Autor Správa
Mihi83
avatar

Re: XV e-boxer

Tiež sa pripájam ku kolegovi: Nechaj si dvojliter a jazdi na ňom, čo sa bude dať. Úprimne: ak by som riešil a hľadal XV, tak by som hľadal dvojliter, ktorý sa, s nejakým menším nájazdom, dá ešte nájsť.

18.10.2021 16:39
Mihi83
avatar

Re: Subaru Levorg - otazky a rady pred kupou

No nie že sa potom budeš na mňa vyhovárať a na mňa zvaľovať prípadnú nespokojnosť smile Jazdné vlastnosti sú ozaj dobré. To auto sa minimálne nakláňa. Škoda, že si na skúšobnej jazde nešiel niekde na okresku so zákrutami smile

18.03.2020 09:24
Mihi83
avatar

Re: Subaru Levorg - otazky a rady pred kupou

V tej cene môžeš mať vlastne hocijaké auto. Aj BMW, aj Mercedes, Aj Volvo, aj Škoda. Nekonkretizujem typ, len vymenúvam značky. Otázne je, v akom stave by tie autá boli. Takže to je ťažko, že či by v tej cene bolo niečo iné. Vždy je niečo iné. Musíš sa rozhodnúť Ty. Ak chceš benzín, kombi a štvorkolku - máš na výber vcelku dosť možností. Ak chceš benzín, vyvýšené kombi a štvorkolku - výber sa už zúžil. Ak chceš benzín, kombi, štvorkolku a Subaru - výber sa Ti veeľmi rýchlo zúžil na dve autá. Ak chceš benzín, kombi, štvorkolku, Subaru, ale Outback je už mimo rozpočet - tak máš výber úplne jasný. Pozri, ak to do Trenčína nemáš úplne ďaleko, zavolaj a dohodni si skúšobnú jazdu. Verím, že sa s nimi bude dať dohodnúť. (Samozrejme, až keď táto celková situácia pominie)

18.03.2020 08:23
Mihi83
avatar

Re: Subaru Levorg - otazky a rady pred kupou

To je pravda. Minimálne 2 týždne je všetko zmrazené. A bude asi aj dlhšie. Máš ešte čas na premýšľanie smilesmile

17.03.2020 21:57
Mihi83
avatar

Re: Subaru Levorg - otazky a rady pred kupou

Šak toto, že ET. Ktovie, či aj rozteč sedí. To neviem. Ak mu nebude sedieť a Ty zoberieš Levorga, vieš mu volať smile Inak, modrý vyzerá tiež dosť dobre. ja mám bieleho a v tej farbe vyzerá super. Aspoň mne sa v bielej veľmi páči, ale biela je háklivá. Ako každé auto v bielej. Všetko hneď vidno.

17.03.2020 21:04
Mihi83
avatar

Re: Subaru Levorg - otazky a rady pred kupou

No to by som rád videl tie elektróny na Outbacku. Neviem si ich dosť dobre predstaviť, nejak mi to tam nesedí, no ale jeho vec. Možno to ukecáš na 26litrov.

17.03.2020 20:46
Mihi83
avatar

Re: Subaru Levorg - otazky a rady pred kupou

ahaaa.vidííš..táto možnosť mi nenapadla smile VIN je len v jednom inzeráte. Ak je to to isté auto, tak jedna sada elektrónov je na zimákoch, druhá letné.Tie čierne elektróny sú STI edícia, čož nie je lacná záležitosť a vyzerajú dosť dobre smile Tipujem, že tieto STI má na leto. Tuto máš cenník ročníka 2018, takže si porovnaj, koľko dal za nabúchané auto. plus k tej cene prirátaj tie STI elektróny. https://www.avion-za.sk/uploads/subaru-levorg-technicke-parametre-spotreba-motor-vykon-vybava-specifikacia.pdf

Vzhľadom na počet najazdených km, nabúchané auto - možno sa dá dačo zbiť dolu. Neviem, aké máš možnosti a limity. Veľa ale dolu nedáš, možno max.1000€. A možno nedáš dolu nič. Dal som odkaz na katalóg doplnkov na Levorg, kde sú tie STI elektróny, ale nefunguje odkaz, ale vieš si to na nete dohľadať.

17.03.2020 20:28
Mihi83
avatar

Re: Subaru Levorg - otazky a rady pred kupou

17.03.2020 20:12
Mihi83
avatar

Re: Subaru Levorg - otazky a rady pred kupou

To už ozaj Ty si musíš ozrejmiť, čo je pre Teba podstatná vec, čo si ochotný tolerovať, čo už nie. Jasné, nestojí to auto málo. Spoľahlivosť....Mám za to, že Japonci sú pedantní a dajú si na tom záležať. Budem držať palce, že chytíš dobrý kus, nech už bude auto akékoľvek. Ak bude Levorg, pribudne v Košiciach ďalší kus? ;) smile

17.03.2020 20:02
Mihi83
avatar

Re: Subaru Levorg - otazky a rady pred kupou

Viem presne, ktorú recenziu myslíš. Čítal som aj ja. Aj som myslel, že Ti prepošlem odkaz. Zjavne netreba smile Prečítal si si, a teraz porozmýšľať, čo všetko z toho uvedeného by Ti vadilo/nevadilo. Ja som prosto Levorg chcel a len som hľadal vhodný inzerát. Na nete evidujem dva inzeráty na ročník 2018. obidva modré Levorgy. Ešte mi napadlo, ako príjemný bonus: zadné sedadlá sa sklápajú do úplnej roviny. Neviem, či si to vedel, ale sú situácie, kedy sa to zíde.

17.03.2020 19:50
Mihi83
avatar

Re: Subaru Levorg - otazky a rady pred kupou

Levorg je po B-stĺpik totožné s STI smile a spredu úplne. Pozrieš do späťáku a nevieš, či to STI, či Levorg smile Eyesight: na diaľniciach super. Predpokladám, že si si pozrel testy na internete. či už od Rasťa Chválu, kde testuje ten Eyesight, alebo Jakub Rejlek na garaz.cz, kde sa tak celkovo dozvieš o aute. Adaptívny tempomat super. Nastavíš si vzdialenosť, pri ktorej zaeviduje auto a prispôsobí sa jeho rýchlosti. Časom už zistíš, kedy to cca je, a kedy dať smerovku na obiehanie vozidla. Akonáhle dáš smerovku, auto začne zrýchľovať na Tvoju predvolenú rýchlosť a vieš pohodlne predbehnúť vozidlo. V meste to tiež funguje fajn. Ozaj pekne dobrzďuje až sám zabrzdí. Keď sa vozidlo pred Tebou pohne, stačí ťuknúť do plynu a ideš. Ak sa máš pocit, že sa pohýnaš pomaly, stačí mu pomôcť miernym stlačením plynu. Nespoliehaj sa ale na Eyesight úplne. Vždy maj nohu pripravenú brzdiť. Nie úplne vždy mi zaeviduje auto. Je situácia, kedy by som čakal, že by mal úplne v pohode auto zaevidovať, a nejako nič. Eviduje aj cyklistov a chodcov. Ročník 2018 má aj funkciu AVH(automatic vehicle hold- nejak tak smile ) počas jazdy stisneš, a keď prídeš na križovatku, silnejšie zošľapneš brzdu a aktivuješ AVH, samozrejme deaktivuješ tempomat. Takže po rozjazde stlačíš na volante tlačítko tempomatu a Eyesight si robí svoju robotu ďalej smile Áno, záruka sú 3 roky, ale dá sa predĺžiť na 5 rokov. Aj som sa o to informoval a vychádza to asi okolo 500€ alebo 600. To teraz ale s tou sumou si nie som úplne istý.

16.03.2020 20:51
Mihi83
avatar

Re: Subaru Levorg - otazky a rady pred kupou

Nejako cca podobne som k Subaru prišiel aj ja smile Chcel som Japonca, benzín a štvorkolku. A to veľa na výber človek nemá. A už nejako som bol prosto nasmerovaný na Subaru. Zohrali úlohu aj jazdné vlastnosti, kombík, problém zohnať XV 2.0 a Outback je drahý. Pred mesiacom som mal cestu z KE do BA. Tam spodkom, naspäť vrchom. Zima a zimné pneu, 120-130, takže spotreba okolo 8litrov resp. málinko nad, ak si dobre spomínam. Mesto je tých cca 9-9,5litra. Myslím si ale, že diaľničná spotreba sa dá kľudne aj pod 8litrov. Hlavne asi v lete. Ber tak, že servis je relatívne asi drahší, ale asi to závisí aj od mesta, servisu. ale na zruinovanie to asi nebude. V Outbacku môže byť Bang-Olufen. V Levorgu nie. Dopravný servis napr.hraje mooc ticho. Teda nie je to tak, že si napr. nastavíš pri dopravnom servise hlasitosť a tou Ti ten dopravný servis hrá, a potom sa ti vráti k Tvojej hlasitosti, ktorou počúvaš hudbu. Hudba na zážitok úplne nebude. Zážitok ale budeš mať v jazde smile Subaru Starlink je naprd. Vyskúšaš, ale používať ho asi nebudeš. Tak som to mal napr. ja. Eyesight je ozaj fajn pomocník a veľmi často ho používam. Udržanie v jazdných pruhoch používam ale len na diaľnici. V meste a na okreske Ti to furt bude "ťahať" volant. Neznalí sa ma len pýtajú, že čo to tam za tým sklom je smile Nepredstavujem si ale výmenu čelného skla. To je asi iná sranda. Neviem, aký si vysoký, ale vyšší človek (nad180cm) môže búchať hlavu do dverí od kufra. Pre mňa osobne je podstatná motorizácia, jazdné vlastnosti. Uvedené nedostatky (viď hlasitosť) sú pre mňa také, s ktorými viem žiť, pretože iné veci sú podstatnejšie. Keďže je Levorgu štartovanie tlačidlom, sú len dve polohy: 0 a 1. teda, auto naštartované a oživené, alebo auto nenaštartované, a komplet všetko vypnuté. Žiadna poloha len na oživenie auta, ale bez naštartovania. Aspoň doteraz som neprišiel na zmenu. Najlepšie asi by ale bolo, aby si Ty napísal, čo si predstavuješ pod pojmom mínusy auta. (viď čo som napísal v prvej správe)

16.03.2020 20:12
Mihi83
avatar

Re: Subaru Levorg - otazky a rady pred kupou

Ahoj, každé auto má nejaké zápory. Netvrdím, že Levorg ich nemá, ale nejako mňa momentálne nič nenapadá. A čo niekto vníma ako zápornú vec, iný možno ani nerieši. Je to individuálne. A potrebuješ vedieť takú vec, že kapsy v dverách sú malé a 1,5l fľašu tam nedáš? Nie je to životná vec. Trošku zamrzí, že chýba applecar play/android auto. Ja to teda nemám. Ale, dá sa žiť aj bez toho. Navigáciu nemám, teda to riešim cez telefón, ale ide to. Trolinku lepšie by to bolo so spomínaným applecar play. Navigácia je len v najvyššej výbave. Letné diaľničné km zatiaľ nemám. Po meste to teraz mám za cca.9litrov. Uvidíme, ako bude leto. S CVT nemám problém, vyhovuje mi. Treba sa s ňou zžiť. Zamrzí, že je tam len sada na opravu defektu. Ok, máš odkladací priestor, ale nemáš dojazdovku. Obetoval som odkladací priestor a zohnal a kúpil som si dojazdovku. Predsalen na dlhšie cesty je to fajn. Do kufra by som odporučoval nejaké sieťky od Subaru,kde budeš dávať drobné nákupy, lebo to ináč v kufri lieta a háčiky nie vždy splnia svoju úlohu a funkciu. Čo sa týka obiehania. Ja som s tým celkom v pohode. Dám si športový režim, prepnem do manuálu a ide sa smile Ja pocitovo vnímam, že ten výkon je aj ok a na ceste to auto drží. Hlavne by som teda išiel skôr do 1.6DIT ako do atmosférického 2.0, ktorý je slabší. A povedzme si narovinu: tá diera na kapote dáva tomu autu šmrncsmile Musíš si ozrejmiť, čo od auta chceš, a načo ho budeš využívať. Kúpou Levorga vstúpiš do akoby do malého klubu smilesmile lebo Levorgov veľa nie je. Aspoň, čo som tak odpozoroval. Napr. v KE som si odpozoroval 7ks.

16.03.2020 16:43
Mihi83
avatar

Re: dovoz subaru xv 2,0 i r 2018 z nemecka ale je to verzia USA

Servus, ja som sa raz svojho času ohľadne tohto informoval u predajcu Subaru, či je teda rozdiel v US a japonskej verzii. Čo som sa rozprával, tak rozdiel môže byť pri náhradných dieloch. Vozy vyrobené v Japonsku, objednávajú diely z Japonska. Takže, ak by si prišiel na servis prípadne opravu s XV (Crosstrek) z USA, tak by museli objednávať diely z USA. Veď sa zájdi o tom informovať do predajne Subaru a uvidíš, čo Ti povedia. Zdarec

09.02.2020 19:31
Mihi83
avatar

Re: Subaru Levorg - otazky a rady pred kupou

Dojazdová rezerva Chcem sa ešte opýtať Levorgistov: Nemám úplne dôveru v lepiacu sadu a rozmýšľam nad dojazdovou rezervou. Predsalen, rezerve je rezerve, hoc aj dojazdová. Predajca mi vie objednať dojazdovú rezervu R17 za 366€, kde napr.samotné pneu vychádza na 171€, objímka na náradie na 74€ (tá forma založená v rezerve, kde je uložený zdvihák atď)+disk,držiak a skrutka. Celé mi to príde trochu moc. Rezervu som aj na nete našiel, ale nie a nie nájsť tú objímku na náradie. Viete mi poradiť, či to vôbec riešiť, alebo kde by som na internete vedel nájsť tú objímku na náradie? Dikes

22.01.2020 15:15
Mihi83
avatar

Re: Subaru Levorg - otazky a rady pred kupou

Pozdravujem, kúpu Levorgu mám už za sebou a momentálne sa vytešujem z auta ako malé decko. Opýtam sa ale v tomto vlákne jednu vec ohľadne hliníkových diskov. Ako riešite resp. by ste riešili hliníkové disky na zimné pneumatiky? Jedna sada diskov, na ktorej striedať pneu, alebo mať dve sady? Čo také 18" Dezenty? Za radu díky

08.10.2019 20:11