Diskusné fórum

Divný zvuk z motora po výmene celej spojky

Autor Správy

Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky

Zdravím,

mám Outback Diesel 2013. Auto má najazdené 320 000km a už potrebovalo výmenu spojky. Po výmene celej spojky a zotrvačníka sa mi po stlačení spojkového pedálu ozýva z motora nejaký klepavý zvuk, ktorý mení intenzitu podľa otáčok. Všetky diely, ktoré som vymieňal boli od Sachs, môže to s tým mať niečo spoločné? Za každú radu budem vďačný.

21.04.2024 13:21

Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky

Pridávam ešte link na video z Youtube, kde je počuť ten zvuk https://www.youtube.com/watch?v=2H-_-9cmXtU

21.04.2024 13:41

Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky

Po výmene to nerobilo? Akože aj tak - je to boxer DIESEL a tam je len otázka času kedy klakne motor. Má to taký divný zvuk ako ked klepe ojnica, kilometrov na to má habadej, stáva sa to aj omnoho skôr... Boxer diesel väčšinou skape na prasknutý blok a zlomenú kluku. Mne to príde že to trochu klepe aj ked nemáš vytlačenú spojku, ale možno to len skresluje

Ale tak môže to byť aj volná skrutka čo drží spojku na zotrváku a klepe o obal prevodovky, ale tu ti negarantujem či je to vôbec technicky možné. Klepeať vie aj samotný dvojmotový zotrvák, ale tam sa klepot prejavuje hlavne ak sa zhasne motor, že to pár krát zaklepe ale nie ako u teba že v kuse

22.04.2024 17:54

Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky

Ahoj Ivan, motor ide pekne, ťah má dobrý, je síce trochu počuť vstreky a turbo keď tomu prídam, ale inak pri normálnej jazde je ticho, iba pri preraďovaní a rozbiehaní je tam bohužial hentaký klepot. Ak budem mať zajtra čas skúsim ešte nejaké video natočiť, ale pochybujem, že motor bude počuť na videu, lebo na tom predchádzajúcom ho nie je počuť skoro vôbec. Neviem síce ako sa prejavuje ojničné klepanie ale toto klepanie je cítiť aj v pedále spojky, každý raz čo to "klepne" je tam jemná vibrácia v pedáli. Je možné, že si spojka a zotrvačník len potrebujú jazdením sadnúť ?

22.04.2024 22:32

Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky

Nová spojka nesmie vydávať žiadne také pazvuky, môže zaberať inak, ale to iba preto že je nová. Žiadne také klepanie ako v tom videu aj ked mne sa zda že to klepe jemne stále - počúvam to cez PC na reproduktoroch a to hrá inak ako ked si to niekto pustí na mobile napríklad (možno len prirodzený prejav diesla).

Každopádne je to na reklamáciu práce u toho kto to robil. Ak si menil sám, tak rýchlo rozobrať, lebo to zaváňa prúserom

22.04.2024 22:36

Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky

Robil som to doma sám, ale postupoval som podľa manuálu od Subaru, k Outback diesel (BR) manuálu som sa síce nedopátral, ale manuál s Forestera (SH) mi postačil. Síce boli nejaké veci mimo spojky inak, ako úchyty motora a iné drobnosti, ale spojka bola presne taká istá. Vnútri som starý zotrvák zhodil a nový nasadil orientovaný na kľuku tak ako starý nasledne dotiahol šróby do kríža na 35nm a potom o 45°, vycentroval spojku a dotiahol pritlačný tanier do kríža na 16nm a pre istotu som šróby zalepil loctitom, lebo mi 16nm prišlo dosť málo. Pritlačný tanier aj zotrvák mali na sebe farbou označené biele body, tie by mali byť od seba čo najďalej, tak som ich aj dal. Vymenil som aj nové ložisko, pačku a "cuplík", na ktorom je páka. Chcel som to mať skrátka na poriadku všetko nech to nemusím robiť znova. Prevodovka skočila naspäť ako nič. Neviem, kde by som mohol urobiť chybu. Nie je možné že by bolo niečo vadné od výroby? Pretože ja si už inak toto neviem vysvetliť.

22.04.2024 23:37
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101