Diskusné fórum

OUTBACK 2.0 D Lineartronic

Autor Správy

Re: OUTBACK 2.0 D Lineartronic

Ahojte Subaristi, potreboval by som radu, alebo skor podelit sa o skusenosti s Outbackom 2.0. D s lineartronicom. Menim auticko a padlo mi do oka Subaru Outback. Po surfovani som nasiel vasu stranku (klub) a priznam sa, ze ma zaujalo ako si tu navzajom viete pomoct, tak mozno aj iba kvoli tomu by som si ho kupil :o)) ...nema tu niekto nahodou skusenosti s kombinaciou diesel a automat? Benzin som zatial nemal,tak sa bojim, ci by som si zvykol na jeho rytmus :o) Dakujem vopred.

22.09.2013 20:48

Re: OUTBACK 2.0 D Lineartronic

Pista: vlastníků kombinace otík+dehet (diesel=dehet) bude opravdu málo, třeba u nás na SubaruFanClub.cz nikdo takový není smile . Teď vybírám další nové firemní auto - můj forestík MY09 v dehtu už má najeto 212.000 km a moc bych chtěl jít do kombinace dehet+CVT, ale zatím se dělá jen otík. Do otíka nechci jít, protože oproti mému forestíkovi MY09 má "horší" průchodnost terénem a to díky menším nájezdovým úhlům. Pokud do horšího terénu neplánuješ jezdit, tak otík je v pohodě. Je hlavně na delší přejezdy. Osobně jsem jel v dehotovém otíkovi MY12, který má stejný motor jako já ve forestíkovi MY09 a otík je opravdu koráb, který polyká kilometry levou zadní. Co se týče vlastního dehtu, tak ten se vyplatí na delší trasy. U nás v HK v servisu tvrdí, že ideální je, když průměrná jízda dehtového Subaru je nad 40 km. Já za rok najezdím cca 50.000 km a dehet šlape jako hodinky. Je ale pravda, že dávám do dehtu aditiva, díky diagnostice OBD+Android si hlídám vypalování DPF (abych ji zbytečně nepřerušoval) a když jezdím dost krátkých tras, tak mu dopřeji vypálení pavučin v turbu. Ohledně dehtu si projdi téma tady nebo se také podívej k nám na SFC (odkaz ve spřátelených webech).

22.09.2013 21:47

Re: OUTBACK 2.0 D Lineartronic

S dieselom skusenosti mam a skusal som aj diesel +automat podla mna smile.Ked chces diesel jazdis asi viac km a automat sa hodi. mne sa ta prevodovka pacila aj s benzinom. Skor ta budu zaujimat jazdne vlastnosi za co subaru odpustis par chybicieksmile .Treba sa povozit a poskusat

22.09.2013 21:57

Re: OUTBACK 2.0 D Lineartronic

S dieselom skusenosti mam a skusal som aj diesel +automat podla mna smile.Ked chces diesel jazdis asi viac km a automat sa hodi. mne sa ta prevodovka pacila aj s benzinom. Skor ta budu zaujimat jazdne vlastnosi za co subaru odpustis par chybicieksmile .Treba sa povozit a poskusat

22.09.2013 21:57

Re: OUTBACK 2.0 D Lineartronic

Pista: textem "vlastníků kombinace otík+dehet" jsem myslel "vlastníků kombinace otík dehet+CVT"

23.09.2013 00:43

Re: OUTBACK 2.0 D Lineartronic

Ahojte, dakujem za rychlu reakciu, tak uz je rozhodnute...idem do toho, potom Vam tu zavesim fotky mojho Outbacku :o) Vsetko co ste tu napisali, sedi presne. Najazdim 30-40.000 rocne, jazdim aj na velke vzialenosti (sme dost dobri cestovatelia) a do terenu ho brat velmi nebudem, na to mam inu hracku Nissan Patrol obuty na 35´´ kolesach, takze prejazdnost ako stara vetrieska :o) Este raz dakujem, idem si ho kupit a mozno raz na zraze.

23.09.2013 08:54

Re: OUTBACK 2.0 D Lineartronic

smilesmile

23.09.2013 09:01

Re: OUTBACK 2.0 D Lineartronic

Tak veeeeela stastnych kmsmile

23.09.2013 09:47

Re: OUTBACK 2.0 D Lineartronic

ak sa smiem opytat, ides to kupovat v SR alebo ti lepsiu cenu urobili v zahranici ?

daj vediet ak mas kontakt na niekoho kto vie ponuknut sympaticke ceny... smile

zelam vsetko dobre smile

24.09.2013 12:45

Re: OUTBACK 2.0 D Lineartronic

to Acapulco1viem ze sa nepytas mna, ale ja som kupoval auto v CR a este pred navstevou predajcu som si rozmyslel co chcem a co nie a potom som napisal hromadny email vsetkym predajcom v okoli pre mna akceptovatelnom na navstevu tak, ze nebola skryta kopia ale kazdy videl komu dalsiemu to prislo. Tym sa sami pretriedili, niektori ani neodpisali a niektori mi odmietli dat cenovu ponuku cez email. Zo vsetkych ponuk som s vybral jednu, ktora bola pre mna najvyhodnejsia a dalej som jednal uz iba s nimi. Inak je rozdiel medzi vybavovou v CR a SR, kedze SR beru tusim od talianov a CR od holandanov, co je vlastne vybava pre nemecky trh, ktory ma vybavy trosku ine smile

24.09.2013 14:16
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101