Diskusné fórum

pohon 4x4

Autor Správy

Re: pohon 4x4

taxi podla mna ten samosvor nie je ako klasicka uzavierka, skor si to predstavujem ako nejaku kvazi spojku. A ak je velmi velky rozdiel medzi lavym a pravym kolesom tak to potom neucinkuje. to sme videli vtedy ked sme skusali krizit napravy. otestovat by sa to dalo mozno ak by si bol niekde na lade. Jedna strana by bola na snehu, druha na lade. mozno tak by sa to dalo vyskusat. Ale niesom velky odbornik, iba je to moj nazor na zaklade toho co viem o autachsmile

05.02.2010 13:39

Re: pohon 4x4

Tak pridam sem nieco aj ja smile

Co viem ja tak vetcina atmosferiskych Forestrou ma otvorene diferaky,preto je mozne ze zabere len jedno koleso na naprave. Taxi co sa tika samosvoru relativne by si to mohol zistit stilom : Zdvinutim celeho auta do vzduchu a skus potocit jednym kolesom vzadu smile druhe bud sa bude tocit opacne co by znamenalo ze samosvor nema,ak bude rotovat tim istim tak ho tam mas a preistotu to porvrd tim nech ti to druhe koleso niekto podrzi ak budes citiet odpor pri otacani tak je to iste.

A ja mam posit ze samosvori maju aj forestre v turbu ale od ktoreho roku to neviem ??

05.02.2010 14:58

Re: pohon 4x4

Dovolim si oponovat, nech je diferak aky chce, ak mas auto hore a jednym kolesom tocis, druhe vzdy sa vzdy bude tocit na opacnu stranu. Pretoze nemas nahon. Mozno by to slo ze by si nastartoval a nechal vsetky kolesa pretacat, a potom jedno pribrzdil. Opacna strana sa bud bude tocit 2x rychlejsie abo budes citit vzrastajuci odpor cim viacej budes pribrzdovat.

05.02.2010 15:44

Re: pohon 4x4

Atl ja budem teda oponovat tebe smile

Ten samosvor bude robeny medzi lavou a pravou stranou na diferaku prestnejsie na tej casti ktora rotuje priecne a jednoznacne to musis citiet aj pri otacani kuramy! Co som ja pocul tak ta svornost by mala byt cca 30% co je pomerne dost.

Ten samosvor bude zrejme podobne pracovat ako vyckozna spojka na medzinapravaku.

05.02.2010 16:41

Re: pohon 4x4

Samosvory mají i turboforestři první generace (tedy aspoň já ho mám).

Zrovna je o tom samém i diskuze na fanu http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=143

05.02.2010 23:15

Re: pohon 4x4

Porovnaval som nahon oboc mojich Otasov. Ked sme stareho vykrizili, zostal stat a tocili sa odlahcene kolesa. Novy Otas v automate, ked bol vykrizeny, bolo krasne vidno, ako pribrzdil pretacajuce sa koleso a auto sa plynule pohlo dopredu. Ked sme to porovnali s Jurovi dieselfesterom, ten bol na tom lepsie, ako stary otas ale podstatne horise, ako novy automat.. Dumam, ci nieco take je aj naprednej naprave, alebo len na zadnej a ci je to robene cez nejake cidlo ABS, alebo nejak inak..?

06.02.2010 13:49

Re: pohon 4x4

DonCarnage a mal si vipate VDC ??

Stim to je o inom

06.02.2010 14:34

Re: pohon 4x4

Peto: skusal som to s vypnutym aj zapnutym. Ci to bolo VDC, alebo ESP, to neviem, netusim ako sa vola to, co vypinam. V oboch pripadoch to islo. S vypnutym len dokazalo viac hrabat, so zapnutym samozrejme upravilo motor..

06.02.2010 15:22

Re: pohon 4x4

a jasne tak by som povedal ze samosvor tm je na mieste na javorinu si beru naradie smile

06.02.2010 15:47

Re: pohon 4x4

Atl, pravdu má Skutak, popísal to presne, tie uzávierky sú len so čiastočnou svornosťou, nechápte to ako tvrdú uzavierku , ktorá úplne vyradí diferenciál z činnostismile

07.02.2010 19:38
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100