Diskusné fórum

pohon 4x4

Autor Správy

Re: pohon 4x4

..aby ste sa trochu jednoduchsie orientovali, ktore auta maju samosvor a ktore nie.... vsetky turbove subaru s manualnou prevodovkou maju asi vzdy samosvor v zadu ( vtedy mas konrolku prehriatia oleja v zadnom dif.), a takisto maju ciastocne samosvorny medzinapravovy dif., lebo turbo verzie nemaju redukciu. Vtedy maju prevodovky chladenie prev. oleja, ako to je pri automatickych prevodovkach... smile

08.02.2010 08:38

Re: pohon 4x4

Anzo... Redukcia nema so samosvorom spolocne nic. Je to len redukovany pridavny prevod medzi spojkou a prevodovkou. Co sa tyka spomenutych modelov tak ciastocne samosvorny medzinapravovy diferencial mame vsetci (vizkozna spojka) Pokial je to v tej zadnej rozvodovke ako pises tak to zistite lahko. Budete mat v diferaku nasrobovane cidlo. Na par modeloch som to uz videl

08.02.2010 16:38

Re: pohon 4x4

ano lisik, je tam to cidlo na zadnom dif.,,a s tym stredovym dif.,, by si sa cudoval ze to spolocne s redukciou maa.. smile pretoze bezturbove modely maju redukciu, ktoru ked zapnes, funguje okrem toho ze mas zredukovanu rychlost robi aj vacsi odpor medzi otacanim predneho a zadneho hriadela. A s tym v subaru pocitaju..V turbovych man. prevodovkach redukcia nieje a by sa tam asi ani nezmestila, pretoze to tam je riesene vacsim odporom preklzovania ako u bez turba a preto to chladenie oleja...

09.02.2010 07:27

Re: pohon 4x4

anzo takze ked zaradim redukciu tak ako keby som trosicku priuzavrel stredovu rozvodovku???

09.02.2010 11:29

Re: pohon 4x4

anzo tak toto chce vysvetlenie ????

Mal si dakedy rozobratu prevodovku s redukciou ??? aok to je riesene ? ja som prekopal celi manual a nic take som nenasiel a nemam na mysli uzivatelsky ale technicky smile

09.02.2010 16:40

Re: pohon 4x4

Bezturbovy model mam aj ja a ziadnu redukciu nemamsmilesmile Redukcia sa davala do atmosferickych modelov Impreza Combi Legacy Comby Outback a Forester. Este mi prosim vysvetli co myslis pod pojmom predny a zadny hriadel tomu som moc nepochopilsmile. Mozno tak hnany a hnaci no to taktiez nedava zmysel pretoze pokial ide o redukciu oba tieto hriadele su ulozene este pred prevodovkou a medzinapravovym dif... Tym padom ten prevod (redukcia) moze akurat tak klast odpor medzi motorom a prevodovkou (aj to zanedbatelny) a nema nic spolocne so svornostou medzinapravoveho diferncialu. Este k tomu chladeniu(ak tam vobec nejake na turbinach je)... Co to ma spolocne s tym ci tam zostane miesto na redukciu??? V turbomodeloch redukcia nieje pretoze ju nepotrebuju.smile

10.02.2010 03:57

Re: pohon 4x4

Anzo... Redukcia nema so samosvorom spolocne nic, súhlasím s lisikom

14.02.2010 16:12

Re: pohon 4x4

...cital som kedysi clanok od pana zo Subaru Slovakia, a bolo to tam dako divne popisane,, samozrejme ze s redukciu to nema nic, popisoval iba funkciu stred. dif. ako pri rozdieli otacania hriadelov dochadza k tomu vacsiemu odporu otacania ozubenia dif. a tym padom to trochu robi svornost... nic ine..

16.02.2010 08:15

Re: pohon 4x4

opakujem nemá smileto nič spoločné so svornosťou, stredový diferenciál tam je pretosmile aby si mohol aj v 160 km/h rezať zákrutu, to som troška šalamúnsky definoval, ale ak by tam stredový diferenciál nebol jednoducho by si na tvrdom podklade nemoholsmile zatočiťsmile, respektíve mohol ale iba raz smilesmilesmilesmilesmilea niečo by sa určite poškodilo (kardan, ozubenie,polosi)......najlepšie vysvetlenie je vyskúšať si auto s medzinápravovým diferenciálom a bez medzinápravového diferenciálu na suchom tvrdom podklade...a tam sa ten rozdiel ukáže, a prečo na tvrdom smilepreto lebo na šmykľavom povrchu sa rozdiely otáčok medzi nápravami ak tam teda medzinápravový diferenciál nie je vyrovnajú tým že sa jednoduchu celé vozidlo-nápravy jednoducho šmyknú do boku a nehrozí vyššie spomínané poškodenie podvozkových skupín

16.02.2010 21:41

Re: pohon 4x4

Samosvorný diferenciál na zadnéj náprave má každí turbo Forester od rv. 2000.

Toto sú technické údaje predaných áut od rv. 97:

(http://www.subaru.de/kundenservice/prospektarchiv/forester.html "") Samosforný diferenciál po nemecky:Hinterachs-Sperrdifferential

18.04.2010 22:20
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101