Diskusné fórum

Forester - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Pozdravujem fero1:My ked sme boli kupovat auto v Nemecku na odpočet DPH na Slovensku tak som potreboval preloženy vypis z obchodneho registra a preloženy do nemčiny a tiež živnostak z firmy a ičo a dičo aby ta mohol predavajuci preverit. Na Slovensku to jednoducho prihlasiš ako každe ine auto to vieš KO,STK. Potom ti už len učtovnička auto priradi do majetku firmy a prihlasiš sa na cestnu dan.(Veci okolo toho vie každa učtovnička)

Akurat keby si chcel auto predat tak sa to potom okolo toho komplikuje par veci.

29.01.2011 12:34

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

mato (SL555AY) a platili ste za auto sumu bez DPH? alebo plna cena a potom Vam ju vratili?

29.01.2011 21:42

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

za auto sme platili cenu bez DPH

29.01.2011 22:48

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

to fero1, tiež som kupoval auto bez DPH, nie v D ale v CZ. Nákup v pohode bez DPH. Neviem, či to tu už bolo spomenuté, ale po kúpe a dovoze som musel: - zaplatiť poplatok do recyklačného fondu, - podať oznámenie na DÚ o nákupe auta v EÚ spolu s overenou kópiou faktúry, - a to všetko som doniesol s vyplnenou žiadosťou a kolkom na odbor dopravy okresného úradu (na presný názov úradu si nepamätám). K tým dokladom pri nákupe auta. Keď som bol asi pred rokom v D a pri riešení podmienok nákupu auta, tak mi predajca povedal, že stačia peniaze a kartička o registrácii o DPH. Platnosť čísla si vedia preveriť cez databázu platcov DPH.

30.01.2011 16:31

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

No už je v garáži ten moj vysnívaný biely šarkan forester diesel akurát musím ho ešte prihlasiť na polícii pretože je ešte na prepravných značkách. Ale až na týždeň, lebo idem do prace.Pozdravujem Subarákov a dufam že ma nesklame.

13.04.2011 17:15

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

helou hladam uz dlhsiu dobu forester, r.v. niekde 2000-2001, zatial sa moc nedari, ale pokukujem po tomto http://subaru-forester.autobazar.eu/20-adventure-id2452546.html vas nazor na neho? ten bazar niekto z okolia nr pozna? da sa na nich spolahnut?

01.06.2011 14:53

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Ten je tam už dosť dlhú dobu (predtým bol v inom bazare nedaleko NR), ja o nom viem najmenej polroka, ak nie viac, vtedy bola cena cez 5000€, zadok nevisí, interier zachovalý, ale sám som sa nan nešiel pozrieť, pretože predné lišty pod svetlami sú "omylom" nalakované do zlatej, dôvod som neskúmal...

01.06.2011 16:44

Re: Forester - otazky a rady pred kupou - LPG do noveho

Nazdar vsetci! Hlasi sa dalsi sialene nadseny Forestrista ;)

O par tyzdnov cakam benzinoveho forestra 2011, a chcel by som sa spytat jak je to s montazou LPG na tento novy motor (2.0 'FB' engine). Pripadne ci si z vas niekto dal montovat LPG na fungl nove auto? Resp. kolko je dobre nechat ho zabehnut, nez to tam necham supnut? A ako je to potom s dlhodobou zivotnostou?

A ak by ste mali nejake referencie, kde urobia dobre LPG na cerstvy forester, budem mat radost. (vopred pardon ak sa tema uz niekde riesila;).

02.06.2011 17:32

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Oliver, hrabal som sa v šuplíku a vytiahol som odtial vytlačenú ponuku na spomínaný Forester, viem že tam bolo viac dôvodov, prečo som tam nakoniec nešiel, ale nespomínam si už, ale myslím že vtedy to auto nemalo ani hmlovky, dátum vytlačenia ponuky bol 2.mája.2010

http://img405.imageshack.us/img405/1043/forester.jpg

02.06.2011 22:03

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Dufajme ze pre ten novy FB motor bolo zamyslane LPG takze prerabka bude jednoduchsia a sedla ventilov a pod nebude treba primazavat. Dal by som tomu 5-6k km na benal, potom novy olej a LPG. Musi ti vsak byt jasne ze nas importer neuzna zaruku na motor ked si das LPG. LPG je prinos, dal som to fungl noveho <> Megana, 1.2HPT a paradne jazdia.

02.06.2011 23:15
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101