Diskusné fórum

XV 1,6i CVT jazda na snehu

Autor Správy

Re: XV 1,6i CVT jazda na snehu

Ahojte, mam XV 1,6 CVT, zimne gumy Nokian dezen este 5-6 mm, na prvom snehu som sa v zakrute citil ako na dvojkolke, v com je problem? V zakrute ma tocilo ako s prednym nahonom hoci system sa sam aktivoval neskor to dorovnal, su to gumy, automaticka spojka ??? Dakujem Peter

27.12.2013 17:52

Re: XV 1,6i CVT jazda na snehu

chcelo by to trosku pdrobnejsie rozpisat typu nedotacave vpredu/vzadu priebeh prejazdu zatackou ka zatacka a proste vsetko co ta napadne aby sme vedeli danu situaciu posudit.

PS:ja som uz zabudol ako sa sprava predo hrab smile

27.12.2013 18:07

Re: XV 1,6i CVT jazda na snehu

Nazdar.mna tiez hocikedy smykne aj pri nizsich rychlostiach a to mam novucicke gumy.proste sneh je sneh.necakaj ze pojdes jak prilepeny ;)

27.12.2013 18:15

Re: XV 1,6i CVT jazda na snehu

Reakcia na príspevok od používateľa Skutak:

27.12.2013 18:07

chcelo by to trosku pdrobnejsie rozpisat typu nedotacave vpredu/vzadu priebeh prejazdu zatackou ka zatacka a proste vsetko co ta napadne aby sme vedeli danu situaciu posudit.

PS:ja som uz zabudol ako sa sprava predo hrab smile

vjazd do lavotocivej zakruty bez plynu, v polovici zakruty pridanie plynu a zadne cast sa zacala tocit...dorovnavanie s prednymi kolesami a zapnutie automat.systemu trakcie kolies, ubratie plynu a dorovnanie auta....smile

27.12.2013 18:28

Re: XV 1,6i CVT jazda na snehu

Citujem : Nazdar.mna tiez hocikedy smykne aj pri nizsich rychlostiach a to mam novucicke gumy.proste sneh je sneh.necakaj ze pojdes jak prilepeny ;)

Tak veru z takého omylu sa vyviedol brat, ked vlastnil A6 3.0TDI Quattro... Pohon 4x4 je vyborný čo sa týka hlavne trakcie, na ostatné veci ako prilnavosť či brzdenie má vplyv fyzika...

Trebárs spomenutá A6, ktorá váži takmer 1700kg sa chová štandardne ako tehla, na to aby zatáčala na šmyklavom potrebuje pomocníkov alebo "rozumnú" rýchlosť

Tomu sa nečuduj že sa to chovalo presne tak ako si popísal, zátačku by si mal ísť celú jemne pod plynom, inak to logicky bude robiť to čo to urobilo. Bez plynu je auto skôr nedotáčave a pod plynom zasa pretáčavé, samozrejme ten plyn treba správne dávkovať

27.12.2013 18:37

Re: XV 1,6i CVT jazda na snehu

suhlasim s Ivanom je to to ze subaru sa chova celkom zvlastne by som povedal najprv je nedotacave a potom pretacave.

Neviem ako dlho mas auto ale ak si s nim na takichto povrchoch nejazdil tak je dobre si skaknut na niejaku plochu zoznamit sa stym co to roby a co nie, ja som takto rozbil forestra.......

27.12.2013 18:44

Re: XV 1,6i CVT jazda na snehu

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

27.12.2013 18:37

Citujem : Nazdar.mna tiez hocikedy smykne aj pri nizsich rychlostiach a to mam novucicke gumy.proste sneh je sneh.necakaj ze pojdes jak prilepeny ;)

Tak veru z takého omylu sa vyviedol brat, ked vlastnil A6 3.0TDI Quattro... Pohon 4x4 je vyborný čo sa týka hlavne trakcie, na ostatné veci ako prilnavosť či brzdenie má vplyv fyzika...

Trebárs spomenutá A6, ktorá váži takmer 1700kg sa chová štandardne ako tehla, na to aby zatáčala na šmyklavom potrebuje pomocníkov alebo "rozumnú" rýchlosť

Tomu sa nečuduj že sa to chovalo presne tak ako si popísal, zátačku by si mal ísť celú jemne pod plynom, inak to logicky bude robiť to čo to urobilo. Bez plynu je auto skôr nedotáčave a pod plynom zasa pretáčavé, samozrejme ten plyn treba správne dávkovať

OK, dakujem za radu, doteraz som jazdil len predny nahon budem musiet zobrat XV na cistu plochu a torcha odskusat podobne situacie aj ked aut.prevodovka .....uvidime...

27.12.2013 18:52

Re: XV 1,6i CVT jazda na snehu

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

27.12.2013 18:37

Citujem : Nazdar.mna tiez hocikedy smykne aj pri nizsich rychlostiach a to mam novucicke gumy.proste sneh je sneh.necakaj ze pojdes jak prilepeny ;)

Tak veru z takého omylu sa vyviedol brat, ked vlastnil A6 3.0TDI Quattro... Pohon 4x4 je vyborný čo sa týka hlavne trakcie, na ostatné veci ako prilnavosť či brzdenie má vplyv fyzika...

Trebárs spomenutá A6, ktorá váži takmer 1700kg sa chová štandardne ako tehla, na to aby zatáčala na šmyklavom potrebuje pomocníkov alebo "rozumnú" rýchlosť

Tomu sa nečuduj že sa to chovalo presne tak ako si popísal, zátačku by si mal ísť celú jemne pod plynom, inak to logicky bude robiť to čo to urobilo. Bez plynu je auto skôr nedotáčave a pod plynom zasa pretáčavé, samozrejme ten plyn treba správne dávkovať

Presne tak sefko.no niektory si myslia ze ked mam subaru tak predsa sa nesmyknem a idem jak v kolajoch.tak to bohuzial nefunguje a potom to zle dopadne.ja som hned vytriezvel na kurze bezpecnej jazdy a pri prvom snehu.

27.12.2013 18:58

Re: XV 1,6i CVT jazda na snehu

tak ako si pisal ze sa zadna cast zacala tocit by som to skor radil k zadokolke je to mozne ze islo viac vykonu na zadne kolesa ono subaru automat ma ten medzi napravak automaticky cosi ako DCCD neviem ako to ma nove cvt ale pocitam ze podobne cosi. inac nech sa nikdo nehneva ale v zime sa ovela jednoduchsie jazdi na prednom pohone ako na 4x4 teda normalne jazdenie v kolajach a na zladovatelej ceste samozrejme vyuzivani vlastnosti 4x4 na plno je to uz nieco ine ale zase jazdit ako wrc vsade bokom nieje take jednoduche

27.12.2013 19:09

Re: XV 1,6i CVT jazda na snehu

Kdesi na nete som videl review na novú imprezu wrx a tam spomínal chlapík ohľadom CVT prevodovky, keď som dobre rozumel,keďže to bolo v angličtine, pomer výkonu 55:45, tak možno preto sa ti auto tak správalo trochu ako zadokolka.

27.12.2013 19:23
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100