Diskusné fórum

Slaby svetelny vykon Impreza WRX 2002

Autor Správy

Slaby svetelny vykon Impreza WRX 2002

Zdravim. Jedna vec mi na mojej Impreze uz dlhsie lezie tak trochu na nervy. Mam pocit ze mam malo svetla. Svetla su v pohode, kupil som aj vykonne ziarovky, povedal som si ze kvoli vyssiemu svetelnemu vykonu obetujem aj zivotnost. Ale efekt nic-moc. Stale to nie je ono. Prave teraz v zimnom obdobi to pocitujem obzvlast. Jazdim vela, mesacne okolo 4000km, a teraz vacsinu casu skoro rano, vecer, v noci. A svetla ma jednoducho stvu, svieti to mizerne. Preto by som rad poprosil o radu, napad... Uvazoval som nad "konverziou", namiesto hmloviek, nejak upravit uchytenia a dat tam pridavne svetla ktore by mi dali trochu viac svetla pred autom. Tiez som zvazoval svetelnu rampu. Nie taku "rally style", do kapoty vrtat nechcem, ale daju sa kupit ramy, na ktore sa daju pridavne svetla. Problem je ze to by som asi u policajtov neukecal... nejake napady? Dik!

tou rampou som mal na mysli nieco taketo...

tou rampou som mal na mysli nieco taketo...

11.01.2015 10:16

Re: Slaby svetelny vykon Impreza WRX 2002

S tými prídavnými je problém, viem že na to bola kedysi aj kolónka v tom velkom tlačive pri prihlasovaní. Skrátka to tam výrobca nemontoval a teda to nemôžeš používať. A ked už to aj niekto má tak by malo platiť že na tom má mať bud krytky, alebo návleky, presne ako na tom obrázku, aby nehrozilo že za bežnej premávky s tým niekoho oslníš. Myslím že sa to môže používať len mimo verejných komunikácií

11.01.2015 10:36
555
avatar

Re: Slaby svetelny vykon Impreza WRX 2002

Tieto historicke monstra sa uz na zavodoch nahradzaju led svetlami o rozmeroch cca 25x10cm, ktore sposobia to, ze v noci nevidis svetla oprotiiduceho auta.

Pomocne svetla osadzane namiesto hmoviek som videl iba dialkove, co nie je ideal, Hella robila nejake pridavne stretavacky, co by tam mohli ist a su homologovane, no neboli najlacnejsie.

11.01.2015 13:07

Re: Slaby svetelny vykon Impreza WRX 2002

Pani dik za reakcie. Ivanko, sak prave to je ten problem, ked by som aj nahodil rampu s pridavnymi svetlami tak by som ju vlastne nemohol legalne na ceste pouzivat: Cize by to stratilo zmysel. Erik ja viem ze existuju tie svetelne LED panely, ale v zasade situacia je rovnaka ako s klasickou rampou. Navyse klasicke gulate pridavne svetla sa mi pacia viac, myslim ze na 12 rocnu Imprezu sa to aj viac hodi smile Kazdopadne pozriem este tie pridavne svetla namiesto hmloviek, to sa zda byt relativne priechodne riesenie. Neviete nahodou ci su nejake aftermarket svetla, myslim ako nahrada seriovych, s lepsou optikou alebo tak nieco ktore by mohli pomoct?

11.01.2015 17:27

Re: Slaby svetelny vykon Impreza WRX 2002

ale ty chces namiesto hmloviek stretavacky ci dialkove? tiez riesim ten problem ze vela jazdim vacsinou po tme. hlavne je to bieda ked snezi alebo prsi. mam auto bez hmloviek ale uz mam vsetko a tento tyzden ich idem idem zalozit tak som zvedavy ci to pomoze. na ceskom klube chlap na outbacku vyhodil hmlovky a dal tam svetla ktore ma prepojene s dialkovymi ale ja by som skor prijal lepsiu svietivost pri stretavackach.

11.01.2015 17:37
555
avatar

Re: Slaby svetelny vykon Impreza WRX 2002

Neviem, ako moc je rovnaka, ked tie zavodne LED maju homologizaciu na cestu ako pridavne svetla?

11.01.2015 18:36

Re: Slaby svetelny vykon Impreza WRX 2002

Ja som to vyriešil takto Aj ked to malo svoje muchy a kvoli teplote sa mi to vakuovane plexi trocha deformovalo,ale už to riešim a bude MK2 verzia.Momentalne mam original STi svetla a ani tie nesietia bohvie ako,takže asi tam šupnem bixenon šošovku. Do H4 sa da jednoducho zabudovať toto a ak by si mal problem tak to vieš jednoducho dať do povodneho stavu.Tieto šošovky sa davaju aj do placky PRAGA čo sa vyraba na Slovakia ringu.

11.01.2015 19:37

Re: Slaby svetelny vykon Impreza WRX 2002

Erik uz je mi to jasne. Nevedel som ze tie LED panely maju homologizaciu na bezne cesty, predpokladal som ze je to ako sportove nacinie schvalene len na zavodne pouzitie. Cosmix napadom a sikovnosti sa medze nekladu, ale touto cestou by som siel nerad. Taketo riesenia na kolene mi nie su uplne sympaticke.

11.01.2015 21:06
555
avatar

Re: Slaby svetelny vykon Impreza WRX 2002

Vsetko, co je pouzivane na rally musi mat aj cestnu homologizaciu koli prejazdom medzi rychlostnymi skuskami. Tam bezne dostavaju jazdci aj pokuty za rychlost, ak prekrocia bezne limity. V podstate aj ta stara rampa bude mat atest.

11.01.2015 21:41

Re: Slaby svetelny vykon Impreza WRX 2002

No ved hej, aj rally special musi pri presunoch dodrziavat platne predpisy, sak tie auta maju aj SPZ, to je vsetko v poriadku. Ale ak by som na auto nahodil svetelnu rampu, ci uz klasicku, alebo s LED panelmi, v beznej premavke ju aj tak legalne pouzivat nemozem, ci? Mal by som si nastudovat vyhlasku, ale som si viac-menej isty ze by to bol problem. Alebo sa mylim?

11.01.2015 23:18
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101