Diskusné fórum

Zvýšené emisné hodnoty

Autor Správy

Re: Zvýšené emisné hodnoty

cauko,, nechcem len prispiet, ale sa hlavne spytat,, na EK som mal zvysene vsetky emisne hodnoty. boli na hrane.Motor (s-turbo, 125kW) bez LPG, ma uz sice 240000km, no nemal som nikdy ziadnu poruchu,ani mi nezasvietila kontroka motora. filtre,oleje,sviecky pravidelne menim,,neviete v com by to mohlo byt?? mam precistit lambdu a skrtiacu klapku?? pomoze to? Dakujem za rady..

14.11.2013 14:05

Re: Zvýšené emisné hodnoty

kolko km si prešiel pred kontrolou? bolo to správna zahriate?(kat)

14.11.2013 14:18

Re: Zvýšené emisné hodnoty

Niekde som cital minule ze mal niekto taky problem a vraj pomohlo ho trosku prevetrat pred kontrolou nech sa zahreje.

14.11.2013 14:29

Re: Zvýšené emisné hodnoty

Ja som to pisal v teme "Zla skusenost Mikona BA". A Sokyno tiez potvrdil, ze za studena sa veru emisie nemeraju... Moj prispevok znel: Hned prve meranie, emisie. Hodnota HC bola velmi vysoka, az ma zamrazilo. Po zatazi horko tazko klesla na taku hodnotu, aby auto preslo. Technik mal podozrenie na sviecky, lebo ta hodnota poukazuje na nedokonale spalene palivo. Ale ved sviecky sa menili pri 105tis, teraz mam 122500km. Dalsie kontroly boli v poriadku, kazal mi pristavit auto pred budovu a pockat si na dokumentaciu. Lenze namiesto dokumentacie prisiel so spravou, ze merania emisna a brzdovy ucinok sa musia vykonat este raz, lebo im vypadol system a nic z toho nezostalo ulozene. Sranda bola, ze pri druhom merani emisii boli vsetky hodnoty priam ukazkove... Dovod? Isiel som rano z domu len asi 5km a pri budove STK stalo auto 30minut. Takze ziadna chyba spalovania alebo sviecok, ale katalyzator nebol dostatocne zahriaty! Ponaucenie: nabuduce si dam 20km kolecko predtym ako pojdem na kontrolu, aby vsetko bolo na prevadzkovej teplote.

14.11.2013 18:37

Re: Zvýšené emisné hodnoty

este by som doplnil, ze pri preplnovanych motoroch zahratie katalyzatora moze trvat este dlhsie, ako pri atmosferickom nasavani. Prave preto, lebo turbo je pohanane vyfukovymi plynmi a ku katalyzatoru sa dostanu neskor a s nizsou teplotou. Hlavne ked je tam este medzichladic vzduchu...

14.11.2013 19:18

Re: Zvýšené emisné hodnoty

Vzhladom na vek S-turba najazdené km by som nevylúčil ani odchádzajúci KAT

14.11.2013 19:40

Re: Zvýšené emisné hodnoty

anzo<br> bolo by vhodne bavit sa o tom, o kolko si presvihol limity. je to radovo v percentach,alebo v desiatkach percent?<br> skor by som to tipoval na to iste,ako pise ivanko. mas benzinove turbo, najazdene cez 200k... nepovazoval by som to za nejake velke prekvapenie.

14.11.2013 20:52

Re: Zvýšené emisné hodnoty

Reakcia na príspevok od používateľa rehmn:

14.11.2013 19:18

este by som doplnil, ze pri preplnovanych motoroch zahratie katalyzatora moze trvat este dlhsie, ako pri atmosferickom nasavani. Prave preto, lebo turbo je pohanane vyfukovymi plynmi a ku katalyzatoru sa dostanu neskor a s nizsou teplotou. Hlavne ked je tam este medzichladic vzduchu...

Rehmn. Preco si myslis ze medzichladic vzduchu by toto ohrievanie katalyzatoru mal spomalit??

15.11.2013 11:09

Re: Zvýšené emisné hodnoty

,,ďakujem za odpovede.. je mi jasné že zahriatie a tak.. viem že mám aj mierne deravý výfuk niekde v strednom diely,, no priklanal by som sa tiež skor k Ivankovi. Zo začiatku merania boli hodnoty zvýšené o 100 percent a az po ozaj poriadnom zahriatí boli tesne pod max. hodnotu. Akurát čo ma trochu udivuje,že aj hodnota lambdy bola vysoká.. Po motorovej stránke mi auto nikdy neblblo. Ani raz. Neblbli otáčky ani štartovanie,ani max. výkon.Kontrolka motora mi nikdy nezasvietila. Samozrejme funguje.. :) . Zvažujem ale prečistiť tu lambdu,aj škrtiacu klapku,prípadne skotrolujem ročné sviečky.Sánie aj váha vzduchu sú čisté. Nevie niekdo čím to najlepšie čistiť? Mám aj drúhú novú lambdu,ešte od predch. majitela,chyba bola iba vo filtry, tak mu zostala,,, mám ju skúsiť vymeniť? Zatial ďakujem chlapi..

15.11.2013 13:29

Re: Zvýšené emisné hodnoty

anzo<br> ja si nemyslim, ze lambda sonda je "cistitelna". totizto, pocas jej zivotnosti pracuje v extremnych podmienkach a jednoducho neexistuje sposob ako to vycistit. mimochodom, je to velmi citlivy kus zariadenia, neodporucam akukolvek manipulaciu v zmysle opravy/cistenia. ale ak mas novu, tak nemusis vobec spekulovat. <br> tak ci onak, nemyslim si, ze na chybe je lambda sonda. ak by nefungovala spravne, je predpoklad, ze by si to ECU vsimla. ja by som na tvojom mieste postupoval nasledovne. obetuj 10€ ako vsimne pre technika,ktory meria emisie... je to podla mna najlacnejsie a najucinejsie riesenie.

15.11.2013 14:08
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101