Diskusné fórum

TD05 tlaci olej do sacej aj vyfukovej casti

Autor Správy
xtp
avatar

Re: TD05 tlaci olej do sacej aj vyfukovej casti

Ahojte, nemal nahodou niekto takyto problem? Tlaci olej aj do sacej aj do vyfukovej casti cez kruzky. Zrepasoval som ho GREEN sadou, stale to iste, 'zrepasovali' mi ho aj v turbotechu a stale to iste. Viditelna prasklina nieje nikde.

14.05.2014 00:32

Re: TD05 tlaci olej do sacej aj vyfukovej casti

Skús si spraviť test kompresie vo válcoch.

15.05.2014 16:44
555
avatar

Re: TD05 tlaci olej do sacej aj vyfukovej casti

XTP, ak je repas ok, tak do sania sa vie dostat olej iba cez odvetranie, v tom pripade by mali byt hadice odvetrania, mas ich na dekloch hlav a jedna je pri pcv ventile pod skrtiacou klapkou, plne oleja. Intercooler by mal mat film v sebe. Zadna strana je netesnost v motore, kruzky, gufera, ale tazko sa dosiahnut taky stav, kde to nevyhori a udrzi sa nespaleny olej az v turbe, predsa je to len vyse meter daleko a teploty plynov su cez 400°C, co je daleko za bodom horenia oleja.

15.05.2014 21:43
xtp
avatar

Re: TD05 tlaci olej do sacej aj vyfukovej casti

turbo je v honde civic nie v subaru. kazdopadne ide o to, ze olej sa dostava do obidvoch housingov cez 'ten akoze piestny kruzok' co tesni osku, vytlaci ho aj do tlakovej casti aj do vyfukovej. kolko je pracovny tlak oleja na subaru pri zohriatom motore?

17.05.2014 11:54

Re: TD05 tlaci olej do sacej aj vyfukovej casti

Zalezi od viskozity...ja mam na WRX s 10W50 pri 90°C okolo 6bar

17.05.2014 13:14
555
avatar

Re: TD05 tlaci olej do sacej aj vyfukovej casti

xtp napadla mi jedna drobnost, duty srob na prirubu ma ine priemery pre gulickove a pre bezne turba, gulickove potrebuje menej oleja. Ci tam netlaci prilis vela a spolu s tlakom, ktory sice klesa, lebo za tubom je uz prepad a nie je to uzavreta sustava, ako pri hydraulike, no predsa moze byt stale prilis velky prietok. Tie C kruzkyby na to mohli byt citlive, inak by som videl pricinu v prilis opotrebovanej oske, co by vsak nemohlo prejst toleranciami pri repase.

17.05.2014 19:34
xtp
avatar

Re: TD05 tlaci olej do sacej aj vyfukovej casti

takze tlak bude rovnaky :-\ mam zalozenu OEM srovbu co sa dava na subaru a ta ma 1.5mm dieru, mal som predtym BANJO ale dal som seriovu a to iste. co sa tyka toho repasu, prvy som si robil sam, cize ziadne tolerancie som nemeral, len som pomenil suciastky co boli v sade, druhy krat som to dal zrepasovat do bratislavy do firmy turbotech a ti spravili na 100% presne to iste co ja (dal som ho tam zrepasovat preto, ze mi povedali, ze daju cistonovy stred turba, samozrejme ma oklamali a zobrali 280€) takze teoreticky zodrana oska? :-\

18.05.2014 16:48
555
avatar

Re: TD05 tlaci olej do sacej aj vyfukovej casti

teoreticky ano a ak si mal dole kompresnu vrtulku a nevyvazil to cele znovu, uz poskladane, tak casom to zacne vibraciamu nicit tanier za nou, az rozpraska tak, ze neudrzi osku a zacne tiect olej + nasledne vrtulka zavadi o obal. Mam aj foto takeho turba, je tesne pred uplnou destrukciou a ten tanier ma kopec mikropraskliniek. Mimochodom, ked sa nasadzuje vrtulka, oska musi byt schladena a vrtulka nahriata, aby to islo lahko nasadit, inak sa moze stat, ze samotny moment dotiahnutia matkou nebude stacit na to, aby nepreklzovala.

S tymto repasovm je to blbe, mam tu VF34, ktore si chcem spravit na hybrida a hladam firmu, ktora to poskladane vyvazi, nevyvazene to ma zivotnost do 15 000km a je jedno, ako presne je vyrobena vrtulka.

18.05.2014 18:03
xtp
avatar

Re: TD05 tlaci olej do sacej aj vyfukovej casti

co sa tyka tohto som si poznacil osku voci vrtulke presne, aj matku voci oske, cize som to poskladal naspat do povodnej polohy a ten olej tlacilo pri tlaku 0.10 - 0.15 baru pri nezapojenom wastegate :-\

19.05.2014 10:20
xtp
avatar

Re: TD05 tlaci olej do sacej aj vyfukovej casti

dnes som zalozil nove kinugawa turbo (resp novy stred) tak skusam, zatial netecie z neho olej, sice dymi, ale pevne dufam, ze problem bude olej v IC

19.05.2014 23:41
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101