Diskusné fórum

Namrzanie skla z interieru

Autor Správy

Re: Namrzanie skla z interieru

ahojte, mam silnu otazku - kazdemu teraz v zime, ak negarazuje, namrza celne sklo, namrza Vam aj zvnutra?

Lebo mne hej, aj na forestri aj na otasovi. Tento jav som zbadal este na otcovej mazde pred 12 rokmi, napr. na citroenoch (Xantia a C5) co som mal medzitym, mi to nerobilo nikdy - klasicky namrzali iba zvonka. Citrony mali oba klimu, otcova mazda nemala, tak som vyvodil zaver, ze je to sposobene absenciou klimy.

V tom nazore som sa utvrdil, ked takto zacal namrzat aj forester, ktory takisto klimu nema. Lenze teraz mi takto namrza aj otas smile a ten klimu ma, takze som z toho ostal smile

momentalne mi vychadza, ze problem je v japonskych autach, tak som zvedavy, komu este pri namraze pri dlhsom stani namrza sklo aj zvnutra.

hybco

P.S. ide najma o dlhsie statie, za jednu noc nenamrzne, ale otasa som nechal 3 dni na dvore a zvnutra normalne situacia na skrabku smilesmilesmile

11.01.2011 14:20

Re: Namrzanie skla z interieru

hmm to je blbe aj mne navrhujem zalozit skupinu na FCB proti zamrzaniu skiel zvnutra ale neboj aj na fabii to zamrza zvnutra

11.01.2011 14:43
555
avatar

Re: Namrzanie skla z interieru

Je to fyzikalny jav. Pri vzniku teplotneho rozhrania na jednej strane sa kondenzuje vzdusna vlhkost a to ti zamrzne.

11.01.2011 14:48

Re: Namrzanie skla z interieru

Treba mať vymenený pelový filter, a nemať zapnutý vnútorný okruk

11.01.2011 15:02

Re: Namrzanie skla z interieru

no ja na reze nemam ani klimu a dokonca ani kabinovy filter a nerobi mi to....teda raz....ale to som mal vo vnutri zmrznute lyze asneh od nich....cize sa vytvorila vlhkost , rosa, para ( hovorme tomu ako chceme ) a ta zamrzla.....ale vravim, stalo sa mi to len raz. ono som ocul aj take rady ze balik starych novin pomoze, jednoducho nieco co pohlcuje vlhkost....a konkretne na aute s klimou vymenit filter

11.01.2011 15:33

Re: Namrzanie skla z interieru

Tak mne zatiaľ zamrzlo len raz, aj to len vzadu asi do výška 10 cm, teraz keď boli tie veľké mrazy, inak nič. Myslím si, že to nemá nič spoločné s vnútorným okruhom a peľovým filtrom, pretože vnútorný okruh nepoužívam a peľový filter mám OK. Určite dochádza ku kondenzácii vzdušnej vlhkosti vo vnútri auta v dôsledku vysokých teplotných rozdielov, ako píše Erik. Ak sú v aute, čo je malý priestor, 3 - 4 ľudia a nasadnú ešte aj zasnežení, tak vo vnútri auta sa zvýši vlhkosť, keďže vnútorná teplota je cca 23°C. Potom keď vysadnú vodná para skondenzuje na okne a následne zamrzne. Myslím, že jediná pomoc (okrem klímy) je nechať auto vyvetrať pred odstavením, ale to asi nerobí nikto.

11.01.2011 15:33

Re: Namrzanie skla z interieru

555: to mi je jasne, ze to je fyzikou smile mna len zaujal fakt, ze na citronoch sa mi to hadam ani nestalo a na japosnkych autach je to uplna samozrejmost ... takisto sme boli na chate na mikulasa, v noci -17 a rano som mal zvnutra namrznute okno iba ja na otasovi - a to tam bola zostava mercedesGL, audiA4 a renault megan ... tak sa mi nechce verit, ze sa potim veckaj ako ostatni smile

11.01.2011 15:34
555
avatar

Re: Namrzanie skla z interieru

Mne sa to paradoxne deje ked mam zapnutu AC a po vypnuti motora sa vlhkost zachytena v odparovaci uvolni spat. To je za 2min zahmleny predok auta.

11.01.2011 15:58

Re: Namrzanie skla z interieru

Aj mne sa to stava sem tam ale bude to asi tak ze vnutri je teplo mokre koberceky a tak a vonku zima tak zakonita reakcia je rosa a potom namraza smile

11.01.2011 16:08

Re: Namrzanie skla z interieru

no podla mna to jednoznacne popisal kulosl yulko , samozrejme erik ci soky.

hybco, mas vo vnutri vacsiu vlhkost ako si mal v citrone.preco? mozno je to tym, ze nemas gumene rohoze a tam si mal. mozno je to tym, ze koberce v otasovi viac absorbuju vlhkost.... tak isto sa zamysli aj nad tym, ze si uuurcite toho tvojho citrona nevytrapil na snehu tak ,ako festera ci otasa. som si isty,ze teraz jazdis viac. mas viac clenov v rodine...jednoducho zober do uvahy tieto male skladacky a dostanes vysledok taky ,aky mas - ze jednoducho mas viac vlhkosti ako kedysi.

a okrem ineho, som si isty, ze subaru nma lepsie tesnenie interieru ako napriklad audi alebo skoda. a to aj napriek bezramovym oknam.

11.01.2011 16:34
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101