Diskusné fórum

Presatvba EJ20 -> 2.2l

Autor Správy

Prestavba EJ20 ->2.2l

Ahojte.

Len som sa chcel pochváliť, že včerajším naštarovaním sa mi podarilo zavŕšiť prestavbu motora.

Dávnejšie som kúpil kompletný atmosférický motor ej20 fáza 1. Motor mal poruchu ojničného ložiska. Po rozobraní som zistil, že jedna ojnica a kľukovka budú nepoužiteľné. Zohnal som teda vnútornosti z iného ej20. Ten bol ale fáza 2, tak som musel dať upraviť tretie ložisko aby mohlo slúžiť ako axiálne ložisko. Blok motora som nechal vybrúsiť aby pojal nové piesty z ej22. Spolu s novými ložiskami ACL som všetko zložil dohromady.

Hlavy boli kompletne zrepasované, a dostali prebrúsené vačky (Albrech motorsport) s novým časovaním a vyšším zdvihom.

Nedávno som si zabezpečil dielenský žeriav a toak som mohol dokončiť implantáciu nového motora do mojej imprezy 98. Pôvodný motor mal najazdených 255tis km a tiekol z neho olej cez guferá.

Včera sa mi podarilo frankensteina prebrať k životu a absolvovať zopár zábehových kilometrov. Motor je zatiaľ veľmi surový. Po zábehu napíšem ako jazdí impreza z novým srdcom.

Prestavba nebola nutnosť, bol to môj záujem takú vec urobiť.

Ak ste podobne postihnutí, ale nenašli ste odvahu alebo vám chýba nejaké špecifické náradie napíšte, rád sa zamontujem do ďalšej prestavby.

Ak by mal niekto záujem o spomínaný motor, rád mu ho predám, aby som získal peniaze na ďalšie presatvby.

Ďalšie plány sú:

  1. Prestavba ej20-> 3.0l

  2. Oturbenie a "ovačkovanie" ej20 sohc fáza 2.

Ak by bol niekto, kto by mal o niečo podobné záujem, či už obsmŕdať pri prestavbe, podieľať sa na prestavbe, poradiť atď..., píšte. Lebo rozumu nikdy nie je dosť.

Vďaka.

miro.

29.04.2014 12:04

Re: Presatvba EJ20 -> 2.2l

sikula takze si zEJ20 spravil taky hybrid EJ20/22 hlavy si daval ake z 22? o takejto prestavbe som este nepocul asi skorej z nudze cnost v US su popularne "frnakenmotors" EJ25D s EJ22 hlavou +vacky ale aj tak to neni nic moc som zvedavy ako to pojde ked to zabehnes daj vediet... neake foto?

29.04.2014 12:09

Prestavba EJ20 ->2.2l

Ahoj.

Dik za prispevok. Hlavy aj vsetko ostatne je ej20. Len piesty su ej22 + vybrus. Takze az taky hybrid to nie je, len viacej upraveny ej20.

Skusim vecer prihodit nejake foto z prestavby. Vacmenej mobilove fotky.

Miro.

29.04.2014 12:17

Re: Presatvba EJ20 -> 2.2l

Reakcia na príspevok od používateľa SubeeruCustoms:

29.04.2014 12:04

Ahojte.

Len som sa chcel pochváliť, že včerajším naštarovaním sa mi podarilo zavŕšiť prestavbu motora.

Dávnejšie som kúpil kompletný atmosférický motor ej20 fáza 1. Motor mal poruchu ojničného ložiska. Po rozobraní som zistil, že jedna ojnica a kľukovka budú nepoužiteľné. Zohnal som teda vnútornosti z iného ej20. Ten bol ale fáza 2, tak som musel dať upraviť tretie ložisko aby mohlo slúžiť ako axiálne ložisko. Blok motora som nechal vybrúsiť aby pojal nové piesty z ej22. Spolu s novými ložiskami ACL som všetko zložil dohromady.

Hlavy boli kompletne zrepasované, a dostali prebrúsené vačky (Albrech motorsport) s novým časovaním a vyšším zdvihom.

Nedávno som si zabezpečil dielenský žeriav a toak som mohol dokončiť implantáciu nového motora do mojej imprezy 98. Pôvodný motor mal najazdených 255tis km a tiekol z neho olej cez guferá.

Včera sa mi podarilo frankensteina prebrať k životu a absolvovať zopár zábehových kilometrov. Motor je zatiaľ veľmi surový. Po zábehu napíšem ako jazdí impreza z novým srdcom.

Prestavba nebola nutnosť, bol to môj záujem takú vec urobiť.

Ak ste podobne postihnutí, ale nenašli ste odvahu alebo vám chýba nejaké špecifické náradie napíšte, rád sa zamontujem do ďalšej prestavby.

Ak by mal niekto záujem o spomínaný motor, rád mu ho predám, aby som získal peniaze na ďalšie presatvby.

Ďalšie plány sú:

  1. Prestavba ej20-> 3.0l

  2. Oturbenie a "ovačkovanie" ej20 sohc fáza 2.

Ak by bol niekto, kto by mal o niečo podobné záujem, či už obsmŕdať pri prestavbe, podieľať sa na prestavbe, poradiť atď..., píšte. Lebo rozumu nikdy nie je dosť.

Vďaka.

miro.

Zdravim Ťa Miro. Reagujem na Tvoj príspevok z tohto dôvodu. Kúpil som motor EA 82 66 kW karb. a po všetkých úpravach pre použitie v malej helikoptere,ktorú som postavil som nalial vodu do systemu a vnikla voda do válcov. Prebrusil som hlavy/ bez tlakovania/ nove tesnenie a znova voda vo valcoch. Som z toho nešťastný lebo celú koncepciu som pripravocval pre motor EA 82.

Terazu uvažujem vymeniť hlavy ale tie sa nedaju zohnať alebo dať tam EJ 20.Ten ale bude zrejme potrebovať riadiacu jednotku. Neviem tiež či pripojovacie rozmery na bloku motora sú rovnake. Keďže čítam,že máš skúsenosti prosím o radu.

Milan

09.07.2014 19:00

Re: Presatvba EJ20 -> 2.2l

Reakcia na príspevok od používateľa SubeeruCustoms:

29.04.2014 12:04

Ahojte.

Len som sa chcel pochváliť, že včerajším naštarovaním sa mi podarilo zavŕšiť prestavbu motora.

Dávnejšie som kúpil kompletný atmosférický motor ej20 fáza 1. Motor mal poruchu ojničného ložiska. Po rozobraní som zistil, že jedna ojnica a kľukovka budú nepoužiteľné. Zohnal som teda vnútornosti z iného ej20. Ten bol ale fáza 2, tak som musel dať upraviť tretie ložisko aby mohlo slúžiť ako axiálne ložisko. Blok motora som nechal vybrúsiť aby pojal nové piesty z ej22. Spolu s novými ložiskami ACL som všetko zložil dohromady.

Hlavy boli kompletne zrepasované, a dostali prebrúsené vačky (Albrech motorsport) s novým časovaním a vyšším zdvihom.

Nedávno som si zabezpečil dielenský žeriav a toak som mohol dokončiť implantáciu nového motora do mojej imprezy 98. Pôvodný motor mal najazdených 255tis km a tiekol z neho olej cez guferá.

Včera sa mi podarilo frankensteina prebrať k životu a absolvovať zopár zábehových kilometrov. Motor je zatiaľ veľmi surový. Po zábehu napíšem ako jazdí impreza z novým srdcom.

Prestavba nebola nutnosť, bol to môj záujem takú vec urobiť.

Ak ste podobne postihnutí, ale nenašli ste odvahu alebo vám chýba nejaké špecifické náradie napíšte, rád sa zamontujem do ďalšej prestavby.

Ak by mal niekto záujem o spomínaný motor, rád mu ho predám, aby som získal peniaze na ďalšie presatvby.

Ďalšie plány sú:

  1. Prestavba ej20-> 3.0l

  2. Oturbenie a "ovačkovanie" ej20 sohc fáza 2.

Ak by bol niekto, kto by mal o niečo podobné záujem, či už obsmŕdať pri prestavbe, podieľať sa na prestavbe, poradiť atď..., píšte. Lebo rozumu nikdy nie je dosť.

Vďaka.

miro.

Zdravim Miro Sledujem, že si v tom vyborny. Potreboval by som sa poradiť alebo priamo pomôcť. Rád by som zohnal EJ 20 atm. SOHC pre zabudovanie do mojej helikoptery, ktorú som postavil. Prosím ozvite sa. 0905474260 Milan

31.07.2014 07:46
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101