Diskusné fórum

Dovoz ojazdeneho auta zo zahranicia

Autor Správy

Re: Dovoz ojazdeneho auta zo zahranicia

Zdravim.

Chcem sa spytat ci ma niekto skusenosti s dovozom ojazdeneho auta zo zahranicia (Ciech). Co vsetko treba ku tomu okrem kupno predajnej zmluvy?

Dik

10.03.2010 11:12

Re: Dovoz ojazdeneho auta zo zahranicia

poradim ked viem ze co uz potrebujes 1. Dobre auto zle predsa nebudes vozit 2. Overit ci nieje na aute pozmenene VIN 3. Zjednat nieco na cestu mozes po vlastnych je to asi lepsie vybavit si cz prevozne znacky na mesiac zaplatit poistku 4. platnu STK a Emisnu kontrolu cesku !!!! inac ti auto v cz neodhlasia na vyvoz 5. Nejaku kupnu zmluvu moc sa na nu nespolihaj ak nieje podpisana u notara nema velku vahu ak vobec ale potrebujes ju na prihlasenie na slovensku 6. po dovoze na slovenko treba urobit Orginalitu preto je treba si byt isty s tym nezmenenim VIN cesi su kumaci u nich je to normalne a zatial aj dost legalizovane nikto to neskuma 7. Zacať konanie na Okresnom urade lebo obvodnom niesom si teraz isty pletie sa mi to 8. Zaplatit reciklacný poplatok 2000 sk 9. ked budes mat vsetko zase na obvodny ked ti daju rozhodnutie 10. STK+ emisia na slovenskej strane 11. zakonna poistka 12. S dokladmi mozes ist na dopravny inspektorat tam vypises ziadost. 13. Hotovo

Nieje to az take zle ale par dni to zaberie

10.03.2010 12:02

Re: Dovoz ojazdeneho auta zo zahranicia

ja snad len pridam ze ak sa nemylim cesi maju prevozne zn acky na 3 mesiace a stali pred 1.5rokom 800cz dalej cesku STK a EK ti pri prihlasovani akceptuju za kedysi 200sk administrativna stk. dalej originalita je platna 3mes. myslim potom treba administrativnu. ak prihlasujes auto na dopravnom inspektorate a mas originalitu mas max mesiac staru /niekde rataju udajne len 14dni/ tak nemusis absolvovat obhliadku policajta. Taktiez musis mat slovensku POISTKU ZAKONNU. / napriklad AXA OKOLO 160EUR ZA 2.5 110KW/ ak som daco zabudol ma doplnte

10.03.2010 12:20

Re: Dovoz ojazdeneho auta zo zahranicia

Takze auto je od znameho, problem s povodom nie je a s technickym stavom detto. Ide len cisto o papiere pre uradnikov u nas. Auto je v Prahe a da sa preniest autovlakom az do KE takze ani znacky mi netreba. Fakt potrebujem vediet to nutne minimum pre nase urady.

10.03.2010 12:24

Re: Dovoz ojazdeneho auta zo zahranicia

Ako sa chceš pohybovať autom bez prenosného EČV a poistky? Na vozíku? Treba vybaviť KO, STK, EK a zájsť na prihlásenie na políciu. Asi sa dajú vybaviť prenosné čísla aj na Slovensku na obvodnom úrade odbor dopravy, kam treba ísť tak, či tak a tuším stoja 66 €. A určite musíš mať zaplatenú poistku. Inak je to tak, ako písal gtturbo.

10.03.2010 13:15

Re: Dovoz ojazdeneho auta zo zahranicia

pre toto nerad niekomu radim kua napises co je treba a on sa ta opyta ale ja chcem vediet iba minimum kua to co som napisal je minimum ludia budte radi ze vam niekto radi ja som si musel prist na to sam kua a ked si v prahe po auto a zistis ze nema platnu stk a cesi ti nedaju papiere na prepis kua tak ta moze slahnut odtahovka a vsetko v prdeli

10.03.2010 13:34

Re: Dovoz ojazdeneho auta zo zahranicia

no tento pripad je atypicky ale... pokial viem auto sa v cz odhlasuje na meno buduceho majitela. neviem ci by stacilo tvoje splnomocnenie. taktiez neviem ci vyjde autovlak tak lacno. nakolko tvotje naklady na prevozne spz a poistku pokial je platna stk a ek. su cca 3500czk + palivo. u nas ti za cca 8 eur odobria zostavajucu platnost stk a ek. ostatne poplatky na sk zaplatis tak ci tak. ak by stacilo tvoje splnomocnenie tak naklady sa daju povazovat za minimalne nakolko auto staci previezd po vlasnej osi a ostatne postou takze len cestovne a stravu pre vodica. smile otazne je kolko to postou potrva. a ci sa daco nestrati. dokumenty co pisal gtturbo potrebujes tak ci tak.

10.03.2010 13:57

Re: Dovoz ojazdeneho auta zo zahranicia

Nem treba rozculovat gtturbo. To minimum veci v tom zmysle ze co treba od ceskej strany, to co si budem vybavovat tu, mi je jasne (KO, STK, Emisna, DzO atd.) Chcem len vediet co mi treba tam od nich.

10.03.2010 14:07

Re: Dovoz ojazdeneho auta zo zahranicia

takze kupnu zmluvu co by nadobudaci titul ako si auto zadovazil a myslim ze odhlasku z prislusneho okresneho dopravneho inspektoratu/ODI/ v cz. Moja rada na zaver kontaktuj ODI v mieste kde budes auto prihlasovat a oni ta znaviguju. Predsalen su to ludia najpoverenejsi. p.s. mysli tiez na to ze ak privezies auto bez znaciek tak STK.EK.KO.a pripadnu obhliadku na ODI pri prihlasovani budes musiet absolvovat na voziku ci odtahovke. za den sa komplet asi nevybavis takze tak.

10.03.2010 14:31

Re: Dovoz ojazdeneho auta zo zahranicia

V Čechách musíš mať od majiteľa kúpnu zmluvu, bez nej Ti to na SR aj tak neprihlásia, ďalej platnú poistku na tvoje meno (najkratšia je na 1 mesiac), platnú STK, EK a s týmto a veľkým TP ísť spolu s bývalým majiteľom alebo splnomocnencom na príslušný DI. Ale tu pozor! Napr. v Prahe je len, ktorý robí vývoz (teda aspoň vlani tomu tak bolo, keď som dovážal auto ja). Tam Ti auto prehlásia, dajú prenosné ŠPZ a môžeš fujazdiť domov. Určite by som neriešil autovlak. Na SR potom ľahko na vlastnej osi zvládneš všetko ostatné.

10.03.2010 15:18
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101