Diskusné fórum

Nádhera

Autor Správy

Re: Nádhera

Ahoj, mám týždeň subaru legacy 121kw (BL/BP/BP5/ONO) r.2007 LPG, je to špica, ta jazda v horách 3.5 km stupák ,prechádzam cez 700m nad. výš. , 2.5 km pohrebeni , 1.7 km dole a som doma (okolie BB). Už sa teším na sneh.

Mám ale malý problém, bliká mi cruise - nejde tempomat a zdá sa mi že aj ABS. Vie mi niekto poradiť, takú kombináciu závad som na fóre nenašielsmile

24.06.2014 11:36

Re: Nádhera

Ahoj

Ak je pravda to co pises tak v tom pripade mas zli snimac ABS na niektorom kolesi, dalej to moze byt Riadiaca jednotka ABS a v poslednom pripade G snimac ale to by ti uz svoetilo jak vianocni stromcek tak to treba hodit na diagnostyku a budes mmidrejsi. S mojho pohladu to bude s vysokou pravdepodobnostou snimac ABS na niektorom kolesi.

24.06.2014 11:52

Re: Nádhera

Zdravim, treba sa napichut na nejaku diagnostiku. Cokolvek s EML za par dukatov staci. Cruise a oranzove kura spolu suvisia, isto nieco so zmesou, ucinnostou katu. To sa riesi samostatne od ABS lebo tieto veci nesuvisia. A ako vies ze ABS nefunguje ako ma?

24.06.2014 13:23

Re: Nádhera

cruise je tempomat, ak blika ma problem a koli tomu nejde.ak svieti ABS bude to pravdepodobne ako skutak vravi.problem s niektorim cidlom ABS. moze to byt iba bordel na naboji. ak nesvieti ABS ale kontrolka motora, moze to byt hocaka zavada na motore.tempomat prestane fungovat hned ako RJ motora zaznamena daku chybu.v kazdom pripade ti napovie len diagnostika co je za problem.

24.06.2014 14:56

Re: Nádhera

Dik že ste napísali, kamoš má dieslolove subaru outb. a keď mu odišiel tempomat tak v servise mu našli EGR ventil začmudený a zároveň mu vyradilo ABS, a tak som to skúsil na štrku - kolesa na tvrdo zastali a legacy šmýkalo ďalej, ale ABS mi nesvieti. Svieti len kura a CRUISE bliká. Spomínanému kamošovy poklesol aj výkon a aj brzdenie sa mu zmenilo. Po vypraní egr ventilu v benzinovej myčke mu ho namontovali späť a všetko mu šlape.No neviem či je dobre porovnávať dve rôzne autá. No a ja zmeny vo výkone neviem porovnať,lebo keď som auto vzal z Nitry z(AAA autoPeter)tak asi hlásenia boli zmazané a už som sa s tempomatom nechcel vraciať. Ale legacy ide ako drak, vo vysokých otáčkach a furt, neskutočne jazdí to auto. No a zistil som že nemám katalizátor za lamda sondou tá čo je z vrchu kolmo pod prevodovkou na vyf. potr. je vsadený pružný výfukový medzikus.Doviezli ho s Talianska a prečo je to tak neviem. Jazdi super len nechcem aby sa niečo po... dik za rady. Miro,

24.06.2014 15:06

Re: Nádhera

pockaj pockaj, tusim mame rovnake auta a neviem veru ake je to kolma lambda. Tie katy nie su sranda, takze si to pekne prever. mas mat 2, jeden maly medzi lambdami vo zvodoch a jeden vatsi.

24.06.2014 17:17

Re: Nádhera

Sú tam dva kat.? tak to ofotím čo tam mam, Miro,

24.06.2014 18:03

Re: Nádhera

tu je nakres celeho vyfukoveho systemu

Vyfuk

24.06.2014 19:36

Re: Nádhera

ahoj mirot, vitam ta medzi nami, gratulujem k poriadnemu autu*!

pisal si ze si od bystrice, ja som z, mam aj taky ten bazmek ELM co pisal atlatl - co mame rovnake auta - tak ak by si mal cestu, daj den vopred vediet, nejako to pozrieme tie chyby, mozno sa podari nieco vycitat :)

*prva veta co mi napisal atlatl, ked som napisal prvy prispevok s mojim prvym problemom :)

mx.

24.06.2014 20:17

Re: Nádhera

ahoj. Mne blikalo cruise, esp a nedal sa prepnut jazdny mod. mal som obd bluetooth a po pripojeni mi precitalo chybu ohľadne CAT. asi nejaka zla hodnota na lambda sonde, nieco s efektivitou katalyzatora. chybu som zmazal a pol roka je pokoj :) To bol môj prípad

26.06.2014 01:08
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101