Diskusné fórum

Letne pneumatiky

Autor Správy

Re: Letne pneumatiky

ani moc nie smile

kazdopadne ja musim na leto kupovat na otasa nieco a osobnu skusenost mam s tymito goodyear excellence

este na citroene pred paru rokmi som pri predbiehani kamiona za ruzomberkom v obrovskom lejaku vletel do vody na ceste ale takym sposobom akoby som narazil do steny ... ked som v sekunde citil ze ziadny aquaplaning sa nedeje, tak som stupil na plyn a prerazil tu vodu tak, ze voda striekala soferovi kamionu az na okna smilesmile

takze ked si to tak vezmem, ze na suchu prakticky ziadna guma by nemala mat problem, tak rozhodujucimm faktorom je u mna spravanie sa na vode a v dazdi - takze u mna su jasnym favoritom a ak ma neosvieti nieco ine, tak ich este do jari aj kupim smile

04.02.2013 09:32

Re: Letne pneumatiky

Excellence budem drať už tretie leto a v mojej pamäti sa nenachádza negatívna spomienka v súvislosti s touto pneu..smile

04.02.2013 09:53

Re: Letne pneumatiky

Zaujimava pneu, hlucnost je podla vas v pohode? Cena je tak na hrane toho co by som za to chcel dat... najazdim rocne tak 10-15t km, zvacsa mesto...

Na Civicu pred Subom som mal Bridgestone ER300 a tie hucali podla mna velmi, ale zato prve dva roky drzali neuveritelne sucho/mokro, po tretom roku uz na mokru to nebolo bohvie co...

04.02.2013 10:05

Re: Letne pneumatiky

ER300 ma drabka na impreze..tiez uz par rokov, myslim, ze v pohodicke.

04.02.2013 10:28
555
avatar

Re: Letne pneumatiky

ER300 su v danom segmente velmi dobre gumy.

Potenza je len druhove oznacnie, tam spada viacero konkretnych pneumatik.

CS SC3 nie su zle, su vecne skoro ako Michelin, ale na Impreze SC2 na suchu tragedia, voda nadpriemerna, SC3 sucho priemerna, no tam uz bola bocnica nizsia a mohlo to mat vplyv na vlnenie za volantom. Ak je bocnica 50 a viac, tak vsetky Conti zdevalvuju odozvu na volant, na to bacha.

Hybco, ak je to primarne auto na denne jazdenie, skvely vyber s prioritou na neocakavane, malokto tak dnes uvazuje. Dnes koli cene skrtam R1R, vaham medzi Bridgestone S001 ktora je iba runflat /tazka ako svina/ a Yoko AD08 v mojom rozmere 205/50 R16. Auto je uz aj tak superzrave UFO, tak nech drzi poriadne.

04.02.2013 10:52

Re: Letne pneumatiky

no tak som objednal letne pneu na otasa a neboli to tie goodyeary excellence ale nakoniec som si vybral tieto continentaly

popravde som sa zachoval vcelku neocakavane a iracionalne, bohovsky sa mi pacia tie biele napisy smile a cenovo su tiez pod limitom 100€ za gumu, takze som sa moc neokunal s hladanim vysledkov v testoch ani so skusenostami inych a rovno ich objednal, takze ked ich nahodim, dam dojmy a skusenosti co som to vlastne kupil smile

co sa tyka rozmeru, tak sice v technicaku mam 215/60/16 ale na zimu mam umyselne vacsie balony a ked som videl teraz ten asfalt ktory sa odkryl po snehu, tak aj na leto bude len fajn mat vacsie balony a preto su tieto 215/65/16 smile

25.02.2013 14:46

Re: Letne pneumatiky

Hybco, daj pozor na zabicky zelene, aby ti nedali pokutu, ze nemas rozmer pneu zapisany v technicaku. smile

25.02.2013 14:58

Re: Letne pneumatiky

pokuta je lepsi pripad, horsie by bolo keby si bol ucastnik nehody. Neexistuje moznost zapisat rozmer ktory je nie pre dane auto urceny? tiez mam na leto pripraveny rozmer ktory je nie zapisany.

25.02.2013 15:12

Re: Letne pneumatiky

ale hosi, netreba to brat tak vazne ... ci mam 60 alebo 65, tak to urcite nebude vec, na ktore by sa zabicky na mne vyvrsili ... minuly rok som dokonca mal havarku, ked ma odpinkol tipek na kolajnice - sak tu na klube o tom vedia - a samozrejme rozmer pneu bolo to posledne co kto riesil ... ani policajti, ani poistovna dokonca - vsetko pekne preplatila a to nehovorim o tom, ze nielenze som mal 215/65/16 obute, ale ani mrezu v kufri som nemal a v technicaku som N1 smile

takze realna skusenost je taka, ze netreba dramatizovat a pokial narazim na debila, ktory by riesil o 1cm vacsie koleso, tak verte, ze aj keby som mal tie gumy v poriadku, tak si najde nieco ine, len aby ma dodrbal smile

25.02.2013 15:47
555
avatar

Re: Letne pneumatiky

U mna si vzdy pozerali pneumatiky a aj dezen. Aj ked som 3x stal na krizovatke na cervenu a sundali ma. Jo 3x... reku, ci by som inak stal, ak by som mal iny rozmer a oni, ze musia.

Co sa tyka nehody, tam je to podla zavaznosti, ak je smrtak, ci takze ublizenie a auto sa zadrzi na expertizu, tak tam sa prihliada na to, akym faktorom sa pneumatiky podielali na nehode. Ak sa zisti, ze si mal gumy, ktore brzdia lepsie, tak ti to este pritazi, lebo to navysi pociatocnu rychlost pri brzdeni a pod.

25.02.2013 16:25
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101