Diskusné fórum

Prasknuty blok motora

Autor Správy

Re: Prasknuty blok motora

Ahojte.

Subaru Legacy wagon 2.0 D som si kupil od Business Lease v CR na konci Jula za 10800 Eur. S nakladmi na prihlasenie auta na SVK to bolo skoro 12 000 Eur.

Auto malo v case kupi nabehanych 110 000km a malo celu servisnu historiu u autorizovaneho servisu Emil Frey v Prahe. Pouzival ho vraj iba jeden clovek na operativny lizing.

po prejdeni priblizne 4000km (Praha - Kosice, vylet do Chorvatska a jedna cesta do Viedne), sa cestou z Viedne na dialnici roztrhol chladic(v hornej casti kde je plastovy). Dotiahli ma do BA vramci assistencnych sluzieb. Tam mi vymenili chladic ale stale mi neodporucali na nom jazdit lebo pricinou prasknuteho chladica bol privysoky tlak chladiacej sustave. Auto som si nechal odtiahnut do KE. Tu po rozmontovani motora zistili, ze je prasknuty blok motora a jeden piest je doslova rozbity.

Zvazujem momentalne moznosti:

  1. zhanat nahradny motor a nechat auto opravit a nasledne sa snazit si uplatnit zlavu z kupnej ceny u predajcu. To moze trvat aj pol roka kym zozeniem motor a potom este dlho kym mozno dostanem nejake peniaze spat.

  2. rovno poslat ziadost o odstupenie od zmluvy z dovodu, ze auto je nepojazdne a oprava bude prilis nakladna. V tomto pripade pridem o peniaze ktore som zaplatil navyse ku kupnej cene (okolo 2000 Eur), ale je sanca ze dostanem kupnu cenu spat. Ak nebudu kluckovat tak aj relativne rychlejsie ako za pol roka a mozem rozmyslat o kupe niecoho ineho.

Prosim poradte.

25.09.2013 17:21

Re: Prasknuty blok motora

myslim ze s tym nic neurobis je to vyrobna vada tych dieslov zaruka je do 100000 km ale skus novy motor pocitaj 4000-5000 eur

25.09.2013 18:28

Re: Prasknuty blok motora

Nevyzna sa uplne v zakonoch, ale aj na ojazdene ato bysi mal mat nejaku zaruku minimalne pol roka, takze by si mal nanich zatlacit, nech sa postaraju, inak na firmu Emil Frey nadavaj na nejakych forach co som cital este viac ako na Mikona v Blave smile

25.09.2013 18:47

Re: Prasknuty blok motora

Tak v tomto prípade by sa to dalo riešiť snád ako skrytá porucha nakolko od zakúpenia vozidla nie je ani 3 mesiace, len že treba fakt dobrého právnika, ktorý sa do toho zakusne poriadne od začiatku, problém je že počas sporu to auto nebudeš môcť užívať a ani opravovať (v prípade že by sa druhá strana dožadovala tiež znaleckého posudku), pokial nebudeš mať na papiery že si súd vyhral. Vlastne absolútne nič by som neriešil na vlastnú päsť, od prvého kroku s právnikom !!!

S motorom je to tak ako bolo napísané, a podobné platí aj pre mnohé iné diesle, že diesel už nie je vždy len o tom že šetríš voči benzínu, ale treba počítať aj s nákladným servisom. Tá moderná technika, ktorú tie motory využívajú čosi stojí

25.09.2013 19:21

Re: Prasknuty blok motora

najvvacsiu rolu v tom bude hrat to ako mas urobenu kupno predajnu zmluvu. proste si kupil jazdene auto a pochybujem ze dokazes ze tam uz vada bola pri kupe lebo nik nevie ako si sa k autu sprava a ako si jazdil (neber to v zlom ale o to sa bude kazdy opierat). ale teraz pointa... pred 3 rokmi som predal auto fakt v super stave ktore by som rpedal aj bratovi a chlapovi po mesiaci sklepal motor. velmi ma to trapilo ale odstupenie od zmluvy nepripadalo v uvahu a peniaze som mu ziadne vracat nechcel lebo neviem co s nim robil a preco sa to stalo tak som mu jasne dal najavo ze ak chce nieco riesit tak nech ide oficialnou cestou a ja odstupenie od zmluvy dam na sud. Zmluvu doniesol on a kedze moja je pravnicka dobre sme sa na po pozreli a jednoznacne by som ten sud vyhral, aj ked clovek nikdy nevie. Od vtedy bol klud. v tvojom pripade to bude podla mna to iste ale hlavne je to ako mas urobenu zmluvu. Ak sa do toho pustis tak budes musiet platit vsetky sudne ukony aj znalecky posudok co su nie male peniaze a to nemas iste ci ten sud vyhras. neviem co by som robil na tvojom mieste ale snaz sa sudu vyhnut a tlac na predajcu a dufaj ze ti da zlavu z kupnej ceny.

25.09.2013 19:40

Re: Prasknuty blok motora

Práve preto by mal každý svoj krok podnikať len s právnikom a dobrým právnikom, radšej premrhať na úvod pár €€€ na právnika, ktorý zhodnotí aké sú možnosti ako to celé naťahovať vlastnými silami, potom s právnikom a nakoniec možno nič nebude, lebo sa to v úvode domrvilo... Určite bude treba súdneho znalca a ten zadarmo nerobí, tak aby si aj zanho nevyhadzoval peniaze ak je zmluva k ničomu

25.09.2013 20:44

Re: Prasknuty blok motora

Ja si myslim, ze v prvom rade by sa mal obratit na predaajuceho a vyzistit situaciu a az potom pristupit k pripadny pravnym krokom. Mozno motyka vystreli a Freyovci sa ku tomu postavia celom. DAS by nepomohlo? Rozhodne prajem vela pevnych nervov, aj toto je jeden z dovodov, preco sa ja jazdenym autam snazim vyhnut...

25.09.2013 21:22

Re: Prasknuty blok motora

Co je to DAS?

26.09.2013 06:54

Re: Prasknuty blok motora

DAS

26.09.2013 08:21

Re: Prasknuty blok motora

Reakcia na príspevok od používateľa gtturbo:

25.09.2013 18:28

myslim ze s tym nic neurobis je to vyrobna vada tych dieslov zaruka je do 100000 km ale skus novy motor pocitaj 4000-5000 eur

to ktore boli taketo nevydarene smile ???

ktore roky vyroby ???

26.09.2013 09:40
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100