Diskusné fórum

pri odpojeni baterky blbne elektrika - prosba o radu

Autor Správy

Re: pri odpojeni baterky blbne elektrika - prosba o radu

Ahojte subaristi, chcel by som sa poradit. Odisla mi baterka na mojej impreze GT a pri poslednej jazde mi zacali svietit 2 kontrolky - hore v zatvorkach vykricnik, a dole znak baterky ... vymenil som baterku a stale to svieti ... ked som pri nastartovanom motore odpojil baterku, vsetko zblblo, zacalo blikat, stierace pustilo ... proste to zblblo a nie a nie ho vypnut (pomohla jednotka a na brzde skapalo) ... neviete co to moze byt? ... + otazka ... chcem urobit vypynac (vypynac baterky - maju to pretekarske vozy, aby pri nehode vedeli vypynacom vypnut motor), myslel som si ze ak by som to dal na + kabel vypynac, ze ak vypnem, zhasne, no nestalo sa tak ... vie mi niekto aj s tymto poradit? nakolko sa zima blízi a spekulujem o dakej zimnej amaterskej rally :) Dakujem

05.11.2014 16:18

Re: pri odpojeni baterky blbne elektrika - prosba o radu

Cau, kedze ti svieti znak baterie, znamena to nedostatocne dobijanie. Vybrat volmeter a merat. Plne nabita bateria ma okolo 12.6V. treba to vsak merat aspon 6hodin po zatazi! Ked nakopnes studeny motor tak napatie na bateri musi byt viacej ako 14V. Kolise to podla teploty, ideal je tusim 14.4 pri 20C. Toto by som riesil ako prve, ta cervena kontrolka je tam presne kvoli tomu.

Co sa tyka toho odpojenia baterie pri beziacom motore to vobec nebol dobry napad. Alternator robi pulzy, rozne elektricke veci nefunguju kontinualne a robia vykyvy. Bateria to vsetko pekne vyhladi a dava referencne napatie. Len dufajme ze si nic neodpalil. <br> Do rally sa nevyznam, ale viem si predstavit ze sa vypne komplet elektro, bateria+alternator+riadiaca a nejako sa zamedzi zapalovanie.

05.11.2014 17:18

Re: pri odpojeni baterky blbne elektrika - prosba o radu

Atlatl: dakujem ...

takze nahodim baterku novu, pomeriam alternator, skontrolujem poistky ci je vsetko ako ma a dufam ze som nic neodpalil.

Neviem ako premenovat tento blog ... nevadi ... ak by mi vedel niekto poradit, akym spôsobom urobit bezpecnostny vypínač ... Dakujem

06.11.2014 07:38

Re: pri odpojeni baterky blbne elektrika - prosba o radu

problem je že to tak ako pises ty nefunguje. Ak na tvrdo odpojis baterku zhori ti alternator co sa ti asi stale alebo sa minimalne nieco na nom odpalilo. Zavodne auta maju odpojovac baterky je to jednoducha vec maju to aj nakladne auta odpaja sa tym baterka +/- kontakt ale nesluzi to na vypnutie motora.

06.11.2014 08:39

Re: pri odpojeni baterky blbne elektrika - prosba o radu

gtturbo: ... ano viem, robim so stavebnymi strojmi, aj tu mame odpojovace baterky, ... a viem ze nesluzi na vypnutie motora ... smile a preto hladam pomoc, ako urobit na jeden vypínač to, aby motor a vsetko vyplo ...

06.11.2014 16:05

Re: pri odpojeni baterky blbne elektrika - prosba o radu

na jeden vypinac to neurobis pretoze su to odlisne veci ak chces vypinac na motor tak si najdi schemu na zapojenie spinacej skrinky su tam iba 3-4 draty ktore sa prepajaju aj na turbo timer a daj si tam normalny vypinac vypnes a bude mat funkciu ako keby si otocil klucom ale jeden vypinac na motor a baterku to proste nejde (ide vsetko ale bude to splet kablou a bude to skor nebezpecne ako bezpecne)

06.11.2014 18:05

Re: pri odpojeni baterky blbne elektrika - prosba o radu

gtturbo: hmm to ano, a teoreticky, keby som to dal na riadiacu jednotku, popripade este na palivove cerpadlo ... malo by trestat ist nie? smile

06.11.2014 18:52

Re: pri odpojeni baterky blbne elektrika - prosba o radu

to si akurat koledujes o problem preco chces vymyslat koleso znova vsetky zavodne auta maju odpojovat na baterku iba nic viac skus si poriadne nastavit ten magiccar nech to vypina hned s vypnutim kluca a nemas problem ked das ranu aj tak motor povecinou zhasne a ked nie a ty nebudes schopny ho vypnut tak si myslim ze ti bude dost jedno a budes rad ze zijes takze zbytocne sa trapis a vymyslas veci ktore mozu viest k poziaru v aute co bude o dost horsie potom

06.11.2014 20:34

Re: pri odpojeni baterky blbne elektrika - prosba o radu

gtturbo: .... to mas pravdu ... no a v principe im je naco odpojovac baterie ... ??? ... motor to nevypne a pokial ide, tak alternator vyraba prud a teda elektro ako tak fachčí ...

06.11.2014 21:00

Re: pri odpojeni baterky blbne elektrika - prosba o radu

tam ide hlavne o to ze ked je auto robite tak mozu byt prerusene kable a moze sa dostat + kontakat na kostru a moze vziniknut poziar alternator nema taku silu ako baterka

07.11.2014 07:18
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101