Diskusné fórum

Namrzanie skla z interieru

Autor Správy

Re: Namrzanie skla z interieru

Zanesený pelový filter zabranuje prúdeniu vzduchu rovnako ako prepnuty vnútorný okruh,a preto že do auta po "odstavení" neprúdi žiaden vzduch tak sa skondenzuje para na okne ktorá zamrzne. Skús či budeš mať zamrznuté okno ak auto necháš chvílu vychladiť, stačí nechať chvílu otvorené dvere, máš to úplne rovnaký prípad ako ked ostaneš sedieť v aute na parkovisku, ak si neotvoríš okno, tiež sa ti skondenzuje para

11.01.2011 17:04

Re: Namrzanie skla z interieru

Hybco,mne to zaciatkom zimy 2x po sebe namrzlo.Predtym,t.j.predchadzajuce 2 zimy nikdy.To som cumel...Vysvetlil som si to starym pelovym filtrom a aj podmienkami,t.j.zvysenou vlhkostou v interieri.Lebo potom,co zacalo dlhodobo mrznut,vzduch bol suchsi a postupne sa ta vlhkost stratila,sa mi to uz nezopakovalo!Na Honde Civic,co som mal predtym to bol bezny jav a cim bol pelak starsi,tym to bolo horsie.

11.01.2011 17:51

Re: Namrzanie skla z interieru

nejako mi stale unika, ako moze spinavy pelovy filter sposobovat rosenie predneho okna resp. celeho interieru.

ak je pelovy filter spinavy, je mozne ze sposobuje jemne mensie prudenie vzduchu -ale bavime sa stale o aktivnom prudeni vzduchu (ked je zapnuty ventilator). spinavy pelovy filter hlavne znamena prienik drobnych prachovych castic do interieru. pri zastaveni auta vzduch prudi prirodzene do auta -staci si pozriet ako vyzera osadenie peloveho filtra, je tam medzier az az. navyse membrana filtra je tak tenka,ze nedokaze navlhnut tak,aby taketo orosenie sposobila.

taktiez som nepochopil to prirovnanie o otvorenom okne resp. situaci,ked sedis v aute a kondenzuje sa para. ak sa nemylim, tak kondenzat pary sposobuje ludsky dych. ale mozno som ten priklad nepochopil spravne...

ja som uz dva krat riesil zvysene rosenie interieru a obe rosenia sposobil znackovy servis... v oboch pripadoch sa jedna o doslova diletantsku montaz cuvacieho senzora a tazneho zariadenia. mechanikovy sa akosi nechcelo osadit gumovu priechodku spat (resp. viest kablovy zvazok cez nu). no a prave touto medzerou mi natekala voda priamo do kufra...v tom momente by som nemenovany znackovy servis poslal niekam ,kde je velmi teplo a smrad...

11.01.2011 21:30

Re: Namrzanie skla z interieru

Každé auto má v karoserii "prieduchy" cez ktoré prúdi vzduch (napr. v zadných blatníkoch ukryté pod nárazníkom), zanesený pelový filter bráni prirodzenému "prietoku" vzduchu po odstavení vozidla. Čím skôr sa vyrovná teplota interieru z vonkajšou teplotou, tým menšia pravdepodobnosť že sa na oknách vytvorí rosa, ktorá zamrzne.

12.01.2011 00:40

Re: Namrzanie skla z interieru

inak kedysi som mal tento problem na starom aute a umytie clean-om na zrkadla trochu pomahalosmile

12.01.2011 04:11

Re: Namrzanie skla z interieru

Ja som ani tak nemyslel,ze pelovy filter priamo sposobuje zvysene vlhnutie interieru,ci rosenie skiel,ale ich vysusanie predlzuje (az skoro znemoznuje) dla mojich skusenosti fest.Kolko je v kabine vody,je dane mnohymi inymi faktormi.

12.01.2011 13:01
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101