Diskusné fórum

Outback - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

22.05.2021 15:39

Ideálne zobrať niečo ako elektrikárske pero na preťahovanie káblu do chráničky. Strešné okno má také mini žlaby, kadial ti má odtekať voda a tá je vedená cez hadičky ústiace pod auto. Normálne otvoríš strešné okno a vopcháš tam to pero a musí vyliezť z hadičky von Ja som to za celú dobu vlastníctva riešiť nemusel, ale možno aj preto že ten strešák vôbec nepoužívam, teda sa mi tam nedostáva bordel. Kedže som ja kupoval havarované auto a bolo treba vymeniť blatník, tak ti posielam fotku ako to vyzerá. Tá zelená hadička ide zo strešáku, dve idú cez predné stlpiky, dve cez zadné (cez každý roh jedna) a vzadu je vyustenie cez gumovú prechodku označenú červeným kruhom

No super tak to zoberiem do dielni cez tyzden a kuknem to , ešte sa v kradnem sem s temou oleja , pred tým tam dávali 10w40 shell my v servise robíme s olejmi Mobil berieme to priamo od distribútora a čo mám program na mazací plán tak na tento motor 2,5 121kw mi pise Mobil 1 ESP Formula 5w30 čo vy na to ?

23.05.2021 14:21

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Na viečku mám napísané 5W30 a v knižke X dalších olejov, ktoré možno použiť a kedže nemám rad lahkobežné oleje, tak lejem 5W40 a robí tak vela majitelov 2.5i

Kedže robíte s olejmi tak si vieš asi pozrieť technický list, 5W znamená že majú pre naše klimatické podmienky dostatočne nízky bod tuhnutia a to druhé číslo zasa určuje viskozitu pri vyššej teplote a olej 40 majú vyššiu viskozitu ako oleje 30 Podla mna riedky olej = skôr sa trhá olejový film, "umaže to v pohode asi aj 30, ale 40 jednoducho je poistka.

V tvojom prípade používania 10W40 predošlým majitelom by som mal obavu že tak robili aby znížili spotrebu oleja. Každopádne motor nemá hydroštely, ktorým by olej 10W mohol vadiť

23.05.2021 17:48

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

23.05.2021 17:48

Na viečku mám napísané 5W30 a v knižke X dalších olejov, ktoré možno použiť a kedže nemám rad lahkobežné oleje, tak lejem 5W40 a robí tak vela majitelov 2.5i

Kedže robíte s olejmi tak si vieš asi pozrieť technický list, 5W znamená že majú pre naše klimatické podmienky dostatočne nízky bod tuhnutia a to druhé číslo zasa určuje viskozitu pri vyššej teplote a olej 40 majú vyššiu viskozitu ako oleje 30 Podla mna riedky olej = skôr sa trhá olejový film, "umaže to v pohode asi aj 30, ale 40 jednoducho je poistka.

V tvojom prípade používania 10W40 predošlým majitelom by som mal obavu že tak robili aby znížili spotrebu oleja. Každopádne motor nemá hydroštely, ktorým by olej 10W mohol vadiť

Vyskúšam tu 5w30 zasledujem ešte teraz spotrebu oleja a potom keď tam bude 5w30 porovnám .

27.05.2021 08:20

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Spotreba oleja tam si myslím bude, ide len či je to stále prijatelná medza, alebo už za. Ale to uvidíš hned na dovozovej STK, teda vlastne EK. Ak prejde bez problému, tak by to malo byť v norme

27.05.2021 14:59

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Mazda Premacy 1.8i r.v. 1999 s realnym najazdom 370.000km mi zrala 1L oleja na 10.000km a s emisiami nemala problem, na rozdiel od mojho Legacy, ktore sice olej nezerie, ale kvoli prehrdzavenemu tesneniu medzi strednym a zadnym tlmicom vcera nepreslo EK.

28.05.2021 21:31

Outback 16/17- otazky a rady pred kupou

Ahojte,

som tu novy a (dufam) tesne pred kupou OTB 15/16/17. Aktualne sa snazim rozhodnut medzi tymito 3 ponukami (zoradene podla preferencii):

  1. 2016 - 70 000 km - zakladna vybava - dobry najazd, zakladna vybava, nepaci sa mi ta krytka na kapote (slo by to odstranit?)
  2. 2016 - 100 000 km - vyssia vybava - taha ma bezklucove startovanie, vyssia vybava, farba sa mi viac paci, trosku vacsi najazd oproti 1.
  3. 2016 - 140 000 km - vyssia vybava - posl. adept, najazd na moj vkus vysoky

Vsetky auta vyzeraju (preverim) byt servisovane vo VXT presov. Mate niekto skusenost s tymto servisom, referencie? Na google reviews maju len zopad pozitivnych. Su nejake pre/proti, preco by som sa ne/mal do aut nimi servisovanych ist?

Viete mi odporucit osobu/mechanika z blizkosti Presova, ktoreho by som vedel oslovit a preveril by mi tie auta? Je to trosku komplikovane, kedze to mam 200 km, rad by som ich naraz obzrel - asi u VXT, ak by boli ochotny.

Aku rolu hra podla vas najazd 70 vs 100k?

Dakujem za akekolvek rady :)

17.06.2021 09:43

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Ten deflektor z prednej kapoty sa určite dá odstrániť (vyzerá grcne). Ja by som šiel do prvého lebo ma najmenší nájazd, výbava mňa osobne moc nezaujíma (Japonci v tejto cene majú väčšiu výbavu ako EU konkurencia) a strieborný vyzerá najlepšie z tých troch. Tmavá farba tomu auto podľa mňa vôbec nepristane.

17.06.2021 12:10

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Ahoj, mne sa opat potvrdzuje, ze 100 ludi, 100 nazorov. Podla mojho skromneho nazoru, drahsie Subaru, dobre Subaru. Nekupovat najlacnejsie Subaru z ponuky.

Ja som kúpil 12/2016, výbava Business Navi (tá vyššia) a do Baseu (by som nešiel). Vo vyššej výbave máš R18 krásne elektrony, vyhrievané sedačky, kožený interiér (to auto vyzerá o triedu luxusnejšie), siber a bezkľúčové štartovanie a kopec inej výbavy. Kozí sa neboj, tá v Subaru je perforovana, a už mám niečo odjazdene v kožených sedackach a musím uznať, že tie v Subaru nepotrebujú byť ventilovane.

Môj kúsok má najazdených 75 000km, servisovane v košickom autorizaku StilCar, do vyššieho najazdu by som nešiel hlavne kvôli servisu. Olej v CVT bol u mňa meneny pri 45000km, čo z toho že to bolo urobené bez preplachu. Ďalšiu výmenu pri 90 000km urobim s preplachom. S cim treba pocitat ako pri inych autach, s vyssim najazdom bude drahsi servis v autorizaku. Mimo autorizak by som Outback neservisoval. A Subaru nema najlacnejsie ND, ani servis.

Toto je krasny kusok, je to uz po FL, infotainment je na galaxiu vzdialeny tomu cudu, co mam aj ja v 2016tke.

https://www.autobazar.eu/subaru-outback-25i-s-cvt-es-x-limited-edition-id19117261.html

18.06.2021 21:57

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Prešov nosí autá zo severu/takže tie autá oni neservisujú len ich sem dotiahli. Tiež keď tak tak ísť do auta s výbavou, pri jazdenom aute ten rozdiel v cene je minimálny a predsa len keď niekto posadí človeka do auta za 20tisíc € tak by auto mohlo aj nejak vypadať a mať nejakú tú výbavu z aktuálneho tisícročia smile

27.06.2021 13:39

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

ahoj, zvazujem kupu noveho outbacku premium, ktory ma vyklopne stresne priecniky. teraz ma v predajni trocha vystrasili, zevraj prave tieto nemaju velku nosnost, su nizko nad strechou a okrem maleho boxu sa vlastne na nich nic neodporuca vozit, ani bike. a ja by som rad namontoval stresny stan. a nikde sa neviem dopatrat informacii, ci to ide alebo nie. mate s tym dakto skusenost? pripadne ak vlastnite model s tymito priecnikmi, co sa pise v technicaku? vdaka

26.01.2022 18:29
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101