Diskusné fórum

Intake system Legacy 3.0

Autor Správy

Re: Intake system Legacy 3.0

Neviete mi niekto prosim Vas poradit kde zozeniem Intake system na Legacy 3.0 r.v 04 je to nestastny model na upravy neviem si rady dakujem pekne. smile

08.03.2010 19:44

Re: Intake system Legacy 3.0

co myslis pod intake systemom sportovy filter alebo komplet cele sanie s hadicami a tak?

09.03.2010 07:11

Re: Intake system Legacy 3.0

Juro nazdar Vies mi povedat co zamyslas urobit s H6-kou? pozeral som fotky, musim povedat ze to je kus krasneho auta!!! takze co ides tunit?

09.03.2010 08:14

Re: Intake system Legacy 3.0

Juro fakt kusisko krasy pokope to tvoje auticko co ftom este chces tunit ja mat taku krasnu karu tak by som si asi spravil parkovaciu otoc do obyvackysmilesmilea tocilo by sa mi pred gaucom smile

09.03.2010 08:52

Re: Intake system Legacy 3.0

Vdaka chlapinky ste ma potesili smile GtTurbo : Myslel som sp.vzduchovy filter od sania na priamo pod naraznik..neviem to nikde naist ..asi to budem musiet nejako vyrobit z univerzalnych doplnkov..vsade sa to vyraba len na Legacy GT 2.5

No rozmyslam nad upravou r.j na zaciatok a neskorej pridam komplet vyfukove potrubie kt.budem musiet tiez nehat vyrobit kedze sa na tento nestastny model a hlavne motor nic nerobi smile

09.03.2010 18:20

Re: Intake system Legacy 3.0

Juro: ten vyfuk by som ti asi odporucil nechat spravit v AMA exhaust. Viaceri mame dobre skusenosti s nimi a cenovo su podla mna akceptovatelni. Ake zvysenie vykonu a krutaku si od toho slubujes? Lebo vseobecne panuje dost skepticky nazor na tunenie atmosfery. A je velmi otazne, ze ci firmy, co slubuju premapovanim riad. jednotky vacsi narast krutaku a vykonu sa neriadia skor pravidlom: "nikto vam nevie splnit to, co vam vieme my slubit.." Ale velmi drzim palce a ak sa do toho naozaj pustis, tak som velmi zvedavy na vysledky. Urcite napis, ako sa ti dari smilesmile ved aj ja mam tento motor smilesmile

09.03.2010 19:49

Re: Intake system Legacy 3.0

No jasne atmosfera je atmosfera ale ze vraj to uz robili a z tejto H6 ky dostali 25k/25nm aj ked za dost vysoku cenu v pomere vykonu 580e ale mam na vyber nieco z toho dostat inou cestou ked som bez turba? Jedine co mi pride ako moznost upravy je uprava r.j, a vyfukoveho potrubia zo sanim .. A dalej..?? uz asi len zavidiet turbo motorom smile

09.03.2010 21:21

Re: Intake system Legacy 3.0

Juro, ja mam tiez taky isty motor, akurat v Outbacku, co sa tyka zmeny riad. jednotky, tak ti poslem e-mail, ktory som dostal od MM racing. Slubuju narast vykonu o 23K a o 40Nm. Cena: 600 eciek bez DPH.smile

09.03.2010 21:59

Re: Intake system Legacy 3.0

preboha len si nedavajte mapovat tie vase motory kde akymi suflikantom to nieje TDI ze to kadzy doma urobi v garazi jedine co by som odporucal na tento motor je otvorit vyfuk a dat sprtovu vlozku do airboxu inac je to strata financii ako na slovensku je problem upravit poriadne turbo motor a nie to hladky 3.0 boxer od subaru a odrbat takyto motor nieje lacna zalezitos a poviem tak ako je nevalaju a ani mne na dvore

10.03.2010 07:39

Re: Intake system Legacy 3.0

CHLAPI STOP smilesmilesmile

teraz si velmi dobre zapamatajte moje slova! ZIADNA INA firma okrem firmy ECUTEK nedokaze robit upravy v subaru RJ!!!!!!!!!!!!! Toto (ECUTEK) je jedina moznost upravy RJ . Pokial firma MM racing nedisponuje ECUTEK-om ,tak s toho nic nebude. Nehovoriac o tom, ze ECUTEK nepodporuje zmenu map pre atmosfericke motory.

Spac, keby si si dal tolko namahy a nasiel si si nieco o podobnych chiptuningovych hratkach ,tak by si vedel , ze uz aj padlo nejake to trestne oznamenie . Takze co sa tyka navysenia vykonu v Subaru - treba sa radsej pytat subaristov . Potom zistis , ze Subaru s DOKAZATELNE navysenym vykonom je ako safranu (slovensko) . Ako teda funguju chiptuningove firmy:

1.oklamu vas na brzde (pri merani "navyseneho vykonu")

2.napoja black box , ktory ma za ulohu klamat RJ a tym padom si mozete za par mesiacov hladat novy motor

Juro , teraz ta asi sklamem,ale....na slovensku je nas par, co podstupili peripetie navysovania vykonu a... a bohuzial atmosfericky motor H6 sa vykonovo upravit neda. nerobi to ani ECUTEK. jedine co mozes spravit je,vymenit vyfukove potrubia, zvody , zvacsit sanie atd. atd. investujes mozno 3000€ a navysis vykon o cca 10-15 koni . a garantujem ti, ze zaplatit take prachy a dostat za to navysenie vykonu o 6-8% (absolutne nerozoznatelne) sa neoplati. a nehovoriac o tom, ze to uz nebude kludna jazda,ale trochu viac extremnejsiasmile

idealny motor na navysovanie vykonu su turbo motory. H6.ka, ci akykolvek iny atmosfericky motor (a nie len od subaru) sa bohuzial klasickou cestou neda "chipnut" . jedina vec je,ho prerobit na turbo (na youtube sa da najst par skvostov) ,alebo spravit swap za 2,5xt...co je tiez veeelmi komplikovana cesta.

10.03.2010 08:30
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101