Diskusné fórum

Forester - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

jo dakujem

a nevie nahodou niekto o forestrovi r.v. 2000-2001 bez turba v relativne slusnom stave za cca 5-6tis?

03.06.2011 09:46

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

U nás je Subaru stále málo rozšírené, musíš sa obzrieť von, kludne trebárs aj do CZ, k autu si treba pripočítať 450€ na prihlásenie, za 5000€ si myslím nie je problém zohnať

03.06.2011 11:48

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

nazdar všetci! Som tu nový a nemám ani subaru...takže to je problém č.1 smile Ten chcem ale v blízkej dobe vyriešiť. Subaru bude určite, ale problém č.2 je, že neviem aké. Žijem v CH (tu je to samé subaru) a auto prakticky potrebujem len 2x do týždňa na nákup ( sem tam nejaký menší výlet) Preto radšej benzín. Teraz mám 406 HDI-čko, motor v pohode ale cítim že ho bolí keď ho štartujem len sem tam. To je hltač kilometrov. Keď benzín tak japonec a keď japonec, tak SUBARU! Kôli tým pár kilometrom by to mohol byť akýkoľvek črep, lenže tak 3-4krát do roka musím na SK. Takže spoľahlivosť, takže subaru. Ale aké??? Ešte som nevidel nič krajšie ako outback. Je to auto.........AUTO! Forester má tiež niečo do seba, tiež je krásny, aj Legacy, ale to so mi už zdá nízke. Nejazdím veľa, ale tu je to samý kopec (a ti horské cestičky po kopcoch.......pre subaru lízanie medu) tak len fester alebo otb. Z prevodovkov neviem, doteraz som mal len manuál, ale ten automat ma priťahujesmile Tiež neviem aký motor, 2l? 2,5? Určite nechcem nejakú lemru ale ani bezodnú jamu na benzín. Chcem hlavne spolahlivosť (veď preto subaru, že?) suma 17 000fr cca 13 000e by mala stačiť. Tu sú naozaj pekné kúsky a myslím že je z čoho vyberať. www.auoscout24.ch poprosím vás teda o radu, čo by mi tak najviac mohlo sadnúť, model, prevodovka, motor.... Zatiaľ Ďakujem a šťastné kilometre prajem!smile

04.06.2011 20:14

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

ahoj bendy, v podstate si si zodpovedal sam ... outback sa ti paci viac ako forester, automat ta pritahuje a kedze nenajazdis 50tis km do roka, tak je jednoznacne pre teba ako stvoreny outback 3.0H6 ... mame ho viaceri a je to pecka. Co sa tyka spotreby, tak oproti 2,5ke omnoho viacej nespapa, ale rozdiel v autach je velky - H6 sa robili iba vo full vybave

pozri do mojho profilu, to auticko ma stalo 12800€ minuleho roku, takze ak mas rozpocet 13000€, tak sa urcite da najst pekny kusok 04-06 rocnik amas pokoj svaty, no a predpokladam ze zo svajciarskych ciest to musi byt cukrikovy stav (ja som tiez hladal vo svajci a dokonca aj nasiel pekneho modreho, ale pri zistovani dovozu som narazil na problem cla a bolo po obchode)

vela zdaru v rozhodovani a hladani smile hybco

05.06.2011 09:30

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

dík, aj mne sa ten mamutí motor pozdáva najviac, musí to byť krásny pocit ovládať taký výkon (keď kukám na parametre a výzor toho monštra mám pocit že k tomu budem potrebovať aj zbrojný pas) ísť na hranici fizyky a pritom mať ešte veľku rezervu....smile Čo som čítal vaše príspevky, nepadlo na tento motor krivé slovo! A ani v recenziách (teda okrem tej spotreby). Dokonca mi prirástli k srdcu prívlastky ako ,,nezničitelný" Je tam skutočne minimum kaziťeľných súčiastok ako dvojhmota, turbo, interval rozvodov....ten motor je naozaj dosť predimenzovaný tak myslím že mu fakt, vláčiť na sebe ten zbytok ocele a mňa vadiť nebude dosť rokovsmile Tak ma ešte čaká škola radenia z automatom (nemám potuchy ako to funguje, len teoreticky...) a dám sa do skutočného hladaniasmile Ešte asi budete čítať dosť zbytočných a hlúpych dotazov, ale musíte mať so mnou trpezlivosť smile Dakujeeeeem

05.06.2011 13:34

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

pri 50 tis km bysom rozhodne ani nezvazoval iné subaru ako H6 aj ked ja skor asi legacy..pokial nechodis nejak moc do terenu odvadcí sa ti lepsim drzanim v zakrutach co pri tom výkone a tassom predku vdaka motoru nejee na skodu... inak ovladanie automatu budes mat v kapse za pár KM ..bez obáv

07.06.2011 13:25

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Chod urcite do automatu. Bol som tiez antiautomatista a promanualista, ale to pohodlie je na nezaplatenie. Ten automat nie je z tych najrychlejsich, ale je spolahlivy. Okrem toho u Outbacku alebo Legacy H6 je manual ako tenisky ku vecernym satamsmile

07.06.2011 15:13

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

no to si dovoali trochu nesuhlasit smileeste raz opakujem ze by som siel do H6 AT ( pri 50tis km rocne urcite)dokonca sa stotozním stým ze AT v outbacku je asi to najideálnejsie... no tak isto si viem predstavit ako stoji vedlmna legacy sedan spec B MT6 DCCD s H6 alebo 2,5turbosmile v oboch by som spaval v kufri smile

07.06.2011 17:05

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

díky subaristi! Tak automat to bude určite! Len si neviem predstaviť ako to auto budem skúšať pri kúpe, keď sa z tým nebudem vedieť ani pohnúťsmile Nikdo koho tu poznám automat nemá, tak som zvedavý... Teóriu som tu trochu pochytil, ale mám pocit, že prax bude o niečom inom.... Veď ja ani nebudem vedieť či to autí je ok! smile Cítim sa ako školáčik čo ide prvý krát do školy. To bude trapassmile

07.06.2011 19:12

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

... ver mi , zvykneš si naozaj rýchlo , zaradíš "D" a držíš plyn , neuberáš pri potrebe preradiť, zo začiatku budeš mať problém , že trebárs pri vjazde do križovatky budeš chcieť podradovať, tá páka ti nedá zo začiatku pokoj... Horšie to bude ked po nejakých týždnoch s AT presadneš do MT, už pri štartovaní miesto spojky stlačíš brzdu - samozrejme ešte na zaradenej rýchlosti, rozbeh nebude problém, problém bude jazda do križovatky kedy zabudneš vymačknúť spojku a podradovať, vtedy sa začneš chytať za hlavu, že čo za k....a vymyslelo auto s MT smilesmilesmilesmilesmilesmile

07.06.2011 20:32
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3401
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101