Diskusné fórum

Prve auto

Autor Správy

Re: Prve auto

Ahojte. Dnes som zavital na Vase stranky a vytvoril som si ucet. Pred par tyzdnami som si kupil jazdene Subaru Impreza r.v. 1996. Je to moje prve osobne auto. Pri kupe som daval prednost znackam z vychodu namiesto tym europskym. Cim viac na tom aute jazdim, tym ho mam radsej. Prekvapuju ma jeho jazdne vlastnosti. A kazdu chvilu sa o nom dozvedam nieco nove :) Ked som ho kupoval, myslel som si ze packa v strede sluzi na prepinanie nahonu z dvoch na vsetky styri. Az v servise Subaru ma oboznamili s tym, ze to ma nahon na vsetky styri stale, a ta packa sluzi na prepinanie lahkych a tazkych prevodov.

Viaceri sa urcite pytaju preco to sem pisem. Ja vlastne ani sam neviem :D ..stale mam take zmiesane pocity, predsa len, je to moje prve auto. V servise mi ho tiez vychvalili ako dobru kupu, je vo velmi dobrom stave. Ma najazdenych nieco cez 144 000km.

Len podvozok treba dat trochu dokopy, silent-bloky a tak. Len ma trochu zarazila cena v servise, predna naprava necelych 300€ a zadna 400€. Predna naprava vratane tyciek stabilizatora, tyciek riadenia, capov riadenia a geometrie. Opravu zadnej napravy definovali ako repas. Chcel by som sa spytat, ci su to normalne ceny?

Dalej by som sa rad spytal, co mozem ocakavat od toho motoru, boxer 1600ccm. Lebo sedel som uz za volantom silnejsich aj slabsich aut. Ako by sa take auto malo spravat pri uplnom stlaceni plynu? Lebo miestami mam pocit, ze zrychlenie nie je adekvatne stlaceniu plynu. Ale ked vezmem do uvahy vahu vozidla a typ motora boxer, neviem co by som mal cakat. Zatial na to zbytocne netlacim.

V podstate si stale hladam cestu a doveru k tomuto autu. Lubi sa mi, dobre sa mi na nom jazdi a som spokojny. Ale stale nemam k nemu uplnu doveru, co moze byt sposobene tym, ze mam na nom malo najazdene a nie som prvy majitel. To je asi normalne, nie?

Popripade nie je nejaky subaru clovek z Prievidze, ktori by bol ochotny sa so mnou stretnut a trochu mi pomohol so zaciatkami noveho motoristu?

Osobne ani neviem ako si skontrolovat kvapaliny a podobne veci. U nas v rodine som v podstate prvy co si kupil auto a nemam sa koho opytat. To je aj jeden z dovodov preco sem pisem.

Prosim nezavrhujte ma, som motorista novacik.

12.03.2012 14:24

Re: Prve auto

Ahoj, co Ti na to povedat? Co sa tyka oprav na napravach, s tym treba pocitat. To auto ma 15-16 rokov takze je prirodzene, ze tie napravy budu mat svoje muchy. Ceny treba pozriet podla konkretnych dielov, ale ak sa maju menit "len silent bloky a tak", pride mi cena aj dost vysoka. Ku jazdnym vlastnostiam - neviem, co od toho cakas, ale auto ma 1150kg a povodne 95PS, takze zazraky sa diat nebudu. V kazdom pripade ako prve auto supersmile Vo Tvojom okoli je par clenov, ktori by Ti podla mna poradili, ale idealne bude prist na niektory zraz. Okrem toho sa vela teoretickych a praktickych skusenosti prebralo v roznych temach.

12.03.2012 15:44

Re: Prve auto

Dakujem za vyjadrenie.

K tomu vykonu som si to aj myslel, ze to tak nejak bude. Len som potreboval aby mi to aj niekto iny povedal, niekto, kto sa v tom viac vyzna ;) Len nejak neviem co znamena PS, poznam HP a kW.

Pre moznost ucastnit sa zrazov je potrebne stat sa clenom OZ?

Vsimol som si, ze toto forum je celkom rozsiahle. Ale kedze som novy motorista i clen na tejto stranke a nemam poriadne ani predstavu co vlastne chcem, tak som sa rozhodol radsej si zalozit vlastnu temu. Dufam, ze to nevadi :)

12.03.2012 15:59

Re: Prve auto

Cau PS = HP , Co sa tyka ucasti na zrazoch nemusis byt clenom OZ ale ked si clenom , mas lacnejsie ubytovanie a ine vyhody. Urcite sa ti oplati stat sa clenom. Zdar

12.03.2012 16:03

Re: Prve auto

Tema je v pohode. Novych a mladych majitelov Subaru bude snad pribudatsmile

12.03.2012 17:36

Re: Prve auto

No tu prednu napravu a geometriu si urcite dam spravit. S tym som pocital, ze na jazdenom aute budem musiet do toho este nieco vrazit. Ale na tu zadnu napravu uz navyse nebudem mat peniaze.

12.03.2012 20:25

Re: Prve auto

Ahoj

Tak orientacne ceny su +/-

Tycky ridenia 30-40 Tycky stabilizatotov 30-50 Ramena su tusim okolo 300 Silent blok 6 ecok origos subaru Capy okolo 50 Horne ulozenia 50 Tlmice od 140 tusim Geometria +/- 30 zalezi aka Kukol by dom rozvody kedy boli menene to mas 400 j s pumpou a 3 kladkami Dalej rozvovy olej v diferaku a v prevodovke A tak dalej

12.03.2012 22:52

Re: Prve auto

Dik za orientacne ceny.

Co sa tyka rozvodov, tie boli menene pri 100 000 km v servise Subaru v Kosiciach. Co som skumal, tak vraj je potrebne ich menit kazdych 100 000 km, takze na tie mam este cez 55 000 km :)

A na tie kvapalne naplne by som sa chcel pozriet, ale ani neviem ako. Stiahol som aj nejaky cesky manual ale zatial som si na to netrufol. Skusim sa opytat v servise, co by za to chceli.

13.03.2012 10:19

Re: Prve auto

no menia kazdych 100 tisic km alebo 5 rokov ja som mal jedny rozvody 10 rokov smile ale to bola nevedomost smile a prezili to do tej 100 vky smile

no ved tekutiny pozries v nadobkach

nemrznuca zmes sa meni kazde 2- 3 roky ( som neni celkom isty)ale ma sa menit kvoli vodnej pumpe bo fungeje ako mazivo pre nu aspon tak mi to bolo vysvetlene

potom co mas bzdovu kvapalinu tak ta by nemala byt moc zasrana a mas tam aj rysku vlastne rysku mas vsade tak si mozes pozriet ci to mas v norme

a este servo kvapalina tam je olej a voda do ostrekovacov

smilesmile

13.03.2012 11:06

Re: Prve auto

btw mohol by si napisat pribeh preco si si kupil subaru a ako ta to napadlo ako prve auto smile mna by to napr dost zaujimalo smile ale asi do inej temy lebo ti ten prispevok admin zmaze smilesmilesmilesmile

13.03.2012 11:09
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101