Diskusné fórum

Chod motora -cukanie

Autor Správy

Re: Chod motora -cukanie

Ahojte subaraci, V novembri som bol na vymenu olejov a pravidelny servis pri 185 000km v neautorizovanom servise, lebo tam stratili moju doveru. Zijem v zahranici a servis je tu velmi drahy, preto to bolo trochu motivovane aj financne. Menili mi olej v prevodovke, motorovy, v diferencialoch. Hned po servise (presne vtedy sa ochladilo) zacala pachnut spojka (komplet menena u JRC pred 2 rokmi po 150 tis) a zacal som mat problem radit do dvojky, ked bol chladny motor prvych par minut. Castokrat som musel radit na silu. Bol som naspat v servise, nevedel na to prist menil tesnenia, lebo vyzeralo, ze olej okolo osi tecie a pali sa, ale nepomohlo. Nakoniec mi vymenil olej v prevodovke za nejaky pretekarsky, co konecne pomohlo s radenim (zhruba vtedy sa ale aj oteplilo a radenie slo lahsie). Radenie uz islo dobre, ale pri vyjazde z kruhakov, alebo pri prudkom zatacani, alebo aj pri rozbiehani auta zacalo cukat a sklbat motor. Najprv som si myslel, ze tym radenim na silu sa poskodila prevodovka. Potom mi ale zacala svietit lambda sonda, ktoru mi menil za novu (po 185 tis predna, aj ked mal problme najst tu spravnu-dufam, ze instaloval spravnu na spravne miesto). Lampa zhasla, ja som bol rad, ze je po probleme, ale sklbanie zacalo znovu. Nedavno som dolial az 1L motor. oleja. Ale sklbanie pokracuje. Najmä pri nizsich otackach a ked nepodradim, napr. na kruhaku, ale chcem prejst na trojke. A castokrat aj pri rozbehu. Aj ked tlacim na plyn. pedal, ako keby nereagovala nedostaval zmes motor. Moja posledna hypoteza je, ze bud palivovy system je zaneseny (kedze v autoriz. Servis e mi pri 150 tis servis nemenili podla faktury filter ako odporuca manual), alebo nieco so vstrekovanim? Tiez by som podotkol, ze spojka nadalej pracuje divne, aj ked je relativne nova. Pri rozjazde musimdost vytacat, lebo inac zadusa motor a spojka chyta iba na dost uzkom rozmedzi. A tiez sa mi zda, ze mi dosluhuje vyfuk a niekde pusta. Uz som vcelku zufaly co to moze byt. Niekto s podobnym sklbanim a neplynulym chodom motora? Pri vyssich otackach a pri normalnej jazde vsetko ok. Kupil som nejaky prostriedok na precistenie vstrekovania, ktory sa miesa s benzinom a planujem natankovat aspon 2 nadrze 98-ku benzin, ci nahodou nevypali nejake necistoty. Dakujem za tipy!

smilesmile

01.08.2014 22:56
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101