Diskusné fórum

Forester SH 2008 - Voda v svetlomete

Autor Správy

Re: Forester SH 2008 - Voda v svetlomete

Ahojte,

na forestri SH (r.v.2008) mi nesvietila vybojka v stretavacom svetle. Zvyknuty zo ziaroviek som automaticky menil vybojku, a az nasledne zistil ze problem je inde. Vlhkost a vyzrazana voda v svetlomete. Napatovy menic pre vybojku je namontovany zospodu svetlometu, a je to jeho najnizsia cast. V jeho vrchnej strane je konektor, v ktorom stala voda - a tato skratovala obvod pre vybojku. Po demontazi a vysuseni vsetko funkcne. Zaroven s tym som narazil na ceskom fore na tuto temu Az na zaklade toho som si vsimol 'zaplaty' na hornych vnutornych hranach reflektorov, takze predchadzajuci majitel to uz zrejme riesil. Prasklinku co spod tej zaplaty pokracovala dalej som zalepil, chvilu bol klud ale svetlo sa opat rosi.

Tak sa chcem spytat - riesili ste uz niekto tento problem ? Ak ano, aky postup fungoval (okrem vymeny svetlometu ;)

LP svetlo - prasklina a zaplata

LP svetlo - prasklina a zaplata

21.01.2015 00:35

Re: Forester SH 2008 - Voda v svetlomete

ahoj<br> ja som to uz raz riesil a vysledkom bolo to,ze som to nevyriesil. reflektor sa da rozmontovat na minimalne dve casti, medzi nimi je vsak specialne tesnenie. to tesnenie je samozrejme jednorazova zalezitost. mozes pouzit nejaky nahradny tmel (silikon urcite nie), ale vdaka roznorodemu tvaru s nerovnomernym rozlozenim tlaku to je nedokonala nahrada a situacia by sa mohla este zhorsit. takze, skus vybrat cely svetlomet z ramu a najst prasklinku/otvor kde voda vteka. ak sa da, opravit. po oprave vytiahni balast, ziarovky kabelaz, nechaj svetlomet otvoreny a skus ho poriadne vysusit. poriadne znamena poriadne (dva dni vo vyssej teplote a minimalnej vlhkosti). zlozit v teplom/suchom prostredi a namontovat spat na auto. fajnsmekri mozu zlozeny svetlomet hodid do mraznicky a skontrolovat,ci tam neostala nejaka vlhkost smile<br> v kazdom pripade plati - cim starsi plast, tym horsie... a tieto nove radi praskaju (a je jedno kto je vyrobcom)

21.01.2015 15:20

Re: Forester SH 2008 - Voda v svetlomete

Je to výrobná vada, príčinou je nedostatočné temperovanie materiálu vo výrobe po nalakovaní. Jedine vysušiť a vhodným lepidlom zalepiť.

21.01.2015 20:50
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101