Diskusné fórum

XV e-boxer

Autor Správy

Re: XV e-boxer

Zdravím vospolok,

Chcem sa spýtať či tu má niekto e-boxera, nejaké skúsenosti, prečo ano, prečo nie. Totiž zvažujem kúpu a neviem sa celkom rozhodnúť, nakolko teraz mám XV2018 s ktorým som nadmieru spokojný, tak neviem či by to bol prínos takýto upgrade. Dokonca kdesi na iných fórach som čítal také komentáre že mat elektriku je nevýhoda, také že "chvala bohu, mám ešte klasicku 2.0ku" nonhybrid.

Trošku ma desí boxer motor a neustále vypínanie zapínanie agregátu. Ani start-stop systému čo mam teraz moc nefandím, keď počujem ako začne chladnúť a "praskať" a hneď nato ho hodím do otáčok pri rozbehu. Príde mi že mu to nerobí dobre, ale neviem o tom vela, len pocitovo :D Pri e-boxeri to bude ešte o to viac robiť a nejde to už vypnúť pochopitelne, to by zas nemalo pointu.

Ďakujem za každý podnet

18.10.2021 09:25

Re: XV e-boxer

Jazdi na tom, čo máš, pokiaľ to bude možné... smile

18.10.2021 10:17

Re: XV e-boxer

Reakcia na príspevok od používateľa Tomiru:

18.10.2021 09:25

Zdravím vospolok,

Chcem sa spýtať či tu má niekto e-boxera, nejaké skúsenosti, prečo ano, prečo nie. Totiž zvažujem kúpu a neviem sa celkom rozhodnúť, nakolko teraz mám XV2018 s ktorým som nadmieru spokojný, tak neviem či by to bol prínos takýto upgrade. Dokonca kdesi na iných fórach som čítal také komentáre že mat elektriku je nevýhoda, také že "chvala bohu, mám ešte klasicku 2.0ku" nonhybrid.

Trošku ma desí boxer motor a neustále vypínanie zapínanie agregátu. Ani start-stop systému čo mam teraz moc nefandím, keď počujem ako začne chladnúť a "praskať" a hneď nato ho hodím do otáčok pri rozbehu. Príde mi že mu to nerobí dobre, ale neviem o tom vela, len pocitovo :D Pri e-boxeri to bude ešte o to viac robiť a nejde to už vypnúť pochopitelne, to by zas nemalo pointu.

Ďakujem za každý podnet

Tiež sa pripájam ku kolegovi: Nechaj si dvojliter a jazdi na ňom, čo sa bude dať. Úprimne: ak by som riešil a hľadal XV, tak by som hľadal dvojliter, ktorý sa, s nejakým menším nájazdom, dá ešte nájsť.

18.10.2021 16:39

Re: XV e-boxer

Syn jazdí na dvojlitrovom benzíne XV (r. v. 2016) so šesťstupňovým manuálom. Jeho jediná starosť je, aby mal dosť € na benzín... smile Vyjadril sa, že by nemenil a že toto XV dojazdí do "zodratia"... smile Nechce ani CVT (hoci na takom tiež jazdil) a elektriku už vonkoncom nie... smile smile

19.10.2021 08:35

Re: XV e-boxer

Mám XV2018 a 2.0i, zatiaľ 70 tis.km a spokojnosť. Nemenil by som určite za 1.6 a ani za e-boxer. Štart-stop sa dá prípadne vypnúť, keď treba. A kým nedajú do XV turbo alebo zmysluplnejší hybrid, bude podľa mňa 2.0i v tejto verzii ešte dlho najrozumnejší motor.

03.11.2021 11:28
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101