Diskusné fórum

pískanie bŕzd

Autor Správy

pískanie bŕzd

Ak som zalozil duplicitne vlakno, vopred sa ospravedlnujem, ale nic podobne som nenasiel...

Ale k veci, mam najazdene cca 35 tisic km a uz od 30 tisic spom postrehol, ze mi piskaju pri brzdeni brzdy, mam pocit, ze sa jedna hlavne o tie zadne. Spociatku to bolo hlavne pri brzdeni z rychlosti 80 na 70km/h a poslednou dobou uz aj zo 40 na 30km/h. Na garancke ked som sa na to opytal, najskor mi to udajne precistili a ked som sa tam zastavil druhy krat, ze to nepomohlo, bolo mi povedane, ze udajne mam velku hranu na kotucoch a ze by ju bolo treba zrazit, ze to piska kvoli tomu... Tak neviem, na druhom aute mam hranu, ze ju citim prstom ked prejdem po kotuci a nic nepiska, tu ju ani poriadne necitim a piska to, nevie niekto cim by to mohlo byt?

Podotykam, ze na aute je poctivych 35 tisic km a rozhodne nejazdim stylom brzda-plyn, auto sa pouziva vyhradne na trasy nad 120km...

Diky moc za kazdu radu smile

22.10.2013 16:35

Re: pískanie bŕzd

Mne sice brzdy nepiskali ale pri dlhych jazdach kde brzdy moc nepouzivam ako by stracali ucinok. Ci niesu zasrane od bordelu z ciest ked moc nabrzdis. Mne pomohlo troska nalozit brzdam a akoby ich precistit. Dnes som prave daval dole kotuce z outbacku po 95000 km a hranka tam nebola skoro ziadna. Menil som za kotuce a planicky za komplet TAROX kedze brzdy su nic moc

22.10.2013 17:02

Re: pískanie bŕzd

Zalezi od materialu dosiek. Pri miernom brzdeni sa vytvori tzv. sklovita vrstva, ktora piska. Staci zabrzdit silnejsie, razantnejsie, ta vrstva sa strhne dole a prestane to piskat. Ale nie na dlho, potom sa to opakuje znova, cistenie pomoze tiez iba na kratko. Treba dat ine dosky. Tak mi to bolo vysvetlene, toto mi robili TEXTAR dosky vpredu. Piskali ako zeleznicny vagon, ked som isiel cez mesto. To bol zazitok.

22.10.2013 17:21

Re: pískanie bŕzd

Brzdna sustava je povodna - original SUBARU, cestou k rodicom jazdim cez Makov, tak najblizsie skusim poriadne prebrzdit... Ze by sudruhovia v Japonsku davali nejaky nekvalitny material? smile

22.10.2013 18:20

Re: pískanie bŕzd

Ak nejazdis brzda-plyn a brzdis motorom a len dobrzdujes tak ich krasne zalestis. Treba ich sem tam troska drsnejsie zoslapnut.Ja mam 90% jazdu po dialnici a 50km takmer na brzdu neslapnem. Tak sa na ne nanese bordel. Subarka maju urcite slabsie brzdy. Manzelka ked presadne z STI do mojho outbacku tak pinda ze mi to nebrzdi smile A ja mam ten isty pocit len mam s nim viac najazdene a som zvyknuty

22.10.2013 18:41

Re: pískanie bŕzd

Takze si mam vziat priklad zo soferov, ktori jazdia brzda-plyn? OK, skusim to teda poriadne prebrzdit... Mozno uplne primitivna otazka (ja fakt sa snazim brzdit co najmenej), mam brzdit z velkej rychlosti plynule co najdlhsie, samozrejme s nejakym ucinkom, alebo narazovo poriadne zosliapnut brzdovy pedal a teda brzdit kratsi cas, ale na max?

22.10.2013 20:22

Re: pískanie bŕzd

Ked pojdes cez Makov treba dat chvilku sportovu jazdu. Ja to riesim zopar krat prudsie brzdenie ked nemam nikoho zasebou. Najme ked schadzam z dialnice tak brzdim akoze na poslednu chvilusmile

22.10.2013 20:34

Re: pískanie bŕzd

dajte si jazdu cez Šturec dodola a hneď budú brzdy zabehnuté..:D

25.10.2013 20:49

Re: pískanie bŕzd

"Jedná sa pravdepodobne o najlepší kopec na slovensku a podľa jednej staršej ankety nemeckého motočasopisu patrí medzi 10 najlepších kopcov v Európe (bez dôkazu smile ) Šturec sa vyznačuje veľmi kvalitným asfaltom a perfektne rezanými zákrutami, ktoré začínajú hneď za Dolným Harmancom. Za najväčšiu výhodu Šturca považujem prehľadnosť zákrut a šírku cesty aj keď v celej dĺžke je obojsmerná premávka. V tomto smere nemá na Slovensku konkurenciu. Taktiež je na slovensku pravdepodobne aj najdlhší." .. o normalne som hrdý:D

25.10.2013 20:51

Re: pískanie bŕzd

Reakcia na príspevok od používateľa hrubatko:

22.10.2013 16:35

Ak som zalozil duplicitne vlakno, vopred sa ospravedlnujem, ale nic podobne som nenasiel...

Ale k veci, mam najazdene cca 35 tisic km a uz od 30 tisic spom postrehol, ze mi piskaju pri brzdeni brzdy, mam pocit, ze sa jedna hlavne o tie zadne. Spociatku to bolo hlavne pri brzdeni z rychlosti 80 na 70km/h a poslednou dobou uz aj zo 40 na 30km/h. Na garancke ked som sa na to opytal, najskor mi to udajne precistili a ked som sa tam zastavil druhy krat, ze to nepomohlo, bolo mi povedane, ze udajne mam velku hranu na kotucoch a ze by ju bolo treba zrazit, ze to piska kvoli tomu... Tak neviem, na druhom aute mam hranu, ze ju citim prstom ked prejdem po kotuci a nic nepiska, tu ju ani poriadne necitim a piska to, nevie niekto cim by to mohlo byt?

Podotykam, ze na aute je poctivych 35 tisic km a rozhodne nejazdim stylom brzda-plyn, auto sa pouziva vyhradne na trasy nad 120km...

Diky moc za kazdu radu smile

Mám podobný problém,začalo to teraz pískať ,keď je velká vlhkosť Skusím mu dať čočku a ked to nezabere ,musím ich kuknúť. Tiež minimálne brzdím

13.12.2013 12:22
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101