Diskusné fórum

kvalita zvuku Tunera v XV

Autor Správy
mgx
avatar

Re: kvalita zvuku Tunera v XV

Caute,

kto ma XV 2013, viete porovnat kvalitu zvuku, ked prehravate z CD,USB a bluetooth versus vstavany tuner ?

ide konkretne o toto radio

CD,USB a bluetooth maju zhruba rovnaky zvuk (nie som audiofil, ale mam rad cisty zvuk) a da sa to pocuvat. Co sa ale tyka tunera (radio), je zvuk OTRASNY ! vypadava, casto sumi, akokeby preskakovalo (vypadne buffer pre ekvalizer, alebo co), uplne neporovnatelne so zvukom pri inych vstupoch. Antenu som skontroloval, je pritomna, viac skontrolovat neviem.

takisto je tuner nemozne ekvalizerom doladit tak, aby znel aspon zhruba podobne ako ostatne vstupy - nehovoriac o tom ze ekvalizer je pre vsetky vstupy rovnaky, teda ak nastavim radio, aby mi aspon trochu vyhovovalo, zvysne vstupy su uplne zle.

vie niekto porovnat zvuk Tunera a ineho vstupu ?

neviem ci mam tento problem len ja a mam to reklamovat, alebo je to prve negativum, ktore som na svojom XV objavil

diky

Subaru XV Tuner

Subaru XV Tuner

27.09.2013 12:02

Re: kvalita zvuku Tunera v XV

No v mojom STI mam presne to iste radio+10 repro a je to to iste ako u teba.nie si sam neboj nic.malokedy pocuvam hudbu cize mi to nevadi.radsej pocuvam zvuky mojho auticka.

27.09.2013 12:24

Re: kvalita zvuku Tunera v XV

Na XV s 2 DIN dotykovym vo vybave Exclusive je to to iste... Velmi zly prijem radio signalu. Ked mas len toto jedno negativum pri XV, tak je to len dobre smile

27.09.2013 13:19

Re: kvalita zvuku Tunera v XV

Takto je to podľa mňa u všetkých Japoncov. Už som ich vystriedal X a tak ozvučenie ako aj samotné Rádio neboli ktovie čo! Je to možno len môj postreh.

27.09.2013 14:11

Re: kvalita zvuku Tunera v XV

Forester Classic, benzin 2011, to iste. Na CD/MP3 to hra ako tak, radio hra hrozne. Mal som P307SW (2003), obycajne Peugeotacke radio hralo o 3 triedy lepsie.

Zamyslam sa nad tym vymenit radio za nejake lepsie hrajuce s displejom a kamerou. Ma uz niekto tuto cestu absolvovanu?

27.09.2013 15:13

Re: kvalita zvuku Tunera v XV

Tuner ani u mňa nič moc, môže to byť aj vstavanou anténou v okne ???, neviem, možno v streche - neskúmal som. Kvalita zvuku tunera, je závislá na kvalite vysielaného zvuku zo samotného štúdia, trebárs Europa 2 má podstatne lepší zvuk, ale ked počujem tých dvoch moderátorov ako sa snažia byť vtipný a zároven moderovať spisovne tak smilesmile To sa skrátka nedá... Vlastne v celej Europa 2 moderujú asi len čudáci

27.09.2013 16:24

Re: kvalita zvuku Tunera v XV

Forester 2011, jedna z prvých vecí bola výmena autorádia a reproduktorov. Skončil som pri Alpine 2DIN, a to je neporovnateľné. Na zvuk som dosť citlivý, a viem si predstaviť aj inú zostavu, ale proti origo zvuku je to niečo úplne iné.

30.09.2013 06:42
mgx
avatar

Re: kvalita zvuku Tunera v XV

diky za odozvu. ja mam antenu na streche, je to taky kratky gumeny pendrek. od vysielania to samozrejme zalezi, ale originalny tuner je proste strasne malo citlivy. plus jeho zvuk je otrasny, tak ako tu vacsina suhlasi.

ja by som to aj vymenil, ale ... nepridem o USB v laktovej opierke ? a o moznost stlmit jas na radiu ked zapnem stretavacky ? mam auto denne svietenie a prilis jasne svietiace radio ma rozculuje ...

USB/BT mi vyhovuje tak ako je, aj tak sa to nad 100km/h kvoli hluku v kabine nejako extra pocut neda. len som chcel vediet ci ja nie som normalny alebo je fakt zly zvuk

08.10.2013 14:19
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101