Diskusné fórum

Forester - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Zdravím,

chcel by som Vás poprosiť o názory na tohto forestríka staršieho

ročne najazdím máličko, v aute mi stačí volant, kolesá, strecha preto nechcem veľa investovať ... potrebujem spoľahlivé približovadlo do ktorého hodím bike, v zime skialpy a zaveziem sa do pustatiny (aby ma nenechalo stáť na premočenej lúke, blatku, na horách v závejoch).

Ďakujem vopred za názory.

23.11.2015 23:34

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Keď bývaš na slovensku, tak k cene pripočítaj náklady na prihlásenie + ficodaň. Možno 500 - 600 eur.

24.11.2015 20:11

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Jakub - zvonku nevyzera zle, bolo by dobre sa v tom zviest, vyskusat si ho. Ak motor dobre slape (a u tychto motorov je to dobrym zvykom), otestuj zadne tlmice, ich vymena je drahsia. Pri cca 200.000 budes musiet menit rozvody. Dobre by bolo vyskusat spojku a brzdove kotuce, tiez riadenie. Ja som mal s tymto typom len dobre skusenosti, Forestik tahal a nikdy ma nenechal v stychu. Vyborna vec je redukcia prevodovky, najma v tazsom terene (blato, sneh). Vyhodou je, ze jedina elektronika su hodiny v strede nad oknomsmile, inak cista poctiva mechanika, ktora vela vydrzi.

25.11.2015 01:16

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Drahos ma pravdu,to by sa ti predrazilo, takyto kus najdes aj na Sk za tie penaze. Mne sa zda trochu sadnuty zadok, tak tlmice uz mozu mat odvozené smile

26.11.2015 20:57

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

caute chalani, svagor by mal zaujem o kupu forestra od 2005 hore,uz ten faceliftovany v benzine,ak by nahodou niekto vedel o slusnom kusku poslite mi tipa prosim. dakujem

09.12.2015 13:16

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

12.01.2016 18:04

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Dobry den Poprosim Vas o radu. Mam moznost kupit Forester r.vyroby 2015 motorizacia 2,0 XT najazdene 49000Km cez bazar po prvom majitelovi. Znepokojuje ma na tomto aute presvihnuty servisny interval o 4000Km a znecisteny motor z hornej casti od oleja s prachom. Neviem ci tie kilometre by nemali dopad na zaruku. Zasraty motor od oleja mi tiez nepripadal ako na zanovnom aute ale pripominal mi skor tridsat rocny zadychany motor z Avie... Cena za toto auto je priazniva ale odradza ma hlavne to znecistenie motora olejom. Ma niekto podobne skusenosti s touto motorizaciou. Dik

01.08.2016 00:47

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

je to tento z AAA? inzerat

Cena az sialene nizka. A ak vravis ze vrchna cast zasrata od oleja, to prinajlepsom majitel zabudol zavriet vicko oleja po dolievani. Ale pochybujem ze je to auto v 100% stave, ved ktory subarista by dobrovolne zavliekol svoje auto s najazdom 49tk do AAA auto kde mu zan zaplatili mozno 20 euro alebo este menej. Hlavne ak je to Forester XT, ak by to bol diesel za tu cenu este by som mozno veril ze je v poriadku.

02.08.2016 13:05

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Noo netvrdil by som ze ta cena je sialena vzhladom na tu smadnu motorizaciu...Urcite by nafta v tejto cene a vybave uz bola fuc. K tomu subarista, nie kazdy ma citovy vztah k autu-znacke. Ano bazar urcite nevzbudzuje dovoveru, tiez som si hovoril ze z bazaru nikdy. No ale po prehliadke auta som zmenil nazor a vazne uvazujem nad jeho kupou. Exterier aj interier ako na "rocnom aute" samozrejme do motora a prevodovky nie je vidiet. Volal som aj do Subaru servisu a informoval sa na zamasteny motor no a servisny technik ze ano zakaznici sa stazuju na tento stav lebo motor je od vyroby poriadne navoskovany. Cize kombinacia vosku s prachom urobi svoje. No uvidime po prehliadke v subaru servise ci ho zoberiem.

03.08.2016 11:13

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Mna by zaujimali myslienkove pochody cloveka, ktory predava po cca jednom roku auto o ktorom sa tvrdi, ze je v absolutnom poriadku i ked s najazdom, za ktory by sa nehanbila ani bazarova oktavka po nemeckom dochodcovi po desiatich rokoch... Neviem ako je znecisteny motorovy priestor. Ja mam forester diesel, poctivych 72tis.km, 4,5 roka a stale mam motorovy priestor zavoskovany, ale zaolejovany isto nie.

03.08.2016 22:18
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101