Diskusné fórum

xenony forester 00

Autor Správy

Re: xenony forester 00

viete niekto poradit ake su moznosti montaze xenonov na forester s turbo 2000, pripadne aj s montazou Zilina a okolie.

22.11.2014 14:55

Re: xenony forester 00

V prvom rade by si mal vedieť že montážou xenonov sa auto stane nespôsobilé do bežnej premávky. Prvá STK a oficialne si neprešiel, trochu viac aktívny policajt a si bez TP

22.11.2014 17:09

Re: xenony forester 00

dakujem za poucenie, niekto kto vecne poradi?

22.11.2014 17:33

Re: xenony forester 00

No ved si kúp HID sadu pre danú päticu žiarovky a namontuj. Nie je v tom žiadna veda. Potom za pol roka budeš riešiť novú výbojku, lebo tá čínska zdochla, za dalšie dva mesiace sa na opačnom svetle odpáli štartér, to isté za zopakuje za nejakú dobu aj na tom prvom svetle a potom tam vrátiš naspäť to čo tam bolo, lebo si do toho nasypal tolké prachy že by si mal za to 20ks bežných žiaroviek.

Bola tu téma kde sa riešila prerábka bežného svetla na xenon za použitia originál čočky + originál výbojky. Ale na to potrebuješ za prvé "material" - kúpiť sa dá všetko, ale aby to správne svietilo, potrebuješ aby malo svetlo číre hladké sklo (neviem ako to Forester má)

PS: tá doba kedy sa dorábali KSENONY je myslím už dávno preč. Čo od toho očakávaš, xenon nie je zárukou toho že budeš lepšie vidieť

22.11.2014 18:08
mgx
avatar

Re: xenony forester 00

Ivanko ma pravdu, kup si z ciny HID sadu a vymen to za to co mas v aute, len pospajas kable a koncovky. vsetko je v prilozenom navode.

ale pravdu ma aj v nasledovnom: pre xenony potrebujes homologizovane svietidlo, ostrekovace svetlometov a automaticke nastavovanie svetiel (naklapanim svetlometov alebo samonivelizacnymi tlmicmi)

inak ti skor ci neskor niekto prinajlepsom vynada. tento gádžotuning zbytocne oslepuje oproti iduce auta. clovek by neveril ako dokaze oslepit protiiducich a znizit vlastnemu vodicovi viditelnost spinave sklo na svetlomete, obzvlast v zime

22.11.2014 19:45

Re: xenony forester 00

kedysi som si na mojej ochcavke nechal namontovat bixenony a so svietivostou som bol nadmieru spokojny, jedna vybojka odisla po 4 rokoch svietenia a xenony sluzia doteraz. S mojim forestrom 2000 jazdit cez noc je pre mna utrpenie smile predne svetla nemam cire. Bolo by asi vhodne vymenit za faceliftove ze?

22.11.2014 20:05

Re: xenony forester 00

ostrekovace svetlometov, autom.nastavenie svetiel tiez a aj tie tlmice mam..

22.11.2014 20:08
mgx
avatar

Re: xenony forester 00

radsej vymenit za faceliftove a dat tam napr. Osram Nightbreaker, alebo nieco podobne a budes moct v klude soferovat. xenonom by som sa naozaj vyhol, treba brat ohlad aj na ostatnych

22.11.2014 20:12

Re: xenony forester 00

Až to tam namontuješ, úprimne dúfam, že ťa za tmy v protismere nestretnem... V každom prípade, ja mam na FORESTER MY12 origo xenóny a voči iným H4 nejaký zásadný rozdiel nebadám. Myslíš, že po tejto investícii bude efekt naozaj omnoho viditeľnejší? Jediný rozdiel, ktorý som ja postrehol je ten, že tie xenóny sa mi zdajú až príliš citlivé na znečistenie svetlometov. Rob ako myslíš, ale nie je všetko zlato čo sa blyští...

22.11.2014 20:47

Re: xenony forester 00

Ja som na Sturbe mal osram a rozdiel oproti pobodnej H4 bol dost dobre badatelny.Na WRX som prerabal svetlo na xenon pouzitim origo sosoviek z Audi a toto povazujem za jedinu "ohladuplnu" prerabku z dovodu toho ze sosovka uplne inak orezava svetlo.Ak si kupis H4 HID sadu pozri si aka je vola v mechanizme ktory prepina tlmene a dialkove a pochopis o com tu ludia pisali.

24.11.2014 17:13
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101