Diskusné fórum

Prvé otázky okolo Imprezy

Autor Správy

Re: Prvé otázky okolo Imprezy

Ako uz niekto spominal ja by som siel do hatchbacku, lepsie to je na dennodenne dlhsie trasy a pouzivanie... Aj WRX hatch je zaujimava volba, dobre prevadzkove naklady a zaroven aj sportove. Ale si spominal ze hatch sa ti nepaci tak potom asi nic.. Ale tak skusit pozriet sa na to, previezt sa, by si aspon mohol smile

19.10.2013 22:21

Re: Prvé otázky okolo Imprezy

555 Diky za príspevok :) Poviem narovinu, že mnohému sa ešte nerozumiem. Na začiatok nemám v pláne robiť nič s tým autom. Ak kúpim bude to sedan s krídlom, II. generácia. ročník, netusím lebo od neho očividne závisí mnohé ako sa čítam tu ale aj inde. Chcelo by to už oťukaný motor z vychytanými muchami, nie moc najazdené, v pohode by som bral aj origo 195 kw od výroby. Na úpravy času dosť. Na začiatok je tých 195 kw až až.. keď to zoberem už iba z pohľadu čo mám za motor teraz.. 60kw turbo s intercoolerom:D ..... takže 3x silnejšie auto si myslím je ZMENA.... neskor sa uvidí.. ešte prv ale si zistím kde sú nejakí borci co sa zaoberajú aj týmito vecami. som z BB ciže všade to mám relatívne blízko. Pozeral som na nete aj náhradné diely, len tak aby som bol v obraze. Ešte k tomu môjmu oplu. ten Isuzu motor sa dával aj do vectry aleja ho mám v astre 96´. Sú to naozaj spolahlivé motory. Na prvej astre - moje uplne prve auto som spravil 53 000 km a nikdy nebol problem s motorom.. ked som ho otocil. V jarku naboku bolo 2 hodky, hasici povedali ked vytahovali ze to uz iba do srotu a ze ani nenastartuje.. vytiahli a chytil na prvu supu. Dal som inzerat ze motor Ok. Hned rano sa ozvali z Revucej a prisli pon.. za 200e.. vedeli co je to za motor:)) montovali ho do vectry, stiahli km a ktovie kde ten motor komu teraz sluzi... potom som chcel nieco ine ale nejak osud nepustil.. nasiel som za 600 take iste, o dva roky novsie.. kupil som a zas sluzi ako otrok, bez poruchy.. proste ziadna vaha vzduchu, ziadny svojhmoták..ziadny pc palubny.. aj turbo viac vydrzí nez na nových.. vysoke otacky vela nezeru.. neviem co tí japonci vyrobili ale skusenosti hovoria.. nieco ako 1.9 TDI od wv.. proste solidne motory. teraz mam na tomto 17t km a pohoda. no ale nebudem na oploch zvlast na tých z 90 rokov jazdit donekonecna.. sporím a vyberám.. laka ma subaru Impreza II. Uvidím mozno o pol roka to bude uplne iný ciel. zatial verit ze oplík to vydrzí lebo bez neho by som ani nemohol sporit kedze ho vyuzivam:)

20.10.2013 20:06

Re: Prvé otázky okolo Imprezy

tam malo byt dvojhmoták * .. jednoducho ked jazdím na opli tds isuzu motor. dnes je to uz iba črep - tak hovoria vsetci, malokto to bere ze dolezite je odviest a ze sluzi, nic ine netreba.. to je na jednej strane pravda ale som sutazivý typ, uz som si urobil dost prax na to aby som musel trpiet to ako nejaký negelovaní trtko s prepacením.. hlavne na golfe ( taká zvlástna skupina ludí..) potom sú tu este tazkí borci s kombíkmi.. tam zas vsetko oktávka:D robia zo seba boha, to iste bmw starešiny.. do smrti by som radsej jazdil na tomto opli nez si kupit bmw alebo golfa.. je ich vsade nakydané a stále si ziju ten svoj sen ze iba oni maju to prave auto:D .. ach.. kto zije vo vacsom meste vie akí sú niektorí blbeckovia.. nemienim sa pretekat na kazdom kroku, je fajn pocit mat pod kapotou potenciál a nevyuzit ho kým fakt netreba.. zas robit zo seba vola na kazdom semafore nemienim.. no myslím ze ten zvuk boxera a blow of ventil + vyfuk daju jasne najavo ze neradno sa zahravat. A o toto mi ide a to ze vyzniem ako ........ doplnte si co vas napadne.. mi je niekde v haji pretoze kazdy kto si upravuje motor je presne taký istý.. chce sa ukazat, chce mat výsledky, lepší cas alebo proste iba pocit ze mam silnu karu.. cize tak to vidím:)

20.10.2013 20:16
WRX
avatar

Re: Prvé otázky okolo Imprezy

WRX Sti na bezne jazdenie? po tom co jazdis teraz budes prevadzkou toho auta doslova minimalne šokovany. ked budes mat spotrebu 15-17 v meste 98 micky na 2.0 ke tak hned zistis ze zrazu nemas vsade blizko. dojazd na jednu 50 l nadrz v meste cca 400km a mimo 450km. nehovoriac o tom ze ked to sem-tam proriadne osolis tak uvidis sam.

20.10.2013 20:46

Re: Prvé otázky okolo Imprezy

Ja len súhlasím s tým že prechod z diesla na benzín s dvojnásobnou spotrebou a viac bude fakt krutý. Je tu viacero ludí čo majú doma ostrý stroj ale po pri nom majú aj niečo na bežné hrkačky.

Ale vidno že BrianB že rozhodnutý, už teda len ostáva nájsť zaujímavý kus. Len aspon ozrejmi o ktorú verziu máš záujem, Impreza II tu nikomu nič nehovorí. Modely od roku 2001 po 2007 sú jedna koncepcia s kozmetickými zmenami

20.10.2013 21:29
555
avatar

Re: Prvé otázky okolo Imprezy

WRX dobre pise, som 60l nadrzou som tankoval kazdych 400km a to nepatrim k strelcom. Fiesta je oproti tomu 3,5x lacnejsia na palivo a mozes hadat, kolko km som tento rok na RA odjazdil, ked vezmem do uvahy pocet radarov na 10km v tomto betonove.

20.10.2013 21:33

Re: Prvé otázky okolo Imprezy

No jo.. tá spotreba je niekde úplne inde než bežné autá, proste je to niekde inde.. ale napadlo mam pretože ako tu niekto trefne poznamenal, " ten je rozhodnutý" :D, že 2,0 a 2,5 pri rovnakých výkonoch, je ktorá tá čo žere viac, logicky by sa zdalo že tá 2,5 ale zas tá má využitelnost aj v nizsích otáckach teda sa to vykompenzuje a spotreba by mala byt --cca-- rovnaka nie?

23.10.2013 17:19
555
avatar

Re: Prvé otázky okolo Imprezy

Brian 2,5 v nizkej zatazi zerie menej. Je to dane aj tym objemom, ktory prinasa vyssi tocivy moment, pretoze v atmosferickom rezime je turbo motor dost chromy voci nepreplnanym a aj 32bit riadiacou jednotkou, ktora ma ovela sofistikovanejsiu regulaciu nielen rezimu, kde sa zmes stanovuje podla nameranych hodnot lambdy, ale ma aj elektricky ovladanu skrtiacu klapku, ktora moze byt rozne otvorena, viacmenej bez ohladu na to, ako vodic stlacil plynovy pedal. Pri plnej zerie vsetko priblizne rovnako, to uz zavisi od mnozstva kyslika, ktore sa do motora dostane a tie hodnoty su pri oboch /okrem jpn verzi/ prakticky zhodne.

26.10.2013 11:30
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101