Diskusné fórum

Outback - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa Šikmý_Ok:

20.01.2019 19:51

a záleží na najazdených km alebo na stave auta ?

momentálne mi svieti na Japonskej atmosfére s takým objemom ale iným konceptom motora 330tisíc km a sadám do auta s istotou že ma nenechá nikde, stav je dôležitý, treba vyskúšať - ja by som do takého dovezeného auta (to s tým LPG čo si zdieľal ) nešiel , radšej si podám ruku s človekom ktorý to auto kúpil za plnú sumu a vie čo to auto zažilo

ale každý podľa svojho gusta, držím palce je to fajn zvýšený rodinný kombík smile

Ja kvôli spotrebe by som potreboval auto s LPG a tam je originál namontované, neviem keby som dal do toho namontovať čo si poslal u nás, by to bolo dobré.

20.01.2019 20:02

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa Alky:

20.01.2019 20:02

Ja kvôli spotrebe by som potreboval auto s LPG a tam je originál namontované, neviem keby som dal do toho namontovať čo si poslal u nás, by to bolo dobré.

Pri spotrebe 8l benzínu alebo 11l lpg by si koľko ročne ušetril ? Na koľko rokov plánuješ auto ? Ventily/sviečky/olej treba servisovať častejšie pri LPG ale ináč zbytok by mal byť Ok Ak to je pre teba rentabilné budiš. A netreba zabúdať že LPG bude bez pridanej dani z PHM len do konca roku 2021 (alebo 2022) potom už jazda na LPG nebude lacnejšia ako na benzín

Informatívne pridám ceny benzínu v zahraničí na bežných čerpacích staniciach(kto to bude čítať za 5rokov nech sa zasmeje ako lacný bol benzín v roku 2019 smile ) Maďarsko - 1,1€ , Rakúsko - 1,15€ , Nemecko - 1,35€ , Švajčiarsko 1,2€ , (Slovensko 1,25€)

20.01.2019 20:09

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa Šikmý_Ok:

20.01.2019 20:09

Pri spotrebe 8l benzínu alebo 11l lpg by si koľko ročne ušetril ? Na koľko rokov plánuješ auto ? Ventily/sviečky/olej treba servisovať častejšie pri LPG ale ináč zbytok by mal byť Ok Ak to je pre teba rentabilné budiš. A netreba zabúdať že LPG bude bez pridanej dani z PHM len do konca roku 2021 (alebo 2022) potom už jazda na LPG nebude lacnejšia ako na benzín

Informatívne pridám ceny benzínu v zahraničí na bežných čerpacích staniciach(kto to bude čítať za 5rokov nech sa zasmeje ako lacný bol benzín v roku 2019 smile ) Maďarsko - 1,1€ , Rakúsko - 1,15€ , Nemecko - 1,35€ , Švajčiarsko 1,2€ , (Slovensko 1,25€)

To som nevedel o LPG, ináč auto plánujem min. na 10rokov a ročne najazdím okolo 20.000 km.

20.01.2019 20:23
msc
avatar

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Ahojte.

Uvazujem o kupe Subaru, chcel som si dat doviezt nejake z DE a nasiel som toto https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C5%AFz/Subaru-Outback-2.5i-Lineartronic-ACTIVE-NAVI/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:price,sro:asc,ms1:23500_13_,frn:2015,ful:petrol/pg:vipcar/269867095.html

Bol som vsak upozorneny, ze je to US verzia, hoci vraj ako nove dovezene sem a ma nemecke papiere. Cakam na technicak, tak uvidime.

Ale zaujma ma vas nazor na US verziu.

Uz som tu cital par nazorov, jedni su proti, jedni hovoria, ze nevadi, ze je US. Ale teda rad by som pocul nazor na toto konkretne auto.

Dakujem

06.04.2019 12:16

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Načo voziť nový US model do EU? To by bolo ako nosiť drevo do hory. Jasné vozia sa aj nové autá, ale skôr také ktoré sa tu v EU nepredávajú.

US verzia má iné pätice na žiarovky, xenon možno sedí, ale dlhé už nemusia. Ja mám na US verzii EU svetlá. Potom rádio - neviem či už v US používajú RDS (ja nemám a další problém je že radio mne ladí iba nepárne frekvencie = nenaladíš 100,2 ale iba 100,1 a 100,3 - neviem možno to poriešili)

Tak isto nejde prepnúť kúrenie na stupne celzia...

Ja som pred 8 rokmi kúpil rv2005 za 4150€ a vtedy šli bežne po 8000€, ale v tvojom prípade cena nie je nijak výhodná + náklady na dovoz + prihlásenie budú 1000€ alebo aj viac bez mihnutia oka

07.04.2019 21:24

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Ahote chcem sa len spytat ake mate skusenosti s CVTeckami su dobre? alebo zle? ako sa o nich starat? na co si davat pozor? mam noveho Outbacka 2019. Nikdy predtym som nejazdil s automatickou prevodovkou a cvt toboz nie. dakujem za vsetky odpovede.

04.10.2019 22:37

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa Viliam_outback:

04.10.2019 22:37

Ahote chcem sa len spytat ake mate skusenosti s CVTeckami su dobre? alebo zle? ako sa o nich starat? na co si davat pozor? mam noveho Outbacka 2019. Nikdy predtym som nejazdil s automatickou prevodovkou a cvt toboz nie. dakujem za vsetky odpovede.

Ja som zatiaľ spokojný s CVT, zatiaľ všetko funguje a slape ako ma. Ja som tiež nemal predtým žiadnu skúsenosť s automtom. Pravidlo číslo 1: používaj ručnú brzdu!!! (pri zaparkovaní si zarad N, potom ručná brzda a pusti brzdový pedál aby sa auto zatazilo na ručnú a nie prevodovku a potom zarad P.

Pravidlo číslo 2: olej v cvt meniť po 45000km a najlepšie s preplachom!!! ale to na SK nerobí žiaden autorizak Subaru. V CZ to robia v Prahe a Liberci.

Určite ešte niečo ďalší doplnia

06.10.2019 11:32

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa b@jo:

06.10.2019 11:32

Ja som zatiaľ spokojný s CVT, zatiaľ všetko funguje a slape ako ma. Ja som tiež nemal predtým žiadnu skúsenosť s automtom. Pravidlo číslo 1: používaj ručnú brzdu!!! (pri zaparkovaní si zarad N, potom ručná brzda a pusti brzdový pedál aby sa auto zatazilo na ručnú a nie prevodovku a potom zarad P.

Pravidlo číslo 2: olej v cvt meniť po 45000km a najlepšie s preplachom!!! ale to na SK nerobí žiaden autorizak Subaru. V CZ to robia v Prahe a Liberci.

Určite ešte niečo ďalší doplnia

Super Dakujem velmi pekne za radu subaru je naj auto.Teraz som s nim v alpach a po snehu co dokaze robit je nieco neskutocne proste je to klud za volantom ziadny stres ze to asi neda. A Inak keby mi napriklad odislo nieco v prevodovke tak sa meni cela alebo sa da menit aj suciastka v nej? smilesmile

06.10.2019 13:25

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa b@jo:

06.10.2019 11:32

Ja som zatiaľ spokojný s CVT, zatiaľ všetko funguje a slape ako ma. Ja som tiež nemal predtým žiadnu skúsenosť s automtom. Pravidlo číslo 1: používaj ručnú brzdu!!! (pri zaparkovaní si zarad N, potom ručná brzda a pusti brzdový pedál aby sa auto zatazilo na ručnú a nie prevodovku a potom zarad P.

Pravidlo číslo 2: olej v cvt meniť po 45000km a najlepšie s preplachom!!! ale to na SK nerobí žiaden autorizak Subaru. V CZ to robia v Prahe a Liberci.

Určite ešte niečo ďalší doplnia

a smiem sa spytat kolko kilometrov mas najazdenych? Ja mam 12 000 a to za 5 mesiacov. niekto hovori ze vela ale co nebudem na auto pozerat na to je aby jazdilo. dopredu dakujem za odpoved. Nerobil som to pri parkovani ako si napisal ale dava to logiku a urcite to tak zacnem.

06.10.2019 13:30

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa b@jo:

06.10.2019 11:32

Ja som zatiaľ spokojný s CVT, zatiaľ všetko funguje a slape ako ma. Ja som tiež nemal predtým žiadnu skúsenosť s automtom. Pravidlo číslo 1: používaj ručnú brzdu!!! (pri zaparkovaní si zarad N, potom ručná brzda a pusti brzdový pedál aby sa auto zatazilo na ručnú a nie prevodovku a potom zarad P.

Pravidlo číslo 2: olej v cvt meniť po 45000km a najlepšie s preplachom!!! ale to na SK nerobí žiaden autorizak Subaru. V CZ to robia v Prahe a Liberci.

Určite ešte niečo ďalší doplnia

Preco by si mal pred radenim P najprv zaradit N a nasledne rucna brzda? Preco nie rovno P a rucna?

07.10.2019 12:00
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101