Diskusné fórum

Co som dnes urobil na svojom Subaru

Autor Správy

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

15.05.2018 12:11

Koľko KM mala najazdené tá pôvodná prevodovka? To si menil 5MT alebo 4AT? Kde si zohnal náhradnu?

Mala najazdene 185000 km a samozrejme 5MT. Ked som hladal prevodovku, tak som obvolal vsetko( vrakovisko SK, aj CZ )....ale za najlepsiu cenu 370 eur aj zo zarukou som nasiel cez Polske allegro.pl Tam boli na vyber tri kusy a hovorim za bezkonkorencnu cenu!!!! V CZ mi daval cenu 550 eur aj s dopravou ku mne a na SK cena este o dost vyssia

15.05.2018 12:26

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Akú záruku ti dali Poliaci na allegre? .

No a oplatí sa ti repasovať pôvodnú prevodovku? Vieš vôbec, z čoho bol ten úlomok? Skôr ti ostane ako poistka pre prípad, že by sa táto poľská pokazila, nie? .

Mal si odfotiť tú gebuzinu, čo horko ťažko vyliezla z pôvodnej prevodovky, pre všetkých, ktorí tvrdia, že v MT sa olej nemení.

15.05.2018 12:47

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

15.05.2018 12:47

Akú záruku ti dali Poliaci na allegre? .

No a oplatí sa ti repasovať pôvodnú prevodovku? Vieš vôbec, z čoho bol ten úlomok? Skôr ti ostane ako poistka pre prípad, že by sa táto poľská pokazila, nie? .

Mal si odfotiť tú gebuzinu, čo horko ťažko vyliezla z pôvodnej prevodovky, pre všetkých, ktorí tvrdia, že v MT sa olej nemení.

Zaruka na 1 mesiac od kupy. Povodnu treba repasovat urcite ...pretoze jednak je tam visko spojka zla a potom by tam uz mali byt chytene tie domceky lozisk( aj ked radila ok)ale mudrejsi z coho bol ten hlinikovy ulomok a ten hlinikovy "gel"namiesto oleja by som bol az pri rozborke.

15.05.2018 13:34

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Po dlhej dobe ma vŕzganie strešného okna (Forester SH) dopálilo natoľko, že sme včera rozobrali mechanizmus okna, a dnes aj po prejazdoch po panelke pekne tichúčko, bez hrkania a vŕzgania. Dôvod - vyskočený úchyt strešného okna z posuvného mechanizmu. Že ja som to nerozobral skôr... smile

20.07.2018 10:39

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Tento tyzden: -Namontovany lift +3cm ( auto sa krasne zodvihlo...svetla vyska 23cm) - Vymenene prave zadne ulozenie tlmica - folie na okna

20.07.2018 18:44

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Dnes prvykrat voskovanie mojho XVcka po 30 tisic km. Najprv umytie, dekontaminacia od naletovej hrdze, potom od asfaltu a sajrajtu zo stromov a nakoniec voskovanie. Ani by som nebol povedal, kolko bordelu este je na laku aj ked sa zda uz byt ciste po umyti na wapke :) Ta naletova hrdza je riadna mrcha. Voskovanie svojpomocne prvykrat v zivote. Pouzil som autoglym ultra hd vosk a pracuje sa s tym naozaj jednoducho a vysledok ako z casopisu. S prestavkami viac menej cely den v pecku, ale vysledok stoji za to, biela perlet zrazu vyzera lepsie ako v showroome smile Skoncil som uz za tmy, foto pridem ked ho nafotim za denneho svetla smile

26.08.2018 23:58

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Reakcia na príspevok od používateľa steve34:

06.11.2014 07:44

Objednal som si od MO aditivum do benzinu EcoMax . Dnes isla prva davka , tak uvidim co to urobi smile

Tak aké sú postrehy?

04.12.2018 13:17

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Dnes som vymenil lozisko, cetu do Prahy a spat by uz asi nevydrzalo. Podarilo sa mi pri tom vsak poskodit snimac otacok kolesa pre ABS tak mi teraz pre zmenu neide VDC a ABS smile Keby ste vedeli o niekom komu sa vala v garazi tak dajte vediet. (Outback 2007)

16.12.2018 20:09

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Ahojte.

Trošku som vycanal a vylepšil komunikačný geret na svojom XTcku.

Eloxovane krúžky na ovladacoch klimatizácie a vesiak nabijacieho kábla na telefón je z Číny, držiak telefónu od Brodit ProClip. Objednal som na auto (má sa zacvaknut do prieduchu kúrenia nad navigáciou) podľa možného výberu ale dostal som na Ford Transit-a. Trošku nervozity ale nakoniec som využil vyhody tohto držiaka. Hore to šlo zacvaknut, dolu som to trošku fenom prihrial a to bol, aby licovalo k panelu. 2 ks M2 nerez imbus skrutky na vŕtanie do panelu a hotovo. Mám dosť ťažký a veľký rugged smartfón, pouzivam PopSocket držiak. Funguje to geniálne. Telefón je poruke, dobre vidno na display a nezavadzia pri pohľade na display navigácie. Som spokojný s prerabkou.

08.04.2019 09:00

Radio 9 palcakov

Dlho som hladal vhodne radio do mojej imprezky a nakoniec som nasiel somzrejme v cine 9" 🙂 funguje vsetko paradne okrem radia bol tam trosku iny jack musim ho prerobit a bude to OK ...

20.06.2019 20:08
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100