Diskusné fórum

Najlepsi olej

Autor Správy
555
avatar

Re: Najlepsi olej

Casova degradacia je sposobena vystavenim oleja okolitemu prostrediu, cize oxidacia a degradacia vodnymi parami. To moze naozaj trvat az 2r, ale nema nic spolocne s jazdenim, skor s parkovanim.

Olej pre zavodny motor je opat specifikum, v prvom rade je zavodny olej meneny tak casto, ako to len ide. Potom je nastaveny na ine pouzitie, zavodak nema 10 studenych startov denne a nejazdi priemerne v intervale 1200-2500rpm. Je absolutne jedno /okrem vytrvalostnych disciplin/, ci setri palivo, ide iba o zabezpecenie mazania pri najdrsnejsom zaobchadzani. Oproti tomu bezny komercny olej je sirokorozsahovy mily dobrak, ktoremu mozes nalozit a bude ok. Pri 300V mas istotu, ze je to kvalitny olej a ze pixle kupene o pol roka neskor budu mat ine chemicke zlozenie, preto nema vsetky API a SAE homologizacie. No aj ked to vydrzi, nie je urceny na parkovanie a vozenie po meste. Preto pre bezne vozy pouzivam 5w40 a nie zbytocne predimenzovany olej a ak ma auto LPG, ci DPH, tak specificke rady od tejto firmy. Fiesta kachle jazdi na ich specifickom pre Ford. Pri Millers si pockam, nano je krasna vec, co slovensky znamena, ze castice su tak male, ze preniknu aj bunkovou strukturovu a v tom pripade by som musel mat sakra ochranne pomocky, alebo je to marketing + nie som presvedceny, ze vzdy je idealne az tak vyrazne predbehnut umysel vyvojarskeho teamu, ktory motor konstruoval. Pokial citam, Millers ma velmi dobry vplyv na spotrebu.

20.10.2013 18:44

Re: Najlepsi olej

555 spýtam sa tunáka k tej WRX sti 2.0.. aký olej je tam doporucovaný? a interval? ale naozaj bude rozdiel ako je ten motor využívaný ako píšeš. Pretože je rozdiel ked niekto zavodí a vytáča čo to dá a neštartuje 5-10x denne a niekto kto to auto má v podstate ako obycajné auto s príležitostným šantením:D .. takže ak by som mal tu wrx sti na " bezné vyuzivanie" + nejaké to cas od casu vyblaznenie aký bude olej a interval pls? :)

20.10.2013 20:22
555
avatar

Re: Najlepsi olej

Motul 300V 5w40, kazdych 10 000km.

20.10.2013 21:30

Re: Najlepsi olej

Tak potom tam dam olej na bezne jazdenie. Z tych "beznych" je ktory najlepsi? Ten Millers?

21.10.2013 12:51

Re: Najlepsi olej

Ked si chces precitat nieco viac o Millersoch, tak chod na subarufanclub, odkaz je vpravo medzi spriatelenymi webmi. Tam je samostatna tema o Millersoch. Do SS som ti poslal obsah mailu od p. Vejvodu, interval vymeny 15000/1 rok. Millers celkom pekne vonia, Shell, co mam v prevodovke je oproti tomu grcka.

21.10.2013 14:12

Re: Najlepsi olej

Pridavam skusenost s Millers CFS 5w40NT po odjazdeni cca 20000km. Tento olej motoru evidentne prospieva, je tichy, zimne starty bez problemov aj pri -18. Pri 12000km bol pocitovo taky, ako tesne po vymene. Lahko a rychlo sa vytaca do cerveneho.

Nezaznamenal som znizenie spotreby. Casto zdoraznovana vyhoda NT (nanotechologie) pouzivania v civilnom jazdeni. Styl jazdy som urcite nemenil. Idealny pre motosport, comu odpoveda aj cena. V motosporte sa nehladi na spotrebu, ale na dokonale mazanie vzdy, vsade a stale.

Otazka na Millers Oils. Co na NT z dlhodobeho hladiska povie katalyzator? Vacsinou sa pouzivali zluceniny zinku (ZDDP) na vyrazne znizenie trenia. Bolo to davno. To co namixoval Millers sa asi nedozvieme je to vyrobne tajomstvo. Dufam, ze to nase katy v zdravi preziju a doziju sa dlheho veku. Millers vyvija hlavne pre motosport a tam je katalyzator nepotrebny (ziadny).

Skratka su to spickove oleje pre motosport.

15.07.2015 18:59
555
avatar

Re: Najlepsi olej

Absolutna vacsina sucasneho motorsrotu uz je sprznena katmi. To je to, co vecer tak pekne ziari na okruhoch v koncovom tlmici.

15.07.2015 22:21

Re: Najlepsi olej

Aj jaj, falosny ekoterorizmus je vsade. Ani som si to neuvedomil. Nezmyselne eko nariadenia a komplikacie v reale humpluju zivotne prostredie v mene jeho ochrany.

15.07.2015 23:27
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100