Diskusné fórum

Forester - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

oops pardon ma to samonivelaky nejak mi to uslo v danej chvilismilesmile

13.12.2010 16:17

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Toto auto sa uz predava strasne dlho. Cize asi nieco nebude OK. je to dovoz pravdepodobne z madarska. Ja osobne by som nechcel LPG. Co som cital tak sa to zle nastavuje a su stym len starosti. Ale za pozretie by stalo.

13.12.2010 18:52

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Pôjdem ho pozrieť.Nebol by som rád, keby boli zlé tlmiče.Asi je to pomerne drahá záležitosť.Aspoň podľa toho čo som čítal.Je pravda že sa obávam aj toho LPG.Neviem ako dlho je na nete, ale všeobecne sa forestre predávajú asi ťažšie.Pred 3 týždňami som pozeral a stále sú na nete v podstate tie isté.

Inak vraj tam teraz menil rozvody za 24.000 Sk.Menili mu aj nejaky semering, kvapkal mu olej či čo.Osobne zistim viac.

Trochu ma mrzi, že auto nemá ESP..Aspoň to nie je uvedené.

Vďaka ze reakcie.

13.12.2010 20:06

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

No podla mna je to auto na predaj pol roka. Ked ho pojdes pozriet odpis si VIN a pozri na www.ko.sk Ake vysledky mal pri kontrole.

13.12.2010 20:58

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

fox13

to ze nema ESP( v subaru sa to vola VDC) by sa dalo skor nazvat vyhodou ,ako negativom. je to pernament 4X4 , auto je maximalne neutralne avsetky reakcie sa daju predvidat. ver mi, ze ti bude stacit par dni na snehu aby si zistil ako sa to auto chova. a budes v tazkej pohode.

tie ostatne veci,ktore tu boli popisane nepoznam. na fotke vyzera vynikajuco, treba vsak jednoznacne to auto obzriet nazivo. to ze sa predava pol roka este nemusi znamenat,ze je zle. subaru sa vzdy tazsie predavali a teraz to bolo este komplikovanejsie (kriza atd.) . takze s tymto ja osobny problem nemam.

mna skor zaujma,preco boli menene rozvody? nemali by sa menit o cca 50 000km neskor? aky semering menil? menil to po vymene rozvodov (ked zistil,ze mu nieco tecie)?

14.12.2010 08:13

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

pekny kusok veru smile urcite ho chod pozriet - to ze sa predava pol roka moze byt sposobene aj imho vyssou cenou za 5-6 rocne auto s tolko km ... ale zase moze to znamenat aj to, ze majitel bol s nim spokojny a nechce ho predat pod cenu - a preto sa tak dlho aj predava

co sa tyka plynu, tak si pytaj papiere, ci je plyn v technicaku, kto ho tam montoval, aky plyn, popripade kde bol namontovany - ak ti majitel nebude vediet odpovedat a bude sa krutit, ze tak to on doviezol, tak by som sa na to asi vykaslal, kedze plyn je velice citliva zalezitost

vela zdaru smile

14.12.2010 08:22

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Zdravím Vás ľudia. Práve som sa vratil z obhliatky daneho forestra. Auto je naozaj ako cukrik, krásne v perfektnom, zachovalom stave!Zvlášť interier. LPG je original zo subaru.Ma komplet vsetky papiere + zápis v techničáku.Majiteľ sa o auto príkladne staral.Bolo servisované čisto v subaru.Pravidelne chodieval aj na prehliadky aj s plynom.Motor beži krasne, nič necuká ani pri svižnejšom pridani plynu.LPG je určite o.k.Pekný kultivovaný chod.Má pekný ťah. Bol som si istý že ho beriem,ale....neberiem. Akonahle som si sadol za volant, zostal som zhrozeny!Ja sa za volant vôbec nezmestím!!!Sedačka úplne dole, volant úplne hore, a predsa mi volant "čucha" o kolená!Prečo nema volant aj pozdĺžne nastavovanie je pre mna doteraz zahadou!Je aj na pos.atej fábií!Mam 2 metre a som mohutnej postavy.Neviem či sa jedná len o slabšiu výbavu, alebo je to u forestrov štandard!?Bol som rozhodnutý že ho vezmem, veľmi sa mi zapáčilo..Teraz som z toho nešťastný..smile Ak by ho niekto chcel, nech ho ide pozriet, podla mna stoji zato.Pán na mňa pôsobil solídnym dojmom.VIN tiež mám.

Ďakujem za reakcie, bohužiaľ zatiaľ do klubu subaru vstupiť nemôžem.smile

Veľa zdaru!

14.12.2010 13:56

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

no...

to,ze sa volant da nastavit len vyskovo ,nie je vybavou. je to standart. bohuzial. jedine legacy poskytuje takuto "vybavu" (samozrejme sa bavime o predposlednej modelovej rade). poznam par ludi s tvojou vyskou ,ktori jazdia na forestri (taxi,stano) . urcite trpia viac,ako ostatny plebs smile v kazdom pripade,ak mas mohutnejsiu postavu a necitis sa pohodlne tak...tak ma neskutocne mrzi, ze ho nekupis prave kvoli takemuto dovodu...

14.12.2010 14:15

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

ja mam tiez 2 metre ale co som naposledy sedel vo festri tak v pohode ale je pravda ze v legacy je to pohodlnejsie najdi si nejakeho outbacka pekneho najlepsie H6 pohodlia budes mat dostatok nehovoriac o luxuse smile

14.12.2010 15:14

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

http://www.tipcar.cz/subaru/subaru-forester-2.0lpg.4x4-cz-23411039.html Dobry den,toto je moj prvy vstup,tak majte prosim pochop,rozhodol som sa pre Forestera no som cenovo pri hranici 5500eur, samoz. ze ratam aj s rezervou pre nejaku vymenu(tlmice..atd). Na tipcars.com,cz je ich par,no ja som zvazoval benzin/LPG,kvoli spotrebe.Zatial mi neodpisali,neviem ci je to original plyn,alebo montovany.Moja otazka: myslite ze sa da nejako zistit ci pri motore benzin/plyn,nabehane cca.200000 tis.km mohlo vzniknut nejake opotrebenie/zavada,alebo nehrozi to pri tejto kombinacii pri starte len s plynom?? Moze dobry mechanik vydiet,pocut ci je auto v poriadku? Ospravedlnujem sa,ak to tu uz bolo pretriasane,a Prajem celemu klubu Vsetko najlesie,vela stastnych kilometrov do Noveho roku.;

02.01.2011 13:40
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101