Diskusné fórum

Co som dnes urobil na svojom Subaru

Autor Správy

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

jeden bol japanparts, druhý ashika. prečo? najskôr neboli schopní mi zohnať dva rovnaké. keď konečne boli dva jappanparts, tak som jeden musel reklamovať, lebo bol použitý a chýbala poistná matica. tak mi radšej dali tú ashiku. s tým autom sa asi jazdilo aj mimo asfaltu, možno preto nevydržali toľko. auto bolo z talianska a jazdilo iba na zimných gumách.

28.06.2017 09:51

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

oto 2008 - dorobil som si 12V zásuvku do kufra. vďaka misiaq-ovi za radu. postup a foto je v sekcii návody.

28.06.2017 18:02

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

upravil som si podsvietenie tachometra na outbacku 2008 benzín. fotky sú robené cez deň a bez dodatočnej úpravy

toto nám svieti na prístrojovke  :)

toto nám svieti na prístrojovke :)

pôvodný stav

pôvodný stav

po úprave

po úprave

18.07.2017 14:41

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Dnes som vymenil tesnenia pod vekom pre sviečky. Staré boli tvrdé ako z plastu. Boli tam ešte origo 10966AA000, dnes sa dodáva náhrada 10966AA030. Stálo to origo necelých 17€

Pár krát mi vyskočilo "Check engine" P0420, niekedy len tak a niekedy s pár sekundovým patričným šklbaním motora + strata výkonu. Vytiahol som "fajky" zo sviečok a dve statočne zaolejované. Predpokladám že to šlo do skratu a vynechávali aj dva valce. Nove tesnenia mali výšku 15mm staré otlačené iba 13mm, taktiež tie nové náhrady majú menší priemer asi aby lepšie dosadli na veko.

Uvidím ako sa to bude chovať

28.09.2017 18:54

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Ivanko, a ako to mohlo tesniť na starých stenčených tesneniach bez toho, aby si dotiahol sviečky?

29.09.2017 08:07

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Zena oskrela naraznik :D

29.09.2017 08:24

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

29.09.2017 08:07

Ivanko, a ako to mohlo tesniť na starých stenčených tesneniach bez toho, aby si dotiahol sviečky?

fluider, to je tesnenie okolo tej trubky kam sa pchá sviečka ked ju ideš namontovať. A kedže je vo veku otvor pre sviečky tak ho treba voči tej trubke nejak utesniť aby tadial neunikal olej, respektíve netiekol smerom k sviečke.

Neviem akú výšku mali pôvodné, ale predpokladám že 15mm nemali ako tieto nové, kedže boli trochu inak riešené. Ono tie čo som kúpil je už tretia varianta, čiže originál a druhá varianta asi neboli ideálne navrhnuté. Táto posledná varianta má menšiu dosadaciu "plochu" ale asi sú celkove vyššie aby lepšie dotlačili o veko.

Každopádne zatial sa check engine nerosvietil, ale ešte je priskoro hodnotiť

29.09.2017 16:35

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

vymenil som zadný nárazník na svojom outbacku, starý som ešte v zime poškodil pri cúvaní. teraz je to konečne tak ako má byť :)

16.10.2017 21:20

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Kedže trhanie u mojho motora nezmizlo - pár krát sa objavilo. Chcel som skontrolovať sviečkové káblé a hned ako som chcel vytiahnúť druhý tak nič necvaklo, hned mi bolo jasné že je vytrhnutá svorka vo fajke.

Objednal som nové z USA, nové sviečky a aj filter pre AT. Je tam väčší výber a hlavne aj s obrázkami. U nás výber skoro nič a bál som sa aby tie káble mali také fajky ako majú mať. Sviečky v USA podstatne väčší výber a za polovicu ako u nás. Za 4ks iridiové Champion-ky 15€

Teraz ked som to menil tak bárs som minule vymenil tie gumičky pod vekom pre nátrubok sviečky, tak jedna bola stále statočne zaplavená olejom z minula.

Balík z USA objednaný 12.10 - na SK bol 17.10, teda iba 5 dní. No a potom klasika slovenská pošta a colnica. Balík mi prišiel dnes 26.10. Slovenská pošta je skrátka unikát, colné konanie + doručenie im trvá 9 dní a eštže si naúčtujú poplatok "služby pošty - colný servis" 4,50€. Pritom keby tam človek ide osobne, tak síce musí obehať 20 dverí, ale za hodinu z balíkom odchádza.

EDIT: sranda že na krabičke sviečok je obrázok Legacy III

Sviečky + káble

Sviečky + káble

staré sviečky

staré sviečky

26.10.2017 17:29

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Dnes dostala moja AT prevodovka novú nápln + filter, fúkol som tam LIQUI MOLY TOP TEC ATF 1100. Okamžite po skúšobnej jazde bolo citelné hladšie radenie, predtým za studena bolo cítiť mierne kopnutie, hlavne pri preradení v nízkych rpm na posledný kvalt pri jazde cez obec

04.11.2017 13:51
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100