500km dlhej presnost pocitadla kilometrov a odchylka pocas celej doby merania bola presne 2 percenta na povodnych 17" kolesach (Nameranych bolo o 2% viac). Takze ked sa vratim k teme, niekde som cital ze subaru nema ukazovatel aktualnej spotreby aby nerozptyloval vodicov jeho sledovanim. Oki kvitujem, potom ale ten ukazovatel priemer spotreby nech ukazuje to co ukazovat ma inak to je iba velmi orientacny udaj. Navyse este ani raz mi spotreba na displeji nevysla vyssie ako v skutocnosti bola, cim to asi je? smile

02.02.2010 13:15

Re: Ukazovatel spotreby.

fuha, na festeroch nemate aktualnu spotrebu?? ja na legacy mam,takze som trochen v soku.ale neva

ja s tebou suhlasim, uz ked merat tak presne - a hlavne taku citlivu vec,akou je spotreba pri motoroch na uhlie smile ale vazne, ja zastavam ten isty nazor...ale na druhej strane hovorim,ze kedze je to ukazovatel orientacny tak...

a tiez si myslim,ze su znacky,ktore meraju presnejsie ako subaru. ale opat na druhej strane musim povedat,ze...ze subaru sa sustreduje (alebo sustredovalo) na ine aspekty. ved je to vidno na autach...nikdy nebudu tak remeselne dokonale ako BMW ci audi.. a ja im takuto nedokonalost velmi rad odpustim - hlavne vtedy,ked taketo znacky predbieham tak, ze majitelia spomenutych znaciek (po prehranom suboji) zastavuju a zahadzuju kluce od auta do priekopy smilesmile (citat mareka uhnaka)

cody, podla mna - ak ta meracia odchylka je cez 7% ,urcite by som kontaktoval predajcu/distrubutora a poziadal ho o kontrolu systemu/rekalibraciu . co ked to je chyba?

02.02.2010 13:26

Re: Ukazovatel spotreby.

Joj chlapci pokial ja viem tak ukazovatel spotreby nemeria pretecene palivo ale pocty jednotiek vstreknuti vstrekovacov a ich impulzov funguje to asi takto japoncici nastavia kolko paliva sa vstrekne pri danom pocte impulzov a naprogramuju RJ aby to prepocitavala do l/km a to sa potom vymika realite. Podla tohto si chalaniska na hyundaifore vyrabali palubne pocitace napojili sa na vstrekovace pripojili plosny spoj ktory meral dlzku vstreku a pocet na urcitu dobu, ak by sme napojili preitokove meradlo na privod paliva a jedno na prepad spet do nadrze bolo by to presnejsie ale asi to takto pouziva koncern vw. Je to informativna hodnota tak ako aj tachometer nieje presna smile

02.02.2010 13:36

Re: Ukazovatel spotreby.

ja nemám palubnýsmilea ani mi nechýba smilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmile

02.02.2010 21:38

Re: Ukazovatel spotreby.

..tak..smile

03.02.2010 08:43

Re: Ukazovatel spotreby.

nuž, ja na forsíkovi tiež nemám počítač, ale rýchlosť ukazuje dosť nepresne - podľa gps cca o 10km/h veckaj na tacháči ... ale napríklad na C5 MY07 (citroen) ukazuje aj rýchlosť presne (s odchýlkou 1-2km/h ako to kolíše a palubný okrem aktuálnej ukazuje aj priemernú dokonca v 2 režimoch a je presný na 0,1 litra (mám to odmerané, pretože tankujem vždy od plnej do plnej (prevažne aj na tej istej pumpe v PP) a ešte aj zapisujem údaje o tankovaní a km do jazdnej knižky ... ta keď to žabožrúti vedia urobiť presne, tak japončíci nie? smilesom dosť prekvapený z údajov aké tu píšete smile

03.02.2010 09:01

Re: Ukazovatel spotreby.

hybco, ked v japosnku budu stat pohonne hmoty tak ako vo francuzku (ci u nas) ,tak presnots palubneho pocitaca bude zaujmat aj japoncov smilesmilesmilesmile

03.02.2010 09:22
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3391
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101